rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

strike51    0

Witam, pomóżcie z wyborem dobrego ciągnika z ograniczeniami z tematu. Ponadto ciągnik ma posiadać 4x4 i dobrze współpracować z turem na około 20 ha. W oko wpadły mi takie ciągniki jak: case 4230, 5120 i NH 6640...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Moze to czyms poprzesz a nie taka nie uzasadniona wypowiedz.

Ciagnik ma byc z turem? Czy kwota ktora podales to kwota na sam ciagnik?

 

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strike51    0

Mam 5312 więc zetor raczej odpada. Renaulty oczywiście tez wchodzą w grę, tylko pytanie z jakim sinikiem i jaki model...

ps. tak jak kolega @corrado wolałbym propozycje z poparciem argumentami, bo chyba dlatego to forum istnieje i takie tematy jak ten, żeby taki laik jak ja mógł się czegoś nauczyć :)

 

sam ciągnik (z rewersem), ewentualnie 60 tys z turem - 3 sekcje.

Edytowano przez strike51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wiec moze jesli juz mowa o renaltach to ceres 95 ciagnik zgrabny 4 cyl. silnik mwm moc 90km w tej cenie z turem znajdziesz. No i przedewszystkim oszczedny i czesci zamienne ogolnodostepne.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Witam, włączę się do dyskusji, zamierzam także zakupić ciągnik ok, 100 konny w przedziale cenowym 50 - 60 tyś. i waham się nad wyborem między zetorem 9540 a renault ceres 335, moje wątpliwości biorą się ponieważ o ile dobrze wiem zetor jest całkowicie mechaniczny nie wiem natomiast jak to jest w przypadku renówki. jak by ktoś mógł coś na ten temat powiedzieć był bym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zucielak3000d    293

jan23, renówka jest bardziej elektroniczna, ale to używka elektryczna, wiec nie wiadomo jaka.

 

Zetor nie jest najgorszy, 8145 do tura będzie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strike51    0

@Corrado ta renówka wydaje się rozsądnym wyborem, szczególnie jeśli jest z nowym wnętrzem (nie wiem czy to zalezy od roku czy opcji wyposazenia). A co myslicie o tych Case'ach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Witam, włączę się do dyskusji, zamierzam także zakupić ciągnik ok, 100 konny w przedziale cenowym 50 - 60 tyś. i waham się nad wyborem między zetorem 9540 a renault ceres 335, moje wątpliwości biorą się ponieważ o ile dobrze wiem zetor jest całkowicie mechaniczny nie wiem natomiast jak to jest w przypadku renówki. jak by ktoś mógł coś na ten temat powiedzieć był bym wdzięczny.

 

Jeśli chcesz ciągnik gdzie będzie mało elektroniki to może coś ze stajni Deutz Fahra np. model 6.11 mało elektroniki wręcz jej nie ma oszczędny w spalaniu części dostępne w większości od ręki silnik chłodzony powietrzem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Renault są bardzo dobre . Nie dosyć że silnik mają zarąbisty niezależnie od modelu jest nie do zajechania. Do tego ceny za te ciągniki są śmieszne w stosunku do pracy jaką wykunują . Duży plus w tych ciągnikach jest to że kabinę mają na oddzielnym zawieszeniu przez co wpadając w dziure nie trzesię nic tylko się płynie. Kilka osób z mojej okolicy ma te ciagniki i nie mogą się ich nachwalić. Nie słyszałem żeby mieli jakieś poważne i mniej poważne awarie .


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

A może ktoś wie które modele renówek z końca lat 90 i młodsze były całkowicie mechaniczne.

Edytowano przez jan23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

http://otomoto.pl/re...95-A286648.html , http://otomoto.pl/re...x4-A362091.html , http://otomoto.pl/re...54-A329733.html , http://otomoto.pl/re...uz-A363159.html

 

Tu masz takie przykładowe wszystkie ponad 1990 rok prodkukcji ok 95 koni i wszystkie poniżej 50 k . Myśle że pomogłem

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Deutz 4.51 legenda niezawodności.

 

Generalnie cała seria DX cieszy się dobrymi opiniami użytkowników.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strike51    0

Dzięki za rady, Poważnie pomyślę nad tą Renówką, tym bardziej że chyba coś znajdę blisko mnie. Co do 3060 to raczej odpada, nie chce już nic z perkinsem, a z drugiej strony sąsiad ma tego MF i jakoś sobie nie chwali za specjalnie (ostatnio siadła mu skrzynia). Proszę jednak o opinie na temat wskazanych Case'ów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

moje propozycje:

 

http://allegro.pl/deutz-fahr-dx-4-51-john-deere-zetor-fendt-case-i3696961467.html

 

http://otomoto.pl/deutz-fahr-dx-4-51-case-zetor-brutto-A365738.html

 

http://tablica.pl/oferta/deutz-fahr-dx-4-51-ID436Zd.html#f4664e9b71

 

Ciągniki proste mechaniczne ale za to jak dla mnie wygodne i zetor czy ursus może się schować pod każdym względem. posiadamy takiego od 2 lat i jesteśmy z niego zadowolenie. ciągnik super ekonomiczny żniwa zwożenie słomy spalanie na godzinę 4-5 litrów. nigdy nie przekroczyłem spalania 10 litrów na godzinę (no chyba że w pługu gdyż nie mierzyłem bo rzadko do niego zapinałem) a pracował w talerzówce 2,5 metra ( prędkość 15-16 km/godzinę) i agregacie uprawowo siewnym 3 metry. dość zwinny i zwrotny. w swoim mamy oddzielną hydraulikę zewnętrzną wiec nie trzeba panikować ze poryczysz przyczepę od sąsiada i zmieszasz sobie olej w skrzyni a przy zachodnich markach to jest istotna sprawa by nie pomieszać oleju. nie wiem czy to prawda ale słyszałem ze renówka potrzebuje specjalny olej do skrzyni że byle czego nie wlejesz a cena jego to jakieś 20 zł za litr. jeśli to mit to przepraszam za wprowadzenie w błąd i poprawcie mnie pod tym względem. ja bym ci radził poszukaj sobie deutza agrostara 4.57 on ma 90 km skrzynia i silnik ten sam co w agroprime więc dość dobre podzespoły ale już inna kabina dużo wygodniejsza i ten model posiadał już ehr i klimatyzację. najlepiej jak byś w każdym modelu usiadł przejechał się i sprawdził w którym wygodniej się czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlazly68    0

Witam forumowiczów! Stoję przed trudną decyzją wyboru ciągnika używanego do 60tys zł, użytkowanego na 25ha o mocy w granicach 90KM-115KM. Jest jeszcze jedno ograniczenie, ciagnik nie może być wyższy niż 280cm ponieważ wyższy nie wjedzie mi do obory. Chodzi mi mocno po głowie CASE z seri 51XX ale boje się trochę elektroniki. Wiadomo marzeniem byłoby kupic JD ale CASE są w przystepniejszych cenach. Ogladałem i wpadł mi w oko SAME SILVER 100.6, ale tez boję się trochę tej elektroniki. Chciałbym zasięgnąć waszej opinni na temat tego jak te SAME sprawują się z powietrzym chłodzeniem silnika?

Prosiłbym także o opinnie na temat DF z serii Dx 6.XX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Deutza 6.31 z 92r chlodzony powietrzem i bardzoo sobie go chwale...spalanie b.niskie w agregacie uprawowo-siewnym 3m z walem pakera pali mi ok 6l/h w orce zimowej 25-28cm plug UNIA IBIS XXXL 4skiby wychodzi 10l/h, przy kombajnie do ziemniakow Grimme 150-60 12l/h , A przy 5 skibach tych samych plugach [mam 4+1] wychodzi 14l/h i wtedy nie powiem bo dostaje w du...ale chociaz jest to jakos adekwatne do prac a nie jak to mowia na JD czy pusto czy pelno to i tak swoje zje...

 

co do chlodzenia trzeba w miare pilnowac czystosci zeber w cylidrach i chlodnic olejowych ale tak ogolnie nigdy mi sie nie zagrzal choc widzial juz wiele:) mam go jakies 3lata zrobilem ok 1000mth i praktycznie ani zlotowki nie dolozylem [odpukac] :) polecam i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja polecam renault aresa dostaniesz w tej cenie 550 95 KM turbo wysokosc 2,77 czy jakos tak mocny zwinny ciagnik z niskim spalaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

ja bym za te pieniądze brał zetora 9540 lub większe za taką kasę kupisz ciągnik z 2000 roku to też są dość mocne ciągniki i są dość tanie w eksploatacji i proste do remontu. co do same to znajomy ma takiego około 70 koni nie robi nim bardzo ciężko bo ma większy,ciekawe jak by było w ciężkiej orce.ale poza tym robi nim prawie wszystko prasa, rozrzutnik 6t itp.chwali go sobie z resztą stare korkowce znaczy t 25 sobie radzą to i samki powinny sobie radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7340z    121

Jeśli masz kupować kupuj case 51-- sam użytkuję 5150 od czerwca i jak na razie zero awarii też bałem miałem kupić 9540 ale padło na case wieksza wygoda i lepsza jakość maszyna nie do zajeżdżenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj