rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Kamilek1    52

jaka wg was marka jest najbardziej ekonomiczna w mocy ok 120 km? i w tym przedziale cenowym? traktor potrzebny do siania kukurydzy, odwozu kiszonki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Jak sie kupuje używaną maszynę to zawsze trzeba się liczyć z tym, że trzeba dołożyć. Już kilku zakupów było dokonane w gospodarstwie rodziców i różnie to bywało.

 

W każdym razie poszukuję maszyny w tym przedziale cenowym :)

 

Biorąc pod uwagę moje spostrzeżenia po przegladaniu olx.pl najtaniej wychodzą ciągniki MF, drożej już wychodzą johane deere, i new holland

 

Jakie macie doświadczenia z MF?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

jaka wg was marka jest najbardziej ekonomiczna w mocy ok 120 km? i w tym przedziale cenowym? traktor potrzebny do siania kukurydzy, odwozu kiszonki itp

Perkins i Cummins sa podobno najbardziej ekonomiczne ale ja sadzie ze jesli dobierzesz odpowiednia maszyny do jej mozliwosci to spalanie praktycznie bedzie porownywalne w kazdej marce ciagnika(z wyjatkiem ursusa bo to smoki na paliwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boss999    0

Panowie oglądałem, MF 6170, 96rok, biegi wchodzą dobrze, półbiegi też dość płynnie jedynie sączy się olej z pod pompki paliwa, z jakiegoś czujnika na silniku. Jest w silniku alu dekiel z napisem perkins po lewej stronie od czego on jest bo widać że był pęknięty i ktoś go spawał.  

 

Dodatkowo mam pytanie bo rewers jest EH, w podłodze nie widać otworu po dźwigni od mechanicznego rewersu, a osłona  jest podwójna czy takie coś jest normalne, sprzedający twierdzi że tak wychodziły w tych rocznikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

ja mam podobny budżet poszukiwania trwały od lipca nie byłem zdecydowany na określoną markę tyko przedział mocy max 110 koni Tur i penumatyka
jeden warunek miał spełnić nie chciałem ciagnika od handlarza
myślałem ze pujdzie sprawnie z tego powodu że ma szwagra w niemczech
i tu się rozczarowalem przeglądając portale aukcjne nie było co kupić w tym budżecie albo atary wyjeb albo cena zaporowa miał być Dx puzniej case 4230 cena 8 tyś € 96 rok 8200 godz ze zdjęć ok jednak w realu juz nie było kolorowo +8 i bez Plaka nie pali opony z tylu do wymiany kabina wymeczona odpuściłem w miedzy czasie jakiś fend 309 się pojawił
w lutym kolega poprosił mnie czy nie o wyjazd do niemiec z meblami w 2 obsadzie zgodziłem na powrocie miałem załadować jakieś maszyny od rolnika na podwórku wypatrzylem Mf 1114 1wlasciciel roczny tur nowe opony 3500 tys godzin 88 rok kompresor zaczep na szynie w siadać i jechać w pole 0 remontów wyjściowa cena 13 tys skończyło się na 8.5tys
patrząc na te ciągnik w Polsce zastanawiam gdzie w niemczech można kupić coś poniżej 10 tyś w dobrym stanie bo mi się nie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

ja mam podobny budżet poszukiwania trwały od lipca nie byłem zdecydowany na określoną markę tyko przedział mocy max 110 koni Tur i penumatyka

jeden warunek miał spełnić nie chciałem ciagnika od handlarza

myślałem ze pujdzie sprawnie z tego powodu że ma szwagra w niemczech

i tu się rozczarowalem przeglądając portale aukcjne nie było co kupić w tym budżecie albo atary wyjeb albo cena zaporowa miał być Dx puzniej case 4230 cena 8 tyś € 96 rok 8200 godz ze zdjęć ok jednak w realu juz nie było kolorowo +8 i bez Plaka nie pali opony z tylu do wymiany kabina wymeczona odpuściłem w miedzy czasie jakiś fend 309 się pojawił

w lutym kolega poprosił mnie czy nie o wyjazd do niemiec z meblami w 2 obsadzie zgodziłem na powrocie miałem załadować jakieś maszyny od rolnika na podwórku wypatrzylem Mf 1114 1wlasciciel roczny tur nowe opony 3500 tys godzin 88 rok kompresor zaczep na szynie w siadać i jechać w pole 0 remontów wyjściowa cena 13 tys skończyło się na 8.5tys

patrząc na te ciągnik w Polsce zastanawiam gdzie w niemczech można kupić coś poniżej 10 tyś w dobrym stanie bo mi się nie udało

Ja rok temu szukałem zetor 7540-10540 i oglądałem takie od rolników to pożal się Boże... wszystko podrutowane, poobdzierane opony bieżnik albo indie i cena kosmiczna i gołas. Nawet jeden mi ukradł zaliczkę.

Oglądnąłem u kilku handlarzy (sprowadzone) pomijając fakt że lepsze wyposażenie. Części wymienione lepszej jakości, wszystko zawsze sprawne, laweta w cenie..

Po zjeżdżeniu całej Polski przez 2 miesiące kupiłem 5km od domu u handlarza, sprawdziłem w polu, dołożyłem co było widać, nic nie wyszło że utajone i chodzi jak marzenie.

Takie są moje odczucia co do handlarz-rolnik

 

 

Co do cen. Znalazłem ogłoszenie w Belgi tego ciągnika, wystawiony był za 13tys. Faktura była na 10 a ja dałem 50. Euro było wtedy po ok 4,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

mam kolegę który handluje maszynami u niego nie ma problemu
Panie ale ja to chcę sprawdzić czy to działa zapinana do ciagnika i jedziemy w pole
nie każdy Ci na to pozwoli wziąłem od niego kilka maszyn i jestem zadowolony teraz przy zmianie ciagnika na Mf niektóre graty które ciągal Mtz wywioze do niego a wezmę coś większego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Widziałem go. Opony zdrowe kabina komfortowa. Do lekkiej poprawki lakiernicze.
Szczerze mówiąc przypadł mi do gustu. Muszę tam chyba podjechać z kimś, kto wie coś na temat tych ciągników, bo o ile o Ursusach wiem sporo to o takich prawie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ty chyba sam nie wiesz czego chcesz. Podeslalem ci dobry ciagnik to stwierdziles ze jest pelno lepszych a nawet jednego nie pokazales sensownego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Ty chyba sam nie wiesz czego chcesz. Podeslalem ci dobry ciagnik to stwierdziles ze jest pelno lepszych a nawet jednego nie pokazales sensownego....

 

Subiektywne opinie możesz zachować dla siebie, nikt Cię o zdanie nie pytał

Dialog z Tobą uważam za zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo831    0

witam!
jestem tutaj nowy i może ktoś mi doradzi!
Zastanawiam się nad kupnem ciągnika rolniczego w przedziale mocy 80-100km ma on być moim jedynym ciągnikiem i być powiedzmy uniwersalny choć wiem że to nie jest prosta sprawa ponieważ mieszkam w górach ,ma służyć do transportu pracy w lesie oraz do lekkich prac polowych !
Za propozycje i pomoc z góry dziękuję aha i oczywiście koszt zakupu w granicach 50 tys zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Subiektywne opinie możesz zachować dla siebie, nikt Cię o zdanie nie pytał

Dialog z Tobą uważam za zakończony.

Czy subiektywna??Kwestia spojrzenia...a forum jest do wypowiedzi dla wszystkich a nie dla tych którym łaskawie zezwolisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

witam!

jestem tutaj nowy i może ktoś mi doradzi!

Zastanawiam się nad kupnem ciągnika rolniczego w przedziale mocy 80-100km ma on być moim jedynym ciągnikiem i być powiedzmy uniwersalny choć wiem że to nie jest prosta sprawa ponieważ mieszkam w górach ,ma służyć do transportu pracy w lesie oraz do lekkich prac polowych !

Za propozycje i pomoc z góry dziękuję aha i oczywiście koszt zakupu w granicach 50 tys zł!

 

Do tych prac moim zdaniem najlepszy bedzie Valmet 6300 - ma duży prześwit i osłonione podwozie więc w lesie mniejsza szansa na uszkodzenie czegoś, do transportu ma sporo biegów(24/24 lub 36/36) w tym półbiegi pod obciążeniem 2 lub 3 i prędkość 40km/h, a w pracach lekkich będzie ekonomiczny i zwrotny.

 

Możesz też zposzukac modeli 6400, 6200 lub 6100 - ten ostatni ma silnik 3cyl.

 

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Czy subiektywna??Kwestia spojrzenia...a forum jest do wypowiedzi dla wszystkich a nie dla tych którym łaskawie zezwolisz

 

spojrzenie zawsze jest subiektywne, gdybyś raczył nie zauważyć

 

Chyba mam prawo do tego, żeby odrzucić jego ofertę?

 

Wypowiadać się może ale nie atakując mnie ad personam!

 

 

Tyle w temacie, bez spamowiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj