rolnik-k

Ciągnik w przedziale 41-60 tysięcy złotych

Polecane posty

Ferdek07    75

no żebyś to się nie przejechał na tym nowym chińskim, wiadomo nowe to nowe, ale dobrej, lub chociaż uznanej marki,

ps. przecież te zetory 7211 podobno takie niezniszczalne dlaczego sprzedajesz zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

nowy nie znaczy, że bezawaryjny a zwłaszcza tych niezbyt doświadczonych marek co chwile słyszę, że jakiś farmer foton itp. się popsuł, żałuję że go kupiłem itp. niby nowe ciągniki a same awarie, oczywiście dobre egzemplarze też się trafiają... ja bym bał się kupic taki ciągnik, sprawdź sobie jak z dostępnością części serwisem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Taa zetor jest super lecz nie ma 4x4 i z roku na rokk sie robi starszy.Fotony sie nie psują tak czesto lecz nie mowie tu tylko o fotonach. Podajcie jeszcze jakies ciekawe info o ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Przemrolnik, jak chcesz 4x4 to tylko belarus, ale wiesz, ja też uważam co nowe to nowe, ale z mtz różny może się trafić, ale jak chcesz coś konkretnego to musisz wydać te 100 tyś i tego nie przeskoczysz, jaka cena taki towar, niestety to nie samochody osobowe że czy drogim czy tanim d*pe będziesz woził, tutaj wszystko kosztuje, jakość podzespołów, wyposażenie, technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Na twoim miejscu nie pakowałbym się w chińszczyznę ani Belarusa. Chińskie nie są zbyt popularne i prawdopodobnie nigdy nie będą a ich trwałość jest wielką nie wiadomą. Proponowałbym ci kupić w miarę nowy,prosty ciągnik np:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B171580

http://moto.allegro.pl/item985918765_zetor_7341_nie_7340_6341_6340_5341_5340.html

 

Co prawda Ursus ma już nieco nakręcone ale myślę że nie problem znaleźć takie które mają przebieg około 1000mtg.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak @Ferdek07 To co mówisz to swięte słowa, lecz 60tyś a 100 to jest różnica. nie tylko jakosciowa ale i cenowa.

jak masz 60 tyś to każdy bank da 2gie tyle kredytu preferencyjnego a zabezpieczeniem kredytu będzie ciągnik masz rozłożone na 15 lat 2 lata karencji w spłacie rocznie płacisz 5 tyś z odsetkami i jeździsz porządnym ciągnikiem 4x4 70-90km, nawet zachodnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

i tu kolega ma racje troche kredytui jest jakis konkretny sprzet a nie chinskie cos . ciekawe gdzie do tego czesci sie kupuje i ile na nie trzeba czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

ja chyba kupie Nowego belarusa, lecz uzywane nie wchodzi raczej w grę.Kredytu raczej nie bede brał.Mają niekturzy belarusa i chyba nie narzekają. Trudny wybór , jeszcze musze sie z tym przespac na spokojnie. Dzięki za Odpowiiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Szczerze to wolałbym tak jak koledzy wyżej piszą jakiegos używanego w dobrym stanie niż jakiegoś nowego chińczyka, może się on bardziej psuć niż używany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz363    0

Witam szukam ciągnika głównie do uprawy malin i porzeczki a także sadu czyli jakiegoś wąskiego .Posiadam około 20h. Co możecie polecić ? Cena od 20 000 do 40 000zł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Myślę że ten Fendt byłby idealny tylko kosztuję 45 tys, więc warto by było dołożyć te 5 tys. i kupić taki Fendt sadowniczy i do tego jest ładowaczem, a ładowacz się przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Do tej pory czym to obrabiałeś ?

Polecę Ci coś z klasyki Ursus c-330 lub c-360, ponieważ są to proste polskie ciągniki, z dostępnością części nie będzie problemu.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

na 20h sadu to prawdziwy sadownik, a nie lepiej wziąść na dotacje i kupić nowego np, same solaris 50km, kosztuje 80tys, jest u mnie we wsi tylko nie wiem czy 50 czy 60km, to tak śmiga, 2pługi, 3pługi, rozrzutnik 4ton, a w malinach to tłuka i opryskiwacz ciagany, a także z klatką po maliny.

 

wpisz na allegro ciągnik sadowniczy i jest parę ofert B)

mateusz731 do tego MF to opony do wymiany tylne, po szosie da rade ale po trawie w sadzie to się będzie ślizgał

lambo na pewno ma 20lat

Mój odnośnik

a teraz poczciwa 60tka

Mój odnośnik

kolejny ursus

Mój odnośnik

ten ostatni godny uwagi 30tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz363    0

Około 12h to porzeczka 4h malin i 3h sadu 1h wiśni B) Wolał bym coś 4x4 i tak około 60 75 koni żeby był zapas mocy i dawało sobie spokojnie rade w rozdrabniaczu i opryskiwaczu 1500 litrów .Do tej pory miałem C-360 z silnikiem zetora 5211 zwężaną 140cm ,Fenda 104s ,C-360 3-P ,i jeszcze C-330 z turem . Ale przydało by się to wymienić na coś wąskiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

dominik1613 ten same to by był strzał w 10tkę B) nie jest ciagnik stary.

mariusz363 a nowy wchodzi w grę? na dopłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek926    3

Siemka czy ma ktoś pomysł jaki ciągnik wybrać do 45 tysięcy

Proszę O ciągniki zagraniczne Nie Zetory aniu Ursusy

Moc Minimum 70 koni

Maximum 85-90 koni

z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj