rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

gumiarz1    0

Witam,ja posiadam fendta 612 LSA (r1985) już3 lata,mam też ursusa U-902 (r1984) 25lat i porównanie jest taki jak maluch do merca.W fendzie robiłem chłodnicę(łożyska się zatarło na wiskozie) robiłem też silnik bo uszczelka puściła płyn i ugięło mi korbowód (dobrze że nie zapalił bo musiałbym kupować silnik).Remontując silnik (12tyś mtg.) nie było żadnych progów na tulejach ,panewki nominał założyłem i po złożeniu już 2 lata pracuje i nie bierze ani grama oleju.Wymieniłem też łożysko na wałku WOM  bo uległo uszkodzeniu gdy pracując rotosanem zawadziłen o skarpę i ukręciłem wałek napedowy w rotosanie i poszło łożysko ,roboty moc ,bo musiałem rospoławiać ciągnik na skrzyni pośredniej, łożysko kosztowało 100zł a remont trwał 3 tyg.(dobrze ze mam program naprawczy mego ciągnika w pdf który to zakupiłem od  mechanika serwisowego z 15 letnim starzem w firmie fendt)To on powiedział mi ze ciągniki produkowane te do lat 1990 są dużo lepsze(mało elektroniki) od tych nowszych i to dotyczy nie tylko firmy którą ja mam . u nas jest parę nowych ciagników różnych firm i teraz maja problem bo każda usługa serwisowa to kosz powyżej 1tys zł. a ja sam wszystko sobie naprawiłem z mała pomocą miejscowych mechaników. Teraz wymieniałem pompki hamulcowe oraz wyświetlacz bo był zalany ,teraz mam już trochę dograny sprzęt i nie zamienił bym go za ursusa o mocy120koniZa zakupem Fendta przemawia komfort jazdy ,niskie zużycie paliwa masa ciągnika jeśli chodzi o udźwig , nadmienię ze ciągnik pracuje na 20ha a klasa ziemi to 3i4 klasa i obrabia orke ,siew gruberowanie.Taki ciągnik kupisz już w przedziale 45-50 tyś wieksza moc za mała cen to mniejsze spalanie przemyśl sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tylko który ma odpowiednika w polskim ursusie co wiąże się z ceną i dostępnością części? MF serii 3xx ma silnik perkinsa np. 375 jest A4.236 czyli taki jak w U 5312/14. Skrzynia może być 12+4 jak opcja w 5312/14, taki sam tylny i przedni most. Jeśli będzie skrzynia 12+12 z rewersem to tylko na plus. Z elektroniki w tym ciągniku tylko przedni napęd i blokada choć są wersje mechaniczne. W zakupie jest drogi ale to jedna z najlepszych serii MF. Do tego osobne pompy od hydrauliki, wspomagania i podnośnika z możliwością połączenia wydatków podnośnik + hydraulika zew. czego w 5312/14 nie było a w opcji zakładali pompę zew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

Witam mam zamiar kupic ciagnik do 60000zl i ma to byc 6 cylindrowy  silnik 110KM albo 120KM i zastanwiam sie nad paroma modelami, renault ares 620-630, Massey ferguson 6170-6180, same silver. Ktory model bedzie najlepszy jakie opinie o tych ciagnikach a moze jakas inna marke proponujecie Prosze was o pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Proponuję  coś  z MF  bardzo dobra  i solidna marka .....możesz  napisać jeszcze z jakim sprzętem miałby ten ciągnik współpracować   i na ilu ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

ciagnik narazie pracowalby na 30ha ziemi ale co rok przybywa mi dzierzawy glownie pracowalby  z plugiem, prasa, z agregatem i rozrzutnikiem. W MF kurcze boje sie troche o skrzynie bardzie obstawialem na aresa wiem ze tez maja angielskie skrzynie ale z MF seri 62 i chyba te szkrzynia jest trochej mniej awaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroBekerek    1

Moja renault ma silnik JD które były wsadzane tylko do ceres 75,85 i 95 ze starego rocznika,nowsze modele "x" mają już silniki Fendta MWM,naprawdę gorąco i bez obaw polecam ;) napewno się nie zawiedziesz,a jeśli chodzi o przekonanie że renault to nie jest to bo podałeś odczucia do laguny ;P a samochód to nie ciągnik nie mają nic wspólnego ze sobą,inna fabryka,inni inżynierowie,inni projektanci ;) poszukaj na OLX w prawdzie Renault z silnikiem MWM też są niezawodne choć zdażyło mi się trafić u kolegi na usterkę w skrzyni.

Edytowano przez AgroBekerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaw1    0

Witam,

zamierzam kupić traktor do 50 tys zł. Moc około 80-90 km. Ma pracować przy prasie rolującej. Fajnie jak będzie miał  tura. Zależy mi na tym, żeby nie miał żadnej elektroniki. W internecie znalazłem 3 ciekawe oferty:

1. Ladnini 9080 z 1996r  za 42500 zł http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-landini-9080-CID757-ID8rmyH.html#fafd5fa6ad

2. Landini Blizard 85 z 1997r, z turem za 42000 zł, agri6.otomoto.pl/landini-blizard-85-blizard-85-A482577.html

3. Deutz Fahr 4.51 z 1996r, z turem za 49000zł, http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-4-51-CID757-ID7UgQZ.html#1ef8ce79a9

 

Proszę o porade co myślicie o tych ofertach, czy może szukać czegoś innego (jakaś inna marka). Jeżeli oferty wg was będą ok to na co zwrócić uwagę podczas oglądania sprzętu ( nie miałem do czynienia z takimi traktorami).

 

z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

są to marki zachodnie kolega robił skrzynie w landini to zapłacił 17 tyś ja ma zetora 6245 i kupiłem case jx 60 ale jak zobaczyłem po ile są części do case to kupiłem teraz zetora proxime 90 dlatego polecił bym ci też zetora dobry ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dorzuciłbym jeszcze Massey Ferguson 390 lub 390T. Prosty bez elektroniki, Silnik Perkins ( bardzo podobny do tych co montowali w 5314, 4514), skrzynia 12+12 bez połówek tylko reduktor 3 zakresowy plus rewers, mocna hydraulika plus łączenie wydatków ( super do tura).

Ceny części oryginalnych są jakie są ale w serii 3xx masz bardzo dużo elementów do dobrania z Ursusów.

Co do tych bajek o tanich częściach do zetora to dajcie już spokój. Ok do 7745 może i nie są drogie ale do Proximy? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

a ursus 1014 lib 1224. mialem oby dwa I bardzo dobrze sie spisywaly. legs biz as sprzedane no czas na now a technologie. przedl deutz fahr I new Holland po 200 km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek80    2

Ja jakiś czas temu kupiłem ciągnik ursus 1204, w dobrym stanie technicznym, garażowany. Może to nie jest szczyt techniki, ale do prac polowych wystarcza. Co ważne, moim zdaniem do ursusów są wciąż tanie części zamienne. Mam niedaleko sklep Sanrol, za stosunkowo niewielką kwotę wymieniłem ogumienie i takie podstawowe rzeczy. Dla mnie akurat taki ciągnik z zupełności wystarczał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaw1    0

A co sądzicie o tych trzech traktować, które znalazłem. warto się nimi interesować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

kolega robił skrzynie w landini to zapłacił 17 tyś 

 

Co robił i w jakim dokładnie modelu?

 

 

"Landini Blizard 85 z 1997r, z turem za 42000 zł" oferta ciekawa, trochę mało zdjęć ale może warto się nim zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Widzisz ja tez poszukuje ciagnika do 50-60tys i powiem ci ze wybór na rynku duzy ja zadtanawiam sie nad MF serii 61xx Casem 52xx i Renaultem caresem 95x podobno dobre ciagniki sam sie nie wypowiem bo nie posiadam jednak radze byś nie kupował pronara 82A i pochodne bo to straszna kupa no chyba ze ktoś lubi ulane ciagniki i problemy z elektryka wiem bo znajomy miał i sprzedał jako 3 letni ciagnik

Fajne tez sa ciagniki Case mx 90 110 135 mniejsze modele tez sa ale silniki bardzo trwale cumminsa stosowane w sprzedie budowlanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszZoto    5

może MF 3080 albo 3070 rzadko dostępne ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz, za granicą dużo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Co do Deutz to można powiedzieć maszyna nie do zdarcia, chłodzona powietrzem super sprawa. Sam mam dwa modele na chwilę obecną. Obsługa banalnie prosta części dostępne w każdym większym sklepie z częściami do maszyn rolniczych. Spalanie na bardzo dobrym poziomie. Co do części może są droższe od części do zetora czy ursusa ale jeśli kupić oryginalne części w/w ciągników to do DF są może o 1/3 droższe więc nie można mówić że jest tak źle. Jak trafisz na zadbany model i wymieniasz na czas oleje to będzei jeszcze długo chodził ja do skrzyni w DF jeszcze nie zaglądałem. Nawet w tych które naprawiałem bo zajmuję się też tym. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr690    0

Może macie w swoim gospodarstwie coś fajnego albo wasz sąsiad ma coś godnego uwagi zjezdziłem już pół Polski z ojcem i nic ciekawego nam nie wpadło w oko prosze o pomoc 

pozdrawiam


oczywiście musi być 4x4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Postaw jeszcze 1 z przodu to coś fajnego znajdziesz. W tej cenie co podałeś to niestety maszyny wiekowe będą do tego z turem. Cuda nie znajdziesz proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr690    0

wiem ze to ciągniki już pełnoletnie:) a nawet więcej, nie oczekuje że to będzie cudo chce żeby był w miarę kompletny i sprawny. niestety 45 to max co mogę wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wymagania jak kiedyś w erze pare złotych trzeba dołożyć aby było fajnie albo usunąć słowo fajnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zamiast  robić wycieczki krajoznawcze - lepiej  dołożyć  do  traktora .

Cudów  nie  ma , za  tą kasę  4x4  z  turem  ?  jeśli coś  znajdziesz  to nie  będzie FAJNE


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

http://olx.pl/oferta/john-deere-2140-z-turem-faucheux-CID757-ID9j2Lx.html    Ten jest mój. Jak go kupowałem ze cztery lata temu to dla mnie był fajny nawet bardzo fajny, dziś hm kupiłem nowego case jxu z turem to już johny mi się tak nie podoba. Choć generalnie nie zawiódł mnie. Wiesz jak to w starym traktorze tu coś pocieknie tam ale silnik zdrowy hydraulika działa bez zarzutu, raczej jest kompletny, ale trzeba zobaczyć na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj