Paspartou

Czy warto zostać rolnikiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paspartou    140

Posiadam:

-T-25

-Przyczepę

-Wóz

-kosiarkę mesko z-133

-pasówke

-pług 2 skiby

-kultywator

-brony 3

-kos

-kopaczkę

-beczkę 400l

 

Zwierzęta;

-2 świnie

-0k. 20 kur

-15 brojlerów

-20 kurczątek

 

Uprawiam:

-Owies 1ha 10a

-pszenica 80a

-jęczmień 40a

-ziemniaki 20a

Powiedżcie czy opłaca się w to wchodzić zainwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Zawsze się opłaca tylko trzeba mieć dobry biznesplan.

To że nic prawie teraz nie masz(jeśli chodzi o rolnictwo), nie oznacza że za 30 lat nie możesz być jedynym z wiodących prym rolników w Twojej okolicy. Na początku z pewnością musiałbyś pracować dodatkowo aby siebie i ewentualnie rodzinę utrzymać. No i przede wszystkim odważne inwestycje musiałbyś poczynić bo bez nich Twoja przyszłość w tej branży jest raczej marna.

Są jeszcze dwie rzeczy które powinieneś wziąć pod uwagę, po pierwsze musisz mieć dobre zdrowie, po drugie chęci do pracy, bardzo wielkie chęci i zamiłowanie do rolnictwa.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesnik13    1

Posiadam:

-T-25

-Przyczepę

-Wóz

-kosiarkę mesko z-133

-pasówke

-pług 2 skiby

-kultywator

-brony 3

-kos

-kopaczkę

-beczkę 400l

 

Zwierzęta;

-2 świnie

-0k. 20 kur

-15 brojlerów

-20 kurczątek

 

Uprawiam:

-Owies 1ha 10a

-pszenica 80a

-jęczmień 40a

-ziemniaki 20a

Powiedżcie czy opłaca się w to wchodzić zainwestować?

 

To zalezy ile chcesz zainwestować, ile chcesz uzyskać, jaka jest konkurencja, możliwości zbytu itd.


W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść...
"Bajka o Głupim Jasiu" J. Kaczmarski
Polecam maszyny leśne FAO FAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam.

Już kilka takich tematów na AF było. Powinieneś je poczytać, bo choć czasami są mocno napisane odpowiedzi to trochę otwierają oczy. Zrób sobie analizę, jaka jest u Ciebie w okolicy możliwość wydzierżawienia ziemi, bo od razu nie da się kupić kilku ha mając ograniczony budżet. Jeżeli uda ci się w rok wydzierżawić 5-10 ha to możesz zaczynać. Na początku, tak jak już pisali przedmówcy musisz sobie poszukać pracy, bo na rolnictwie kokosów od razu nie zbijesz, a nawet może być ciężko się utrzymać. Ja zacząłem mając niecałe 2 ha własnej pod krzewami i 5 ornego wydzierżawionego, dokupiłem siewnik, pług podorywkowy i przyczepę. Zobaczymy jak wyjdzie ten rok. Jak na razie to już wiem, że jestem przynajmniej na zero(oprócz zakupionego sprzętu). Ja zacząłem od analizy runku lokalnego i założeń że w pierwszym roku muszę wyjść na zero a, w następnym przynajmniej coś na plus.

Jeszcze na ochłodę weź pod uwagę, że sprzęt się psuje i trochę kasy idzie na naprawy, nie przewidziane wydatki. Na początek sezony poszły mi panewki na wale, po orkach wiosennych uszczelka pod głowicą, a ostatnio podczas żniw porzeczkowych puścił jakiś uszczelniacz i nie mam hamulców (C-330). Jak traktorek robi na większym areale to i wzrastają koszty jego utrzymania :mellow: , nie mówiąc o kosztach paliwa.

 

Jak już podejmiesz decyzję to się pochwal poczynaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Masz bardzo mały areał i inwentaż. Koledzy dobrze radzą - musisz isć do pracy. Z tego co zarobisz to się utrzymasz , a z tego co zarobi twoje gospodarstwo będziesz je modernizował w miarę możliwości.

Dam Ci przykład:

Kolega w mojej wiosce odziedziczył po rodzicach podobne sprzęty, kilka świnek i 3-4 krowy oraz kilka ha ziemi. Pracuje, do tego dochodzi renta matki, (mała , ale zawsze) , a to co zarobi jego gospodarstwo oszczędza w miarę możliwości.

W chwili obecnej, po kilku latach T-25 zamienił na Ursusa 3512 z ładowaczem 3-sekcyjnym, z 3 krów "zrobiło się" 8 i 2 byki oraz nadal kupuje co jakiś czas kilka prosiaków na tucz. W tym roku nawet doszła używana belarka Warfama.

Tak więc z mini gospodarstwa rośnie powoli gospodarstwo - czyli jak sie chce to się da ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

na takich jak Ty mówią fanatycy, jeszcze napisz że będziesz musiał z tej ziemi wykarmić rodzinę. Ile masz lat tak na serio ? bo coś mi się zdaje że niewiele


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

To już trzeci Twój taki sam temat...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Jeśli to co pisze razor275 to prawda, to po co znowu pytasz o to samo i zaśmiecasz forum?!?!

...Gdzie jest administrator i dlaczego ne zamknął kolejnego takiego samego tematu? :P


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musisz isc do pracy a rolnictwo jako dodatek, przy tym areale nawet bedzie ci ciezko dobry dochod wyciagnac , zeby kupic grunty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My przez 26 lat mieliśmy 11 hektarów swojego i trochę dzierżaw co w sumie dawało jakieś 13 hektarów trzymaliśmy 14 krów i 8 byków. Od 2000 roku nastawiliśmy się tylko na mleko zakupując zbiornik rok później uzyskaliśmy certyfikat i w tedy zaczęliśmy powiększać gospodarstwo obecnie mam 27 sztuk bydła i około 40 hektarów ;) Ale przy takim jaki masz areale i tak mieszanej hodowli nie widzę za bardzo szans ale spróbuj może jakieś owoce warzywa uprawiaj. Dodam że jakieś 50 lat temu nasze gospodarstwo liczyło tylko 4 hektary później było 6 i tak się rozwijało i nadal się rozwija to może tobie też się uda. powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paspartou    140

Ja prowadzę to gospodarstwo z tatą który pracuje mamy ok 2ha ornego i 1,5 łąk i lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a Ty ile masz lat?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja radze się wziąć za naukę a pole obsadzić truskawkami i wiśniami.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Nie masz tego dużo i jak na zboża to za mało raczej sadownictwo, albo jeszcze coś innego.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

W mojej okolicy jak się rozejrzę to nie ma biedy wśród rolników. Każdy dostatnio żyje i na wszystko go stać.

Jeśli masz możliwości to zostań rolnikiem!


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam możesz zostać rolnikiem ale do tego trzeba mieć zamiłowanie byś musiał pomyśleć o powiększeniu tego majątku a sprawa ważna musisz mieć wykształcenie rolnicze żeby korzystać z lini kredytowej,lub z pomocy dla młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

tak jak kolega nade mną napisał musisz mieć zamiłowanie nasze gospodarstwo jeszcze 20lat temu liczyło 6ha i i kilka owiec obrabiane było koniem ale ciężka praca i smykałka do interesu doprowadziła że nasze gospodarstwo liczy 100ha ,kilkaset sztuk trzody chlewnej i nowoczesny sprzęt który to obrabia i dlatego zachęcam cie żebyś zrobił biznesplan sam czy tez z pomocą i wizją przyszłości praca i z głowa twoje gospodarstwo będzie ci przynosić duże dochody powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

weź z pięciu rencistów,tylko zdrowych lubiących mleko i chleb,z nich lepiej wyżyjesz jak z roli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ludzie!! Nie porównujcie rozwoju z ostatnich 2 dekad z dzisiejsza sytuacją ,to są zupełnie inne czasy. Wtedy ziemie można było kupić za grosze, wymagań prawnych było mało, a tym którym się poszczęśliło dzieki kolesiostwu rodem z PRL mogą dziś dochodzić do wielkich rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

zgadzam się święte słowa.moje gospodarstwo 20ha kiedyś naprawde opłacalne a dziś brak perspektyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj