rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Slavvko    0

Witam. Jak w temacie zaczynam szukać informacji o ciągnikach ważących 8-10 ton by w odleglejszej przyszłości widzieć co wybrać. Nigdy nie miałem do czynienia z takimi ciągnikami. Na necie znalazłem Massey-Ferguson 9240 za 50 000zł. Ważną rolę przy wyborze będzie odgrywał dostęp tanich części i łatwa naprawa.

Co powiecie jeszcze o John Deere 4955, 4755, 4850, 4760 . Te ciagniki mają silnik 6466A , jak on sie sprawuje , jak z dostępnością czesci?

moze byc jeszcze Case i International.

Co w ogóle sądzicie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

A może więcej szczegółów podasz ? Jaka moc Ci potrzebna itp. Chyba ze, patrzysz tylko na masę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavvko    0

Jak ma być tylko ciężki to kup kirowca.

musi wygladać jak normalny ciągnik, nie łamany po środku. Do tura i do ciągania ciężkich ciężarów sięgających 40ton, no i by w polu pomagał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capekpl1    0

Witam 

Szukam ciągnika do 50 tysięcy

Musi być ekonomiczny, tani w utrzymaniu, bez skomplikowanej elektroniki, wytrzymały a równocześnie o małych gabarytach i zwinny.

Obowiązkowo 4x4 najlepiej z blokadą przedniego mostu oraz z hamulcami przód tył ( jeśli takie są)

 

Ciągnik ma służyć w polu (uwaga całe 1,8h!!!), w lesie (głównie zima) odśnieżania drogi,przyczepka z kiprem.

Czyli uniwersalny.

 

Mam możliwość sprowadzenia ciągnika z niemiec (znajomy robi na budowie a po robocie szukają i kupują...)

 

Tylko teraz pytanie czy jest sens pchać się w zachodnie marki? Najbardziej boje się części zamiennych oraz elektroniki. Bo jak się zepsuje to kto to naprawi?

 

Dużo myślałem na ursusem 5314 ale ceny na tablicy i allegro odstraszają.

 

Ciągnik musi mieć te 70-85km bo w końcu 2 napędy a tu dużo traci się mocy.

 

Jaki ciągnik wybrać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

Ja bym stwiał na Urusa lub zetora ale on troche wiecej  spali może jakis MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

MF 375 lub 390. A jak chcesz coś więcej o nich wiedzieć to poszukaj na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capekpl1    0

Zetor odpada.

Z tymi MF to strasznie straszą o szkrzynię i elektrykę ale czy przypadkiem 375 i 390 nie ma elektroniki tylko  mechanicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Mf z tej serii były chyba mechaniczne elektronike miały te z serii 30xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capekpl1    0

Nie chce znać elektrozaworów zwłaszcza że ciągniki maja 20lat.

Jeśli mf 375 jest mechaniczny to chyba biorę go pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capekpl1    0

Nie maiłem z nimi styczności ale czy one się nadają do lasu? Bo wydaj mi się że zbyt delikatne. I na dodatek ta chińska produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem Ci tylko propozycje, którą jest foton. Spełnia twoje wymagania mały zwinny oszczędny itd. Czy nadaje się do lasu sam oceń. Wybierz się do kogoś kto go posiada wsiądz, pojeździj. Mam nadzieję ze pomogłem.:)


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Jak chcesz ciągnik prosty, tani w naprawach to kup Belarusa np.820, w tych pieniądzach to znajdziesz już coś powyżej 02rok i na szerokiej gumie. Ja takim pracuje w lesie od nowości(2008r przepracował 7400mth) i nic się nie dzieje, nie licząc wycieków z hydrauliki. Jedynie szukaj wersji z metalową maską oraz tylnymi błotnikami.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capekpl1    0

zięki za propozycje.

A co powiecie o case i deutz farm? W niemczch jest tego pełno. Tylko czy aby na pewno tam i ma skomplikoanych skrzyń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

wszystko zależny jaki rocznik i jaka seria, w niektórych jest prosta skrzynia mechaniczna(np. Deutz Fahr DX4.50) a niektórych już są pompy w skrzyni i inne duperele które mogą się popsuć w lesie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capekpl1    0

Może ktoś wie które serie w case i deutzh farmie  mają skrzynie mechaniczne i brak problemów z podnośnikiem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroBekerek    1

Polecam ci markę Renault ;) u mnie pracuje Ceres 85,dalismy za niego 48tyś + puźniejsze kupno ładowacza MX 100 (oryginalnego od Renault) jest u nas już 7 rok i zero problemów,mało elektroniki,wszystko mechaniczne,od nowości nie robione nic,co widać po śrubach czy bo lakierze.znajomy kupił takiego samego dwa lata puźniej i też jest zadowolony,daje radę z 4 skibowym pługiem zagonowym i agregatem 3,5m choć od 2 lat wyręcza go 120km New Holland M115 który też kosztował 50tyś,ale myślę że to nie dla ciebie bo pełno w nim elektroniki (komputer pokładowy) jak na 14 letni ciągnik nic się nie zepsuło.Nie kupuj zetorów i innego gówna bo to pali jak smok i często się psują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capekpl1    0

Niby któreś renówki miały silniki JD ale nie wiem mam które, jakieś złe odczucia do renówki może przez lagune 2? 

Wiem jedno nie ma się co spieszyć z zakupem wole dołożyć i mieć pewne a niżeli kupić trupa i później go remontować.

Tylko jeszcze nie padł konkretny wybór jaka marka i model.

 

Już tyle przeczytałem tematów, opinii że głowa powiększyła się do rozmiarów XXXXL.

 Chyba nie obejdzie się bez odwiedzin znajomego dilera SAME deutz i lambo. Może on coś doradzi bo zaczynał 20lat temu od mechaniki z ciągnikami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Szukaj czegoś zachodniego około 60 koni z małym przebiegiem i tyle  :) Na markę się nie nastawiaj bo będziesz szukał np case a trafi się deutz z przebiegiem 6tys mth w oryginale i go zignorujesz. Np ten wygląda na niezjechanego http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-dx-3-30-CID757-ID5m2D5.html#779fd185b4

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj