Skocz do zawartości
rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

kpiotr    15

ja mam reno i chwale takze polecam. w tej wkoocie mozna ladny ciagnik kupic

MgrLukash    114
Napisano (edytowany)

Jeśli ma byc to ciągnik głównie do ciężkiej harówy w polu to proponowałbym Valmeta 8100 ze skrzynią DeltaPowerShift (w zależności od roku produkcji 2 lub 3 biegi zmieniane pod obciążeniem)

W Fińskich ciągnikach silniki położone nad przednią osią przez co mają w miarę równy rozkład mas, co w praktyce przekłada się na dobry uciąg podczas prac polowych.

Standardowo jest w nich EHR oraz blokada, przedni napęd i WOM załączany elektronicznie co sprawia że praca jest mniej męcząca B)

valtra-8100.jpg

Edytowano przez MgrLukash

MgrLukash    114

Sypnij może jaką argumentacją bo tak na sucho samych modeli to ja mogę ze 20 wypisac ;):D :lol: a i tak to nic nie da :P

asharot    175

Może ja powiem czego nie kupować na przykładzie znajomego.

Kupił ciągnik Renault (dokładnie nie znam typu ale z zachodu) dał 35tyś zł

okazało się że jest problem ze skrzynią biegów,za remont tej skrzyni dał już 25tyś zł i skrzynia dalej nie chodzi jak powinna,była już nawet w autoryzowanym serwisie i lipa.

MgrLukash    114
Napisano (edytowany)

Mój wujek ma podobne przeboje z Massey Fergusonem 3080 średnio co 2-3 miesiące coś się ze skrzynią dzieje :huh: i tak się z nim bawi od 6 lat :(

W sumie kupno używki to taki trochę totolotek bez względu na markę może się trafic "czarna owca" :o

Edytowano przez MgrLukash

Murphys    4

dlaczego ursus odpada za tyle kupił byś jakąś

12xx/16xx do remontu tak do 30tys i za 25 tys remoncik i śmiga do śmierci

witam chciałbym się spytac kolegów jaki ciągnik ok 100KM proponują na 30 ha. będzie to główny ciągnik do orki i uprawy . chciałbym do niego zakupić pług 4 obracaną i agregat uprawowo-siewny talerzowy 2,7. jak narazie jestem po spotkaniu z przedstawicielem klasa a po swietach jestem umowiony z innymi. a może wziąść plug 3 obracaną i mniejszy wtedy ciągnik?? co koledzy proponują??

zetor7045xD    7

Jakiegoś Deutz-Fahra u mnie dużo osób ma i zero awari . Są mocne niemieckie. POwiedz jakie cię interesują i ile do wydania

tam są głównie same używane a mnie interesuje nowy:):)

Jakiegoś Deutz-Fahra u mnie dużo osób ma i zero awari . Są mocne niemieckie. POwiedz jakie cię interesują i ile do wydania

chciałbym wydać jak najmniej bo wiem wszystko kryję w cłości kredytem z claasa 100KM ciagnik dostałem ofertę za 150 tys netto ale on spokojnie uciagnie 4 obracana więc tak mysle czy nie wystarczy 3 obracana i mniejszy ciągnik np ok. 90KM

Wacek21    35

Wystarczy skopiowac tresc pierwszego posta w tm temacie do tamtego i nie ma bajzlu na forum a teraz wlasnie taki robisz :)

komputer tego nie przetrawil i napisalem 2 razy...

Edytowano przez Wacek21

filip94lemken    119

weź sobie pronara albo belarusa, 1025 spokojnie 4 pociagniesz, agregat na 4,2 i talerzowke tez dasz rade, tylko tu bym sie bardziej ku belarusowi skłonił bo ma wiekszy udzwig na tylnym tuzie

Wystarczy skopiowac tresc pierwszego posta w tm temacie do tamtego i nie ma bajzlu na forum a teraz wlasnie taki robisz :)

Wystarczy przepisac pierwszy post tego tematu do istniejacego i nie bedzie sie robil bajzel na forum :)

ale kolega widze nie na temat tu się teraz wypowiedział, może coś na temat napisze:):)

koniu    70

jak kolega wyżej mówi kup nowego "Ruskiego". U nas kilka osób w okolicy miało Belarusy i teraz też kupili nowe a tamte sprzedali i mówią że ruskie to ruskie że 15 lat pojeżdzą i do żyda. Olej cieknie ale pracuje ;):P

znajomy kupił i ma coś koło 1500 godzin przerobione i olej delikatnie cieknie gdzieś ze skrzyni to mówi że nic mu nie bedzie :P

piotrb14    186

Ja mam belarusa 1025 na 50 ha i spokojnie się obrabiam.... na twoim miejscu zastanowił bym się nad 952 bo on ma lepszą skrzynię do transportu... 1025 nie nadaje się zbytnio do tego ale to dla mnie szczegół bo mój rusek nie wykonuje ogromnie dużo prac transportowych... Mam już go troszkę ponad rok i polecam.

Kamil5435    304

Witam

Ja proponuje masseya fergusona 5445 dyna4 . Może nie jest tani ale bardzo komfortowy i ma dużo rzeczy w standardzie . W czwórce może będzie stękał ale jeśli nie masz glinianych pól o pójdze. Tu są jego dane techniczne http://www.korbanek.pl/spolka/pl/massey_ferguson/ciagniki_33315_km/seria_5400_86145_km/dane_techniczne_do_100.html

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się