rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

no i jeszcze jedno pytanie czy 1224 i 1614 nadaja sie do pracy z turem i prasa czy nie sa za malo zwinne

 

a jakiego tego fenda 312?? bo bedzie troche za mały, a z innych marek jakie konkretne modele??

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

no tak z fenda to ciezko bedzie cos wybrac

rania masz 3 modele 133 145 i 155 w seriach .14 i.54, ostatecznie lapie sie jeszcze 160.94,

moze jeszcze Temis lub Ares

w JD tez jest pare modeli 3650, moze cos z serii 4xxx, lub seria 6xxx


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A jak z ceną części no i awaryjnością?? bo widzialem skrzynie valtry i przekroju na jakis pokazach i sie przestraszyłem ;)

Cena części to wiesz jak do zachodniego tanie nie są :D Awaryjnośc nie jest za wielka w tym roku wymieniliśmy w nim Bezpiecznik od EHR (o ile można nazwac to awarią) ;) zależy jaką skrzynię widziałeś bo w obecnie produkowanych Valtrach jest kilka rodzaji skrzyn w tym 2 bardziej rozbudowane Versu i Direct a w moim jest jeszcze stara poczciwa Delta Power Shift 36/36 3 biegi pod obciążeniem, nawet jest jeszcze rewers mechaniczny

:lol: W okolicy jest już troche tych ciągnikow (głównie z serii 6000) i nikt na nie nie narzeka :P

Co do zalet to masz dobrze rozłożoną masę co przekłada się w pracach polowych na zmniejsenie poślizgu kół i zwiększenai siły uciągu ;)

 

Ursusa i Zetora ja na twoim miejscu bym sobie darował no chyba że Forterrę 11641 ale niewiem czy ona Ci się w max cenie zmieści


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

ursus/zetor nie zawodny :lol:

czesci latwo dostepne to prawda ale p jakosci czesci kolega nie wspomnial, a siedziec i po 3 razy w roku to samo wymieniac t omoza czlowieka cos trafic

szukaj zachodniego, wybor ogromny tylko jak chcesz cos kupic to nie ma co

ja polecam fenda lub renault, moze jeszcze JD,

jak znajdziesz w dobrym stanie to posluzy bezawaryjnie przez kilka lat

Jak renaulta to tylko z silnikiem MWM , ja polecam fendta ja mam i sobie chwale. Ktoś może powiedzieć o części drogie do fendta ale fendt psuje się 1:15 w porównaniu z ursusem a jeszcze dołoże do renaulta że bodobno w nich strasznie skrzynie lecą co udowodnione we wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asso    0

Ja Ci kolego odradze zetora/ursusa mimo, ze w tej chwili mam 16245. Roznica w komforcie jest ogromna miedzy zachodnimi ciagnikami a zetorem, w zetorze nie slyszysz wlasnych mysli, a dodatkowo nie jest najoszczedniejszy bo 20l na ha to nie jest wynik ktorym mozna sie chwalic.

I jeszcze jedno, a mianowicie cena, moim zdaniem 50tys za niego to jest nieco za duzo, a niestety tak cenowo wygladaja, jak bardzo zadbane to nawet po 60 wolaja. Dodatkowo jesli zdecydujesz sie na zetora musisz byc gotowy na to, ze srednio co 2-3 lata bedziesz mial do wymiany uszczelniacze w zwolnicach, tuleje na ktorej jest mocowana przednia os i lozyska na ktorych osadzone sa zwrotnice. Masz w komplecie tez slaby podnosnik i brak klimatyzacji. Jednak niewatpliwie jest latwy i tani w naprawie wymienione rzeczy jestes w stanie wymienic w 2 dni jezeli beda to robic dwie rozgarniete osoby.

Tak, ze dla wlasnej wygody kupuj cos zachodniego, duzo dobrego czytalem na temat starych case- ow serii 51xx, moze znajdzie sie jakis uzytkownik i wypowie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W takiej kwocie można było by wyrwać DF Agrotrona 6.30 albo za niższą kwotę też DF 6.50 jeśli chodzi o 6.50 solidna maszyna pracuje u mnie jak w sąsiedniej wsi od 3 lat chodzi do tej pory jak zegarek jak to w większości starszych DF solidna masywna konstrukcja spalanie na naprawdę przyzwoitym poziomie do tego obsługa bardzo prosta i części łatwo dostępne. Do orki jak najbardziej, duża masa dość długi przez co przód ciężko poderwać dol góry. Chłodzony powietrzem nie do zagrzania a dzięki czemu nie trzeba martwić się o płyn do chodzenia. W dodatku te silniki jak to większość silników chłodzonych powietrzem ma oddzielne tuleję tłoka więc w razie czego nie zachodzi potrzeba wymiany całego bloku a jedynie pojedynczej tulei.Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej pisz. Postaram się odpowiedzieć ja swojego mam stosunkowo nie długo ale jak na razie nie mogę narzekać.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Ursus 1224 - Mocny, wytrzymały. Do Tura pasuję w miarę, może promieniu skętu nie ma za dużego ale dużo ludzi kupuje do niego tura.

JD 6600 - jak kolega wyzej dał, komfort, wygoda, w miarę mocny.

Massey Ferguson 3690/6170 - Ciągniki nie do zdarcia, wygodne, części łatwo dostępne, Duży uciąg ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Ursusa i zetora odradzam. Miałem jednego i drugiego. Stanowczo lepszym wyborem będzie coś z marek zachodnich.

Dlaczego? A no dlatego że komfort pracy jest nie wyobrażalnie lepszy. W fendzie , m-f czy renault będziesz mógł pozwolić sobie na spokojne słuchanie radia czy rozmowy przez komórkę.

W ursusie i zetorzy można nabawić się choroby rolnika.

 

Sam jeszcze kilka miesiecy temu stałem przed podobnym wyborem, dzięki kolegom tu zgromadzanym wybrałem renault 155.54

Jest to fendt w barwach renault.

Silnik MWM który był montowany przez fendta.

Skrzynia uproszczona bodajże z MF-a

Amortyzowana kabina w porównaniu do tej na gumach jest jak łóżko wodne i stare wyro na sprężynach.

 

Jesli wybrałbyś nowsze wersje renault to będą wyposażone w silniki JD

 

W 2000r. Claas wykupił renault. Oto przykład :

http://otomoto.pl/re...50z-A51738.html

 

 

gdybyś zdecydował się na niego to lepiej szukaj podobnego, tego sprzedawcy nie polecam, Ja kupiłem od niego swoją renie. Szczegóły na pw.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

tak jak koledzy wcześniej pisali, lepiej nie brac zetora ani ursusa, w tej cenie to dużo lepszy zachodni sprzęcik będzie , ja polecam coś ze stajni jd, renault, ewentualnie fend, sam jestm w posiadaniu dóch wymienionych marek, i za kilka miesięcy będzie też trzecia, jeśli chcesz coś siędowiedziec o tych markach pisz na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze piszcie w opiniach jakie najlczesciej wystepuja usterki(no i oczywiscie konkretne zalety ;) ) przy danym modelu by wiedziec co sprawdzac przy zakupie

niestety fendy w podanym przedziale cenowym maja na licznikach ponad 12 tys mth i to mnie troche odstrasza. wy ciagnik z jakim maksymalnym przebiegiem byscie kupili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

http://otomoto.pl/new-holland-m115-A132910.html

 

co powiesz na tego mam jego poprzednika po 2 latach i 400 mth poszła pompa -1500zł , tulejka i symering na wałku przedniej zwolnicy a tak pozatym to jeszcze sprzęgło chyba tarczy koniec kolo 2000 :wacko: lub podrobka prawie 1000 ale nie ma na co narzekać , jeden półbieg rewers mechaniczny

o takiego mam tylko 110

http://otomoto.pl/fiat-fiatagri-f-100-A140357.html

I tym że ma ponad 10000 to się nie przejmuj jak ktoś ci powie że ma mniej to sćiemnia mój ma ponad 15000 mth i nawet wtryskiwaczy nie miał wykręcanych :o i jeszcze jedno przy cenie i przebiegu zwroć uwagę na opony jeśli maja bieżnik to właśnie są drugie a tym samym przebieg ponad 10000 a jak łyse to co pod ten czas no i cena przy takich rozmiarach za komplet jakbyś mial wymieniać to z 10000 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

W renault. Koniecznie nalezy sprawdzić działanie pompy hydr.

Rozgrzać silnik, olej hydr ( Jest go aż 80 litrów ) i dopiero na rozgrzanym sprawdzić czy ciężko skręca się kierownicą, czy dobrze podnosi tuz ( pod obciążeniem ) i najważniejsze sprawdzić jak działają półbiegi, jesli pompa siada i będzie dawać małe ciśnienie to podczas zmiany półbiegu oraz zmiany kierunku jazdy ( revers elektrohydrauliczny ) będą szarpnięcia, nie równa praca.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Prosze piszcie w opiniach jakie najlczesciej wystepuja usterki(no i oczywiscie konkretne zalety ;) ) przy danym modelu by wiedziec co sprawdzac przy zakupie

niestety fendy w podanym przedziale cenowym maja na licznikach ponad 12 tys mth i to mnie troche odstrasza. wy ciagnik z jakim maksymalnym przebiegiem byscie kupili??

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/44996-valtra/page__view__findpost__p__805474

 

http://www.valtra.pl/news/documents/VTeam_PL_012010.pdf (20 str.)

 

a ty sę 12ysysiącami przejujesz :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto....post__p__805474

 

http://www.valtra.pl...m_PL_012010.pdf (20 str.)

 

a ty sę 12ysysiącami przejujesz :lol:

 

hahaha no niby tak :) ale serwis valtry w polsce mnie przeraza :wacko: no i to ich podejscie do klienta polegajace na zdzieraniu z niego kasy, znajomy kupil nowa valtre 150 km i mowil ze nie zawsze jest go stac aby zadzwonic po serwis by mu olej i filtry zmienili (wiadomo ciagnik jeszcze na gwarancji) bo za samo takie cos go kasują 4 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

w jednej reni widzialem przebieg 10tys. ale silniczek ladnie pracowal i ogolnie ladny wyglad, wiec nie patrz tak na przebieg ale na stan techniczny

w reni chyba najszybciej/najczesciej siada skrzynia, co nie oznacze ze bedziesz siecial co roku i ja lupal, pewnie wytrzymuje z 5000h.

z silnikami i tylem nie slyszalem o wiekszych problemach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Niemożliwe żeby w żabojadzie skrzynia tylko 5000mth wytrzymała gdy w Zerorze chodzi po 8000mth albo i więcej wg mnie skrzynia w Renault powinna co najmniej 10 000mth kupy się trzymac z reszta blisko 10 000mth to maja ciągniki 10letnie spotkoałem kiedyś Aresa z odkręcony licznikiem który wskazywał ok 5000mth a na filtrze od oleju było napisame ponad 8000mth i ciagnik bardzo ładnie wyglądał niezniczony ani na zewnatrz na ni w kabinie B)

hahaha no niby tak :) ale serwis valtry w polsce mnie przeraza :wacko: no i to ich podejscie do klienta polegajace na zdzieraniu z niego kasy, znajomy kupil nowa valtre 150 km i mowil ze nie zawsze jest go stac aby zadzwonic po serwis by mu olej i filtry zmienili (wiadomo ciagnik jeszcze na gwarancji) bo za samo takie cos go kasują 4 tys

Valtra ma cholernie drogie płyny eksploatacyjne ale te 4tys to na który przegląd bo pierwsze 2 niepowinny przekroczyc 2tys zł brutto :P z tego co nam dealer mówił to pierwszy bedzie nas kosztował 1400zł ;)

co do przebiegów nielicz za bardzo że za te pieniądze kupisz ciągnik z niższym przebiegiem niż 10000mth no chyba że ci ktoś licznik odkręci na poprawienie somopoczucia :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

ale napisalem post, nie przeczytalem drugiej strony :wacko: , chyba jeszcze nie obodzilem sie

ze skrzynia pewnie masz racje, ale nie do konca, ja napisalem w godzinach a w zetorze liczy mth, co nie zmienia faktu ze slabo ocenilem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

To W starych Renault godziny liczy?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Skrzynia siada? Podaj prosze przypadki kiedy skrzynia siadła? Jeśli juz coś siada to pompa hydr która ma ogromny wpływ na prace skrzyni.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zależy o którą skrzynie chodzi bo chyba w 16/16 pompa za wiele niema do jej obsługi co innego przy skrzyni 24/8 badz w nowszych skrzyniach marki GIMA ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Jasna sprawa że mam na myśli 24/8 i młodsze.Nigdy nie słyszałem ani nie widziałem przypadku masowych awarii tych skrzyń.

Ale jeśli jeden z drugim kupi ciągnik z przebiegiem 30 tyś mtg a licznik pokazuje 5 tyś to normalne że renault ma chu... skrzynie bo się sypią.

Skrzynie 16/16 są bardzo trwałe.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Albo po jakims nadzwyczaj uzdolnionym operatorze :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj