rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

witolo1    0

wybrałem renault ceres 95x 50 tys 94r 7000 mth . macie jakieś opinie na temat tego traktora - na co uważać, spalanie, awarie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

witam poszukuje ciagnika z turem okolo 70 80 km do ceny 80000 max znalazlem pare nh td no i fergusony i pare jd. nh w miare swiezy 2007 rok a jd starsze okolo 2000 rok co byscie polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mają już założone TUR-y? Jeśli tak to w każdym z wypadków uważał bym na sprzęgło i przodek który możne być wyeksploatowany dość mocno. Osobiście nie mam przekonania do NH więc polecił bym Ci JD w tym wypadku ciągniki solidnie wykonane. NH w mojej okolicy ma dość nie pochlebna opinię zwłaszcza z TUR-em tj szybko zużywające się sprzęgło jak zobaczyłem docisk w jednym z nich to po prostu szok nie było co ratować wszystko nowe musiało iść przebieg 1900mth.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jeżeli z tirem to tylko na rewersie eh i w tedy nie ma problemu że zuzywajacym się sprzeglem. Poszukaj valtra c90 super ciągnik do tura albo ze starszej seri 6350. Twarde proste i dobrze zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20
klocu26    0

 

Cześć!

Poszukuję przyzwoitego traktora do 50 tys. zł, moc około 100 KM, fajnie jakby miał napęd na przód. 

 

Moje typy:

 

Same Antares 110

Hurlimann 6115XB

Lamborghini 1060

Same Titan 165

 

Może macie jakieś opinie na temat tych maszyn, ewentualnie może coś innego w tym budżecie, co sprawdzi się w gospodarstwie 30 hektarowym. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

W tym przedziale cenowym  polecam ci Zetora 9540 (95KM) lub 10540 (105 lub 110). Sam mam tego pierwszego. Mocny, trwały, tani w użytkowaniu, ciężki i naprawdę wiele potrafi. Dużo sztuk trafia się dobrze wyposażonych, pneumatyka jedno i dwu obwodowa, prosty zetorowski EHR lub EHR Boscha, 4 wyjścia hydrauliczne, siedzenie grammera lub pneumatyczne.  Kabina komfortowa, ogrzewana, można posłuchać swobodnie radyjka. Doskwierać może brak rewersu, ale jeśli ciągnik nie będzie pracował w ładowaczu to idzie się przyzwyczaić. Skrzynie czy to 3biegowa z dwoma półbiegami czy 4 biegowa ze wzmacniaczem do prac w polu na brak biegów nie można narzekać, tak samo w transporcie.

Jeśli będziesz miał więcej pytań to pisz. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocu26    0

W tym przedziale cenowym polecam ci Zetora 9540 (95KM) lub 10540 (105 lub 110). Sam mam tego pierwszego. Mocny, trwały, tani w użytkowaniu, ciężki i naprawdę wiele potrafi. Dużo sztuk trafia się dobrze wyposażonych, pneumatyka jedno i dwu obwodowa, prosty zetorowski EHR lub EHR Boscha, 4 wyjścia hydrauliczne, siedzenie grammera lub pneumatyczne. Kabina komfortowa, ogrzewana, można posłuchać swobodnie radyjka. Doskwierać może brak rewersu, ale jeśli ciągnik nie będzie pracował w ładowaczu to idzie się przyzwyczaić. Skrzynie czy to 3biegowa z dwoma półbiegami czy 4 biegowa ze wzmacniaczem do prac w polu na brak biegów nie można narzekać, tak samo w transporcie.

Jeśli będziesz miał więcej pytań to pisz. Polecam

Malo jests tych Zetorow, oglądałem jeden wizualnie ładny na Podlasiu, ale niestety kopci no i cena, 50 tys plus VAT, za w sumie niewiadomą bo może być tylko wtrysk a i pompa może się kończyć.

Przypadły mi do gustu Massey Ferguson 30X0, ładne 3090, 3080 i im podobne można już w tej kasie znaleźć, tylko też nigdy nie wiesz co kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Nie ważne jakiej marki ciągnik, każdy będzie niewiadomą. 

 

Musisz obejrzeć kilka sztuk dla porównania. Warto sprawdzić odmę czy nie wali nią olej, wtedy wiadomo, że silnik jest już słaby. Za regenerację pompy wtryskowej zapłaciłem 1800zł, ale ciągnik zrobił się nie do poznania, drugie tyle żwawszy.

 

Koszt zakupu ciągnika to nie wszystko. Trzeba mieć jeszcze zapasu na podstawowe wymiany typu olej i filtry a do tego dojdą jakieś poprawki, które należy wykonać.

Przykładowo za swego Zetora dałem 46tys zł z transportem, ale na dzień dobry na przegląd i wszelkiego rodzaju niezbędne naprawy i poprawki wydane było prawie 5tys zł. Niby pierdoły, ale się uciułało. Same płyny i filtry to koszt około 1tys jak nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Też polecam jak coś serie 7520-10540

Na wiosnę nabyłem 8540 tylko z szybką skrzynią - na liczniku ma max 42kmh.

Brak słów jak chodzi! Jak dla mnie petarda ;)

Oglądnąłem z 10 sztuk, a kupiłem 5km ode mnie chociaż był do roboty ale za koszt lawety sobie zrobiłem co było widać. Większość była na zapas, a i tak poszło z 8 tys na wysztko, w tym oleje filtry itp

Ja np za zrobienie pompy i wtrysków zapłaciłem 800zł. Turbo 650. Drogie to było sprzęgło z zamachem...

 

Ja kupiłem Zetka bo Mf u nas  na miejscu nikt nie chce robić i każdy mówi że koszty potrafią być horendalne...

W 30xx nie przypadła mi kabina do gustu, porażka z widocznością na boki!

 

I absolutnie omijać polskie  'salonówki'

Wolne, zero wyposażenia i jeszcze poniszczone i podrutowane (20lat w Polsce robi swoje)

Edytowano przez Hinco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

W lato w swoim robiłem sprzęgło, tarcza 220zł, stoczenie docisku plus inne pierdoły jakie mi robił zakład 120 zł. Mechanik za robociznę 400zł. Teraz zakupiłem opony na przód Cultory 380 70 R24 (2800zł), do lekkiej poprawki i uszczelnienia mam podnośnik tył, siłownik wspomagania i elektryka do poprawki / przeróbki (nowe halogeny robocze) i z czasem musze się rozejrzeć za siedzeniem bo to moje jest standardowe zetorowskie jest strasznie niewygodne.

 

Ogólnie mój egzemplarz to właśnie taka uboga wersja krajowa, ale za jej zakupem przemawiał  stan techniczny. Na szczęście skrzynia szybka i z pneumatyką do przyczep. Ktoś oszczędził na siedzeniu, wyjściach hydraulicznych (tylko 2 i wolny powrót) no i obsłudze podnośnika (wajcha). Druciarstwa na szczęście brak :)

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A widzisz, miałeś może nowszy typ już.  Ja musiałem wymienić wałek sprzęgła WOM razem z taką gwiazdą co z nim współpracuje i cześć niedostępna bo zastąpiono to innym sprzęgłem i zamachem, wałek ten sam ale sprzęgło to już tzw'słoneczko' montowane dość długo w zetorach. Całość to coś około 2tys

Mi podnośnik opadał przez siłownik pomocniczy, jak postał zasysał przez niego powietrze które potem przy pierwszych kilku podniesieniach usiekało i powodowało opadanie podnośnika. Po jego uszczelnieniu przeszło

Ja mam grammer i jest fajnie  :ph34r:

 

Ps

Te np są od prawie roku w ogłoszeniach

https://www.olx.pl/oferta/zetor-8540-9540-import-dania-CID757-IDfJGoT.html#a068239445

https://www.olx.pl/oferta/zetor-8540-klima-CID757-IDc0DML.html#a068239445

 

Edytowano przez Hinco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Co do sprzęgła to wydaje mi się, że ja mam właśnie starszy typ. Mój jest z 1996r na przedniej osi jak w ciężkich Ursusach a twój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

98 i też ciężka oś. Chociaż w Polsce części nie dostępne i z jednej strony krzyżak i zębatka od zwykłych polskich założyłem(gruby freż na 'wale koła', był drobny)

 

 

W 50kzł można popatrzyć na DF agroxtra albo agroplus ( z lat 90), widziałem jednego ale zajechanego rok temu i praktycznie nie było ich wtedy w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam kolegów stanąłem przed kupnem kolejnego ciągnika do gospodarstwa szukam czegoś w przedziale 140-170km do 50 tyś zł. Wiem że kwota może nie powala ale w kredyty przy dzisiejszych cenach nie chce się pchać. Posiadam już Fendt 515C i szukam coś w podobnym przedziale mocy. Tak na szybko znalazłem parę ogłoszeń, może od was dostane jakąś podpowiedz. Szukam ciągnika bardziej mechanicznego. Bardzo ciekawie prezentują się Same i cenowo i rocznikowi ale nie wiem jak awaryjność i dostępność części do nich. Renault znów silniki takie jak w moim Fendt więc już sprawdzona konstrukcja . Myślałem nad serią 600 fendta ale rocznikowo słabo i większość już zmęczona. Od razu mówię że Zetor 16245 i pochodne odpadają.

 

https://www.olx.pl/oferta/same-titan-160-CID757-IDg95yJ.html#f0855ceca0

https://www.olx.pl/oferta/same-galaxy-170-sprezarka-klima-super-stan-CID757-IDixa7L.html#3750ea48e7

https://www.olx.pl/oferta/155-54-renault-nie-jd-nie-deutz-nie-ferguson-CID757-IDi80Th.html#3750ea48e7;promoted

https://www.olx.pl/oferta/renault-175-74-CID757-IDiI0ez.html#2d47ce7881

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-same-galaxy-170-stan-bardzo-dobry-zamiana-CID757-IDildKh.html#2d47ce7881

https://www.olx.pl/oferta/fendt-614-case-956xl-zamiana-CID757-IDirHtP.html#2d47ce7881

https://www.olx.pl/oferta/hurlimann-6165-master-lamborghinisame-CID757-ID4EN9H.html#2d47ce7881

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-deutz-fahr-agrostar-6-61-zetor-john-deere-16245-ursus-1614-CID757-IDiompb.html#2d47ce7881

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Mastera i Titana bym raczej odpuścił - z tego co słyszałem to skrzynie sa wygodne ale problematyczne(na AF kiedyś był uzytkownik co miał Titana od nowego).Pierwszy Galaxy wygląda przyzwoicie, 175.74 też nie tragicznie ale opon praktycznie nie ma, AgroStar jakoś mnie nie urzeka choc na + przednie kapcie nowe.

Obejrzyj te 2 one są z Twojego regionu i na pewno od nich bym zaczął oględziny - jeśli by cos nie tak to wtedy ruszałbym dalej:

 

https://www.olx.pl/oferta/valtra-8600-az-160km-CID757-IDiBIcb.html#20efc4440f

https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-8140-CID757-IDhTAXz.html#e481f390f7

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Witam, przymierzam się do zakupu ciągnika w cenie do 50tys z turem, 4cylindry. Bedzię pracował jako główny ciągnik na ok 15h. Myślałem nad Case 5120, Renault 103.54 lub Massey Ferguson 3060/70. Prosze o pomoc, z góry dziękuje.   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Osobiście szukałbym jakiegoś Fendta 309/310, ale do 50 k. trudno znaleźć coś przyzwoitego z nowszej wersji, tymbardziej jak ma chodzić w turze to rewers powinien być..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

na taki mały areał rewers zbędny kup sobie jakiegoś małego jd z turem i będziesz latał lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

A co to ciągnik z rewersem nie może być na mniej niż ileś tam ha? Do tura rewers to podstawa. Do 50tyś z rewersem to Case 5120, Renault, a MF to z serii 61XX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

polecam case mx 90 4-garowego silnik perkins ,tylko trochę musiałbyś dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj