rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Niki20    7

A no tak, jak niektórzy kupują maszyny "dla sąsiadów" to tak jest że później za wygląd trzeba tasować stówki :D

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ogólnie to ciągnik przy zakupie ma być dobry to jeszcze długo posłuży , a nie kupować bo rocznik czy ile ma na liczniku na licznik to najlepiej wcale  nie patrzeć to  nie ma przy zakupie znaczenia bo często wprowadza nas w duży błąd odstrasza nas przebieg 12tmg nawet jak ciągnik nam się podoba i jest dobry a co innego jak na liczniku ma 6000tmg i widzimy że jest wytłuczony  skrzynia huczy ale to nasza podświadomość wprowadza nas w błąd a rzeczywiście to pewnie 30000 tmg albo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Zetora użytkowanego w Polsce znajdziesz z przebiegiem grubo poniżej 10 tyś.

 

http://olx.pl/oferta/zetor-10540-nie-9540-john-deere-8540-new-holand-7540-faktura-CID757-IDbUq6F.html#314b62c359;promoted

 

http://olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-10540-CID757-IDaAuOw.html#314b62c359

 

A dlaczego tak boisz się starszych ciągników Renault?

 


Użytkownicy sobie chwalą,tak jak przy wszystkich używanych ciągnikach trafią się zapuszczone i zużyte egzemplarze które się psują ale ogólnie nie ma z nimi jakiś problemów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Po obejrzeniu tych zetorów nasuwa mi się pytanie ile taki silnik w zetorze 10540 lub 9540 może wytrzymać bo tata mi coś mówił że jak one po 4000 - 5000 mth mają to są do remontu ;/ ale nie jestem pewny . Starszych ciagników Renault boję się z tego powodu że one są z początku lat 90 i nie ma się co czarować że za 15 czy 20 lat będą do tego części w miarę dostępne bo planuję kupić ciągnik na lata tzn. że nie mam zamiaru go wymieniać co 5 czy 6 lat tylko conajmniej go potrzymać z 15 lat , no i druga sprawa tyczy się wyglądu ;/ archaiczny jednym słowem . 

 

Ja właśnie jestem napalony na takiego zetora 10540 lub 9540 ale znów ojciec ma swoje 5 groszy może i dobrze mówi że taki ciągnik od nowości który zrobił bez remontu 4500 mth jest do roboty silnik . No ale z drugiej strony zetor to zetor a nie jakiś wynalazek typu Pronar czy Belarus . 

 

Ma ktoś z was takiego zetora ? Może mi go ktoś opisać ? Jakie ma wady/zalety ? Jaka skrzynia ? Jak z hydrauliką czy da radę z agregatem uprawowosiewnym 2,7m z poznaniakiem ? No i jak z częściami ?

Edytowano przez MafiaDG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Kazdy ciagnik bedzie mial  i wady i zalety nie ma idealnego ciagnika do wszystkiego .Te stare forterry sa twardsze od nowych zetorow jesli chodzi o awaryjnosc .A silnik jak zaorzesz z 4 ha gliny to wtedy dopiero mozna cos powiedziec w jakim jest stanie proporcjonalnie do wskazan licznika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Udaj się do dilera i zapytaj ile kosztuje ciągnik o takiej mocy z takimi bajerami i odpowiedź sobie na pytanie kto ci sprzeda kilkuletni taki ciągnik, najlepiej bez przebiegu za taką cenę? Jak na takie wymagania to masz mały budżet.
Ja bym celował w case 5140 albo renault 110.54 nawet w starszym roczniku ale zadbanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Ja osobiście jestem za mf 6160 lub 6170 i zetorem 9540/10540 ale muszę pojeździć jeszcze sporo aby trafić tego ,, idealnego,, . Co do mf 6160 to on ma silnik 4T czy 6 ? 

 

A wy jakie macie ciągniki i z których roczników ?

Edytowano przez MafiaDG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Co do tych Zetorów to części są łatwo dostępne i cena nie jest jakaś wysoka.

Sporo części z silnika jest nawet takich samych jak w Proximach i Forterrach.

Tutaj możesz sprawdzić sobie ceny części do tych Zetorów:

 

http://danrol-sklep.pl/pl/c/Zetor-7520-10540/84

 

Tutaj masz dane techniczne,nie po polsku ale możesz sobie pomagać tlumaczem google.

 

http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor8540.htm

 

Najlepiej byłoby jakbyś poszykał w galerii użytkowników tych ciągników i zagadał do nich na PW.

Tak najlepiej dowiesz się konkretów o tych ciągnikach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam fendt od 1976 do 2003 innej marki nie chcę po prostu się przyzwyczaiłem miałem deutz mercedesa mb nie mówię że były złe ale fendt jest dla mnie  fajniejszy ,ale jak czytam opinię to MF i JD mają ogólnie najlepsza opinie na naszym rynku , acha i do mf podobno części do skrzyni bardzo tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego kup jakaś renówke serii 54 najlepiej z ostatnich roczników może piekne nie sa ale masywne oparte na ramie ciagnik 6 cylindrówka MWM a jedyna usterka w skrzyni co ci sie może trafić to urwane nity na rewersie co naprawisz za grosze. I kolego nie kupuj ciagnika do sasiadów tylko dla siebie wazne zeby chodził i sie nie psuł a najwieksi madrale i wyśmiewacze to ci co całe zycie cioraja c330 a najwyzej c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

O Renault słyszałem że jak wezme jakiegoś Ares`a to ponoś trzepie bardzo kabiną i one mają silniki paliwożerne a o starszych typach renault typu np . 110.54 to nawet słyszeć nie chce bo ludzie we wsi mnie wyśmieją . 

 

 

Po obejrzeniu tych zetorów nasuwa mi się pytanie ile taki silnik w zetorze 10540 lub 9540 może wytrzymać bo tata mi coś mówił że jak one po 4000 - 5000 mth mają to są do remontu ;/ ale nie jestem pewny . 

 

Ja właśnie jestem napalony na takiego zetora 10540 lub 9540 ale znów ojciec ma swoje 5 groszy może i dobrze mówi że taki ciągnik od nowości który zrobił bez remontu 4500 mth jest do roboty silnik .

 

:lol:  :lol:  :lol:

chłopaku, odpuść se kupowanie ciągnika. dorośnij najpierw.... albo nie. niech ojciec dorośnie, a potem uczy swego syna życia. Bo obaj widać kompletnie nie macie pojęcia o ciągnikach.  


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to nie mają pojęcia ma być nowszy bo jak chłopy przyprowadzą ciągnik z lat 90tych to ich na wsi wyśmieją  ,a jak nowszy ale trup to wtedy na wsi będą się cieszyć że chłopy wydają na mechanika  i oto często chodzi a może ich po prostu stać na nowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

:lol:  :lol:  :lol:

chłopaku, odpuść se kupowanie ciągnika. dorośnij najpierw.... albo nie. niech ojciec dorośnie, a potem uczy swego syna życia. Bo obaj widać kompletnie nie macie pojęcia o ciągnikach.  

Pawelec nie ucz mnie życia bo widzę , że i tu wśród agrotofowiczów idzie trafić na zarozumiałego "hejtera" . Nie sztuka jest kupić coś starego z zachodu i przy remoncie ,,zbankrutować,, lub martwić się o części zamienne tylko sztuka jest w tym żeby wybrać taki ciągnik aby  wsiadać do samochodu i od ręki część zamienną dostać a nie czekać 2-3 czy nawet tydzień na część jak Ci łaskawie kurierem przyślą , kiedy jest największa robota . I jeśli masz nadal w ten sposób pisać to zamilknij . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no jak ty chcesz po 4-5tys mth robić kapitalke to rzeczywiście zamilknąć wypada.

życia jeszcze musisz liznąć, bo narazie w pieleszach jesteś.

siak czy siak, powodzenia i szczescia w zakupach. przyda ci sie. :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

He He ja nie wiem po ilu trzeba robić ale wiem że  w ursusie c360-3P po 5tyś mth to silnik do remontu jest a czy w takim zetorze typu 10540 gdzie jest turbo i intercooler po 5000 mth silnik nie jest do remontu tego nie jestem pewny . To tak silnik jak wyżej wymienionym zetorze ile wytrzyma bez remontu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak z głową używany, to 10-12tys mth spokojnie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnej reguły ile wytrzyma zależy od wielu czynników jego żywota  jak bez płynu czy bez oleju mu się  będzie zdażać to baaardzo szybki jego koniec , jak ma olej płyn wymieniane wszystko na czas i normalna eksploatacja to dość dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Czyli przebieg 4500 mth jak na zetora 10540 to jest nic w porównaniu do tego co ma przepracować (8-9 tyś mth) . A sprzęgło i pompa wtryskowa ile wytrzyma od nowości ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Chyba w tych kanciatych nie ma problemu takiego ze sprzeglem jak w 11441 co ma ceramiczna tarcze . U mnie juz po wymianie tarczy na zwykla po 1700 mth .Koszt z robota plus inne pierdoly do tego 1800 zl .Ciagnik ma troche i innych minusow ale szczerze to w polu w ciezkiej robocie jest silny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Producenci często piszą zalecenia z dużym zapasem ale ogólnie to jest loteria.

Jak ktoś leje dobry olej a nie superol czy inne badziewie to spokojnie wytrzyma te 10 tyś mth.

A co do pompy to o nią bym się nie martwił,to jest pompa sekcyjna,prosta konstrukcja

Ta sama technologia co w starych Ursusach produkowanych za komuny.

W dodatku jest to pompa firmy Motorpal,ta sama firma dostarcza układy paliwowe dla Belarusa i Pronara.

Tutaj masz ładnego Zetora z turem,import Niemcy:

 

http://olx.pl/oferta/zetor-9540-forterra-proxima-tur-ehr-pneunatyk-cararro-CID757-IDcunUP.html#0fddb8fea8

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Szczerze powiem że oglądałem go i bardzo ładny egzemplarz widać że nie jest wytłuczony i stan licznika w porządku i przede wszystkim rocznik 00` co się chwali za 60 tyś i już z turem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj