rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość tomasek   
Gość tomasek

mi chodzi bardziej o serie 30*5 jak dla mnie to ona jest lepsza od Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaln89    0

a co do tych case-ów to jak to się spisuje w pracy?

mniejwięcej ile pali?

bo przynajmniej w mojej okolicy wszyscy chwalą sobie deutz-e i fendt-y bo takie mają i mówią że niedużo palą

i sprawują się bardzo dobrze chociaż są z roczników pomiędzy 80a 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Co do spalnia to musza się uzytkownicy Case wypowiedziec ale jak ciągnik pójdzie w ciezko prace to kazdy spali podobnie.

 

A co do sprawowania w polu to tak jak kazdy inny, ciągnik mase ma konkretną to i uciąg pewnie nie zły i w polu zrobi tyle ile ma zrobic ciągnik ok 110km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

jesli chodzi o spalanie to najmniej pala renaulty (przynajmniej tak gdzies czytałem na AF ;) ) a tak na serio to Case spali najmniej 7litrów w lekkich pracach a najwiecej to z 15l MF tak samo, i nie wzoruj sie natym jak wiekszosc osob na af ze silniki perkinsa sa oszczedne bo ludzie dochodza do tego wniosku bo maja MF235 czy podobne i porownuja je z zetorami czy ursusami gdzie spalanie wypada kozystniej dla MF, ale ciagnik 100-120KM musi swoje spalic i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF spali nawet poniżej 7l w lekkiej pracy, MF 145 KM w lekkiej pracy spala ok 7 litrów, to 100 km powinno spalić mniej. W bardzo ciężkiej pracy spali pewnie powyżej 15 litrów. MF na szczęście wybacza za małe maszyny ;), z tego co ludzie piszą JD czy Zetor już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

litr w ta czy w tamta wiec niema sie oco zabijac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

no ale ziarko do ziarka i wyjdzie miarka, czy jakoś tak ;)


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

MF 3080 spala ponoc w lekkiej pracy ok 6 l/h moze troszke mniej a ma 6 cyl wiec chyba widac oszczednosc Perkonsów.

 

A litr w ta czy w tamta to jest duza róznica bo 500mth na rok czyli 500lx3,5l= 1750 zł a taka kasa na drodze nie lezy...

 

W Perkinsie wazne jest to zeby nie przesadzac z obrotami to wtedy jest oszczedny a jak sie cisnie na maksa to tez swoje wychla.

 

 

PS; Nie przesadzajmy z tymi Renault pala ile pala ale chyba nikt nie uwierzył w spalnaie 80 konnego Renault na poziomie 3,5l/ha w orce bo to jest zart poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

oj z ta renówka to zartuje. a 6l to podaja w broszurkach bo zeby samemu zbadac ile ci ciagnik spala w lekkiej pracy to musisz kilka motogodzin zrobic a takich uzytkowników ciagników jest mało to jest tak samo jak z silnikiem 1,9tdi w audi naprzykład kazdy mówi jaki to oszczedny (4-5L na 100km) sam mam i ponizej 6l nie zszedłem i tak samo jezt z perkinsami wiekszosc ich opini o oszczednosci wywodzi sie z serii małych ciagników typu 235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaln89    0

ja jestem z woj małopolskiego niewiecie może o jakichś ofertach w moich okolicach bo jest tych ciągników dużo ale

gdzieś daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
oj z ta renówka to zartuje. a 6l to podaja w broszurkach bo zeby samemu zbadac ile ci ciagnik spala w lekkiej pracy to musisz kilka motogodzin zrobic a takich uzytkowników ciagników jest mało to jest tak samo jak z silnikiem 1,9tdi w audi naprzykład kazdy mówi jaki to oszczedny (4-5L na 100km) sam mam i ponizej 6l nie zszedłem i tak samo jezt z perkinsami wiekszosc ich opini o oszczednosci wywodzi sie z serii małych ciagników typu 235

No tak ale te ponizej 6l/mth to nie z broszurek jakby co tylko od konkretnego uzytkownika który ten ciągnik ma wiec tak jest ;)

 

Ale spalanie w duzej mierze zalrzy tez od kierowcy jak się MF-em jeżdzi do max 1900obr/min to naprawde nieduzo pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

@michaln89 A ja ci mówię kup case 1056xl 105km 6 garów sam mam 956xl i ma ponad 10 tyś mtg i chodzi super.

Zero elektroniki tylko napęd załączany przez elektrozawór*

 

PS. Mój jest z 91r i dałem trochę ponad 35 tyś


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaln89    0

a co sądzicie o traktorach FORD wyglądają jak NEW HOLAND tylko niewiem czy to tosamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

Wiem że w przeszłości wywodziły się z tej samej fabryki ale teraz raczej nie mają nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co polecacie do 45tys zamiast 7211 czy MF 80km 4x4 byłby dobry ten ciągnik ma pracowa na 20ha a na nowy niestety mało forsy więc trzeba używany... w jakich modelach nie było elektroniki? Co mi radzicie i jak z częściami? :lol:

może byc i za 40tys


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

O dodam jeszcze że kupiłem grubera z podwójnym ciężkim wałem z kolcami szer 2.2m 9łap i przymierzam się zrobi uprawowo siewny z poznaniakiem 2.7 i kupna pługa 4x40-50 (regulowany) ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maresek2    0

Przymierzam się powoli do zakupu większego ciągnika, ma on być głównym ciągnikim o mocy około 90-100 koni taki coś do 65 tys. można coś przyzwoitego kupić na zachodzie czy w kraju. Miałby on pracować z pługiem i agregatem śiewnym. Mam jeszcze c-3603p i poczciwą 40-tke, pracują obecnie na 30 ha ziemia ogólnie słaba. Myśle że taki ciagnik powinien być bo i ziemi będzie więcej.

z góry dziękuje za podpowiedzi i barzdiej doświadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wiesz ja Ci moge sprzedac w tych pieniądzach mojego 9540 :rolleyes: A jaką mniej więcej marke poszukujesz? Co ma mieć ciągnik ten?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maresek2    0

znalazłem np fergusona 3070 93r ładnego za 43 tyś silnik Perkins 4T 93 KM; skrzynia biegów 16/16 (synchronizowane w tym jeden hydrauliczny wzmacniacz momętu); prędkość max. 40 [km/h]; mechaniczny rewers; dobrym ursusem niepogardziłbym. Oj klimy niemusi mieć :rolleyes:

 

a te 9540 tez niczego sobie, byle wmiare komfort był i robota szła naprzód w polu. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja to już nigdy bym Maseja nie kupił miałem ten ciągnik 3060 i już go nie kupie takie samo zdanie o MF ma mój sąsiad bo też ma i chce sprzedać jak najdalej wypchnąć od domu :rolleyes: A on musi mieć ładowacz czy nie?Dzieki a nim idzie robota jak cho***a :-)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

jak masz tyle kasy to dopłać troche i kup nowego bellarusa. Bedzisz miał nową maszyne jak bedziesz szanował tak bedzie ci choidził. Bo uzywanego napewno idealnego nie kupisz owszem są wyjątki ale to czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tylko co taki Belarus bedzie oferował w porównaniu np: z MF-em bo według mnie mało za taka kase jak ma to da sie znalezc dobry uzywany ciagnik a nie dziadostwo zajerzdzone. Wiem nowe to nowe ale bez przesady ja bym wolał uzywany zachodni (albo Zetora nawet :rolleyes: )z dobrym wyposarzeniem i bardzo komfortowa kabina niz Belarusa...

 

 

 

Ja was prosze nie zacznynajmy kłótni na temat ze Zetor jest najlepszy , lepszy od MF-a i zachodnich bo tak jest tylko dla niektórych... Zetor to dobry ciagnik w swojej klasie ale nie przesadzajmy ze jest najlepszy bo takie cos nie ma wcale sensu. Uzytkownicy MF na AF jakos na nie nie narzekaja a wrecz je chwala wiec kazdy na swoje zdanie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj