rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

pawlus224    2624

30 ha to nie jest aż tak wiele moim zdaniem by pchać sie w ciągnik wyższej klasy ;) do tego 4 obracalne ? Po pierwszym sezonie ledwo farbę z odkładni zedrzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hektarów 30 ale orane bedzie 35 bo wiem po zycie sieje kukurydze:):) dl nie wyzszej klasy to ciagnik około 150 km:):)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Dobrze kombinujesz.Ciągnik plus sprzęt jak najwiekszy.Starszy byle w dobrym stanie.Czytam tu o kukurydzy?Czyżby hodowla krów .Wtedy potrzeba wydajnego sprzętu by mieć trochę czasu dla siebie, żony i rodziny.Gdy kupisz małe gó??o , to będziesz siedział w polu płakał....I najwazniesze: gdy wydzierżawisz lub kupisz ziemię sprzęt będzie na czasie.To rozwojowe.

 

 

 

;I sprawdzone."duży może więcej:\"pozdro

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat nie krowki ale bydło opasowe i swinki a co do rozwoju zgadzam sie z kolega:):)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

wszystko zależy ile chcesz wydać. jak mniej to jakiegoś belarusa, zetora, farmtracka, jak masz wiecej kasy to johna deera new holanda


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego pomyśl nad POL-MOTEM H 10014. Sam mam Belarusa 952,2 na areale 45 ha z tendencją wzrostową i teraz strasznie załuję że nie kupiłem pol-mota H. Ciągnik bardzo podobny do valtry z bogatym wyposażeniem w standarcie, za niecałe 130 tys zł masz konkretną maszynę z bogatym wyposażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

aro321 mam ten sam areał co Ty, ciagnik mam podobny bo pronara 1025A, mam go 9 rok, 1800mth, 1 naprawa, bardzo fajny, mało pali, dobrze sie robi, fajnie ciagnie, czegoż chciec wiecej? zamiast drozszego ciagnika dobrał bym sobie odrazu pług odpowiedni, bo co z tego ze wezmiesz duzy i drogi ciaGNIK JAK KASY na pług braknie i trzeba bedzie ciagac 3 skibki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek5221    0

A może by coś z John deere np 3650 bardzo dobre ciagniki za 45tys dostaniesz w dobrym stanie wyposarzeniem przewyszającym belarusy itp 6 garów bez turba pociagnie 4 obracaną mało awaryjne. Kolega kupił w lutym belarusa twierdził że co nowe to nowe i przeżyje wszystkie używki aa teraz jego rusek stoi kolejny raz 3 razy padła mu pompka paliwa raz pompa wtryskowa i jeszcze jakieś pierdoły o których już nie chciał mówić bo mu teraz głupio wkońcu coś tam sami zrobili serwis przyjechał i zerwali gwarancje teraz belarus stoi a bank czeka na raty. A przy tym JD starczu ci jeszcze na pług używke lemken albo kvernelanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

ale pewnie on bierze na jakiś program. To tylko nówka, ja myślę żę 90KM z obrotkiem 3x50 + wał i będzie git. Do takiego więcej zapniesz. No może bym dał limit do 105KM bo są też inne ciągniki ciekawe. A to ile kasy dokładnie? I jakie ciągniki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

nikt nie mówi o zetorach ja proponuję zetora forterre 105 ma 101 km kosztuję ok. 160 tys łysy na wiosnę sam przyprowadzam taki sprzęt na 20 ha i nie martwie się czy mi się zwróci czy nie trzeba myślić w przyszłość a im większy ciągnik tym lepiej zawsze sie mocy przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

filip94lemken ja na swój traktor złego słowa nie powiem bo jest w porządku ale gdybym miał jeszcze raz wybrać to na 100% stałby u mnie polmot H 10014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam Deutz-fahr agrofarm 420 mało pali, mac 99km, w miarę tani, 4-skiby spokojnie pociągnie, ja mam 410 85 km i 3-skiby spokojnie ciągnie mam zamiar Właśnie kupuje siewnik gaspardo MC400 4-rometrowy i z przymiarki wychodzi że go pociągnie, bardzo polecam agrofarma oszczędny (bardzo ważne przy taj cenie paliwa) i bardzo wydajny B) Według mnie tylko agrofarm :) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

polmot nie jest głupi ciągnik ale do 3obrotowej....jego udzwig to 3,7t a masa też nie za duza.....moim zdaniem idealny ciągnik pod tura: zgrabny,zwinny, no i tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i zdecydowałem sie . biore nowego NH T5060 jak mi doradzil kolega daniel. jak narazie wychodzi ze bedzie to fajny ciagnik a w marcu zobaczymy to sie sprawdzi:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Proszę o poradę w wyborze ciągnika 120-150 km. Cena jaka wchodzi w grę to 50 góra 60 tys.

Ciągnik planowo ma współpracować z dużym pługiem 5 skibowym zagonowym, agregatem uprawno siewnym 3,5m prasą JD 590, ładowaczem czołowym oraz w przyszłosci z 2 rzędową sieczkarnia do kukurydzy.

Nie mam sprecyzowanej marki, zależy mi aby był to twardy i niezawodny no i przede wszystkim mało awaryjny ciągnik. Liczę na wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do pługa i agregatu to chyba najlepiej cos takiego:

http://moto.allegro.pl/valtra-valmet-8050-i2156115547.html

http://moto.allegro.pl/valtra-valmet-massey-john-deere-deutz-case-ursus-i2114161874.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/2013228/valmet-8200.html

 

U "mnie" od 2 lat chodzi Valmet 6400 (95KM) na ponad 50ha(ponad połowa to łaki) i spokojnie się wyrabia :) więc taki wiekszy bezproblemowo obrobi twoje gospodarstwo ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Ja bym ci polecił ursusa 1224 albo 1614 albo zetora 12245 lub 16245 i powyżej 1990r produkcji . Zaleta takie jak wszędzie dostępne części do niego , prosty w obsłudze i za tą moc silnika zapłacisz stosunkowo małe pieniądze . ale zetor według mnie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U "mnie" od 2 lat chodzi Valmet 6400 (95KM) na ponad 50ha(ponad połowa to łaki) i spokojnie się wyrabia :) więc taki wiekszy bezproblemowo obrobi twoje gospodarstwo ;)

A jak z ceną części no i awaryjnością?? bo widzialem skrzynie valtry i przekroju na jakis pokazach i sie przestraszyłem ;)

Edytowano przez rafalrakieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ursus/zetor nie zawodny :lol:

czesci latwo dostepne to prawda ale p jakosci czesci kolega nie wspomnial, a siedziec i po 3 razy w roku to samo wymieniac t omoza czlowieka cos trafic

szukaj zachodniego, wybor ogromny tylko jak chcesz cos kupic to nie ma co

ja polecam fenda lub renault, moze jeszcze JD,

jak znajdziesz w dobrym stanie to posluzy bezawaryjnie przez kilka lat


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj