rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

pawelec    89

Już za ok 70tys można wyrwać jakiegoś aresa 100-120KM. Wygodny, rewers, mocna hydraulika. Jeśli masz ograniczony budżet to tymbardziej nie stać cię na jakieś wynalazki i tanie rzeczy. Lepiej czasem pożyczyć i brać droższe niż tanie. To 'tanie' wychodzi później....


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Ja wole mieć coś do 65 tyś niż pożyczkę  , więc zostaje przy tej granicy . Dodam że wolałby taką markę przy której nie zbankrutuję jak coś mi pierd*lnie bo mam kolega który kupił fendta 511 i po roku rozpierd*liła mu się skrzynia i to był wydatek z rzędu 10-14 tyś a gdy kupił go za 70 tyś to te 10 tyś to sporo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no właśnie o tym mowie :)

jak ma się nie psuć Fendt 511 za 70tys, skoro przyzwoite sztuki są w okolicy 100tys :)  Sam sobie odpowiadasz na pytanie.

Za 65tys to możesz kupić starszą renowke xxx-54 ale bez wygód...   

 

sami kupilismy rok temu za 60tys ciągnik 90KM z 2003r w pełnej mechanice. Po roku nic się nie dzieje, ale już wolałbym coś mocniejszego.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaki zachodni ma tania skrzynię proszę o odpowiedz . w naprawie o takiej jak ty piszesz elektro hydrauliczna wszyscy piszą że mf ma tanie części choć ja osobiście w to nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    307

Mf ma tanie części akurat mf nie ma najtańszych części 


A co powiesz na temat Case 5150 lub 5140??

Edytowano przez KacperDemczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

rewers chcesz miec przy kierownicy? jesli nie to polecam john deera 6400, 105kM prosty ciagnik zwrotny jak do tura, skrzynia Powerquad nie do zajechania w tych maszynach co podales bedzie sobie latal(zalezy tez od ziem jakie masz) a spali na pewno mniej na hektarze niz szescdziesiatka. Za 65tys powinienes znalezc jakis niezly egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja proponuję mf z serii 61xx, są to jedne z najbardziej udanych serii, poczytaj sobie o nich na forum, jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią o nich. A jak jest ze spalaniem w renault ares?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale kolega chce z tanią skrzynia żeby przy naprawie nie była taka droga jak w fendzie czy w tym jonie naprawi skrzynie np za dwa tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

za 2 tysiace to nawet w ursusie nie naprawi calej skrzyni. mf i renault ares to ta sama skrzynia a jak wszyscy wiedza skrzynie w mf-ie do najlepszych nie naleza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kolega wyżej pisze że o mf złej opinii nie słyszał

więc zadam inne pytanie czy naprawa takiej skrzyni 10 tysięcy czy tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Mf ma tanie części akurat mf nie ma najtańszych części 

A co powiesz na temat Case 5150 lub 5140??

Po pierwsze nikt nie powiedział że mf ma najtańsze części, po drugie mf nie ma tanich części ale ma jedne z tańszych.

 

W moim mf 3050 jest skrzynia 32x32 powershift i nie ma z nią problemów tylko półbieg sie zepsuł 2 razy ale za drugim razem już go nie naprawialiśmy, 1 raz go naprawiliśmy pochodził ze 2 miesiące i znowu się zepsuł, teraz ojciec ma zamiar go naprawić. Lepiej patrzyć na półbiegi załączane dźwignią obok kierownicy jak jest w dynashiftach, bo u mnie jest włączany za pomocą przycisku obok panelu ehr i to jest właśnie awaryjne.

Tu macie o skrzyniach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/25157-jaka-skrzynia-najlepsza-w-mf-3125-dyna-czy-power/  oraz: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32844-skrzynia-mf-3080/  no i tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/7778-jaka-skrzynia-najlepsza-w-mfie-3060/

Tu macie trochę o 61xx : http://www.agrofoto.pl/forum/topic/25518-jaki-mf-100-110-km/ oraz tu najwięcej: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/768-massey-ferguson-6170/

Miłej lektury ;)

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

case serii 51xx tez podobno dobre ciagniki, niedaleki znajomy ma 5140 taki i powiem szczerze ze silnik ladnie pracuje jeszcze case mx135 tez nie do zajechania tylko czy takowy kupisz za 65tys. no ale do tura to one za bardzo skretne nie sa.

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Też stawiałbym na case, seria mx jest twarda i trwała, w tych pieniądzach co chcesz przeznaczyć już coś znajdziesz. Spory ciężki traktor, a na 30 ha to on się nie przemęczy, do tura też się nada. Rewers przy kierownicy, cztery półbiegi i robota idzie, szczelna kabina z klimą to raczej w nich standard. Sam pracowałem na mx 110 parę lat i bez większych przygód, czy wydatków.  teraz mam Pumę a MX jest na sprzedaż, 2002 rok za 53 brutto. Jak będziesz chciał to na OLX go znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Powiem tak te case co proponujecie to niby wszystko pięknie ale no nie ma się co czarować one do najmłodszych nie należą . John Deere boję się bo ich części do najtańszych nie należą tak samo z fendtem . O Renault słyszałem że jak wezme jakiegoś Ares`a to ponoś trzepie bardzo kabiną i one mają silniki paliwożerne a o starszych typach renault typu np . 110.54 to nawet słyszeć nie chce bo ludzie we wsi mnie wyśmieją . Case mx 110 mi się podoba ale to znów większe wydatki bo do 65 tyś nie kupie w dobrym stanie a nawiązując do MF z serii 61xx to mi się podobają i mają wszystko to co bym chciał i do 65 tyś kupie egzemplarz w dobrym stanie kupie ale znów ojciec stereotypowy jest i mówi że nie dołoży mi na niego bo koszta części zamiennych mnie zeżrą i u mnie w okolicach Myszkowa ( woj. Slązkie )nie ma zbytnio gdzie kupić części zamiennych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

A jak w tych mx wygląda spalanie?

 

A jaki twój ojciec by chciał ciągnik?

 

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Użytkowniku ryki chodzi CI pewnie o tego case http://olx.pl/oferta/case-mx-110-CID757-ID9iZX9.html#69b76ca762 za 53 tyś jest no i cóż z tego jak ja go od ponad roku widzę jak gościu się ogłasza i sprzedać go nie może bo po pierwsze wszystkie cztery opony są w nim do wymiany a to koszta z rzędu 10 - 12 tyś po drugie nie wiadomo co w nim jeszcze siedzi w silniku bo ma ponad 9000 mth co mnie odstrasza od niego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Jeszcze ten rocznik 2002 to naprawdę nawet jak by była to cena netto to i tak coś w nim śmierdzi ale widać że już swoje wypracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Dokładnie a ja rupcia nie mam zamiaru kupić żeby potem drugie tyle w niego włożyć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak to kolego ciągnik15lat 9000godzin to dużo myślisz że ktoś kupi nowy ciągnik i się do niego modli to ma pracować uważam że powinien mieć 15000godzin to tak średnio bo dużo gdy by miał 30000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

No nie przesadzaj mój pronar od 2004 roku zrobił 3000 mth na 60 ha ( z usługami ) więc ciągnik z 2002  i 9000 mth to bardzo dużo chyba że nie miał przestojów i całe żywota pracował non stop  a mój pronar to też nie stał bo przy prasie 500 bel siana 300 sianokiszonki i ponad 1200 słomy robił , przy transporcie robił i był głownym bykiem pociągowym a do pomocy miał c 360-3p .

Edytowano przez MafiaDG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzam u mnie traktor że tak powiem główny to robi średnio 1200rocznie i wcale tak bardzo po d...ie nie dostaje nie mam tak dokładnie jak ty policzone czego i ile robi ale oprócz niedzieli to prawie codziennie jest odpalany i raz więcej raz mniej pojeżdzi mam trzy i zawsze ten najnowszy robi najwięcej  a starsze to dzisiaj rzeczywiście po 200 do 400godzin rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Przebiegiem na liczniku nie ma co wierzyc .Na zachodzie takie ciagniki na farmach pracuja codziennie przez caly rok .Jak jest sezon 1000 mth w 3 miesiace ,a po sezonie tak samo ide do pracy i na 8 godz dziennie jest jakas robota .To wozimy kamienie aby naprawiac drogi to cos innego ale codziennie traktor jezdzi .A u nas w zimie ciagnik stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Dokładnie a ja rupcia nie mam zamiaru kupić żeby potem drugie tyle w niego włożyć . 

 

To kup sobie starszy a w lepszym stanie ciągnik...Co z tego że będzie starszy? Dużo maszyn starszych więcej wytrzyma niż nowe :) Ładnego DF Agrostar 6.31 spokojnie kupisz w tej kasie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

starsze to oczywiście że bardzo dobre maszyny tylko trochę wygląd i komfort inny moje starsze mają po 20000mtg i nic im nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj