arekdroszc

Co myslicie o MF 3060 nadaje sie na 20ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fulton    18

Witam:) Koledzy mam problem a mianowicie poszlo mi sprzegło w moim MF3060:( Jak jade nim jak jest zimny to nie ma czym jechać bo nic nie ciągnie, jak sie rozgrzeje to nie jest lepiej..:) pod każdą górke go trzyma i nic nie da sie nim zrobic..:) i chciałbym zapytać ile bedą mnie kosztowały części chodzi o docisk, tarcze i kolo zamachowe jest przegrzane. Ile mnie wyniesie wymiana tego wszystkiego i gdzie mogę kupić czeście?? Prosze o odp:) POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

części dostaniesz w Grene lub zamów w jakimś sklepie z częściami do zachodnich ciągników. Jak już będziesz miał rozpołowiony ciągnik to koniecznie sprawdź lub wymień uszczelniacze na tym siłowniku który steruje sprzęgłem. Te uszczelniacze kosztują grosze, ale żeby je wymienić trzeba ciągnik rozpoławiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2807    0

Witam.Mam pytanie.Czy MF 3060 może być wyprodukowany w 1994roku??Z góry dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

A czy rzeczywiście te ciągniki mają takie małe przebiegi? Spójrzcie choćby na traktopool.de na to wychodzi że tam ciągniki więcej stoją w garażach niż są na polach, w co nie chce mi się wierzyć :blink: 4000 mth z 91 roku jest mało możliwe chyba że ktoś na prawde posiada go od nowości i rzeczywiście mało nim robi, choć w Massey'u wydaje mi się że motogodziny szybko nachodzą.Pozdrawiam :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtran101    1

A czy ktoś może mi powiedzieć jaką ma długość, szerokość, wysokość, średnice zawracania i prześfit Massey ferguson 3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silniki są z tej samej serii (A4.248), inna jest skrzynia (duuużo prostsza jak w 3060), kabina jest starszego typu, w zasadzie chyba tylko silnik jest ten sam.

 

Filtry pasują :)

 

 

Tak dla ścisłości to silniki 690 i 3060 też są inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Koledzy przymierzam się do kupna MF 3065 z 93r z turkiem za jakieś 50tyś. I moje pytanie czy ten ciągnik jest warty takiej kasy?? jak żywotność silnika i skrzyni?? Czy może jakąś inną marke polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

@mati1990 Tur jaki ? jaki osprzęt ? w jakim stanie tur ? Ciągniczek pod tura według mnie bardzo dobry, zwrotny, zwinny, oszczędny. za dobry model bez tur-a trzeba dać od 40tyś zł do 45tyś zł dobry tur z jako takim osprzętem 10-12 tyś. Silnik w ciągniku to znany każdemu perkins w 3065 to akurat AC4.236 bardzo oszczędny o ile pracuje na niższych partiach obrotów, prosty w obsłudze, przy odpowiednim serwisie nie zawodny. Skrzynia ? bajka ! 32 przełożenia + rewers w moim egzemplażu pozwalają łatwo dobrać odpowiednie przełożenie do danej maszyny co usprawnia prace, skrzynia droga w obsłudze jeśli chodzi o olej którego wchodzi 60 l i na dodatek nie jest tani.Skrzynia o ile nie dostała po kościach w przeszłości i nic nie było kombinowane i zmieniane oleje na czas to nic nie ma prawa się zepsuć. Pod tur-a najlepsza jest według mnie skrzynia 16x16 bo ma normalny rewers z jedną prędkością a nie jak w 32x32 dwie grupy (A i B) które nie chodzą luźno tylko trzeba je delikatnie zmieniać bo można uszkodzić siłownik grup. Ja swojego 3065 z 94r. mam prawie rok i zrobione prawie 170 mth i wrażenia jak najbardziej pozytywne wygodny, cichy, przestronny z klimatyzowaną kabiną ciągnik z EHR i dobrą przekładnią. Ciągnik prześciga technologicznie bardzo dużo ciągników konkurencji z tamtych lat a nawet ze współcześnie produkowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

MASSEY FERGUSON 3065+TUR 93r. 90KM silnik turbo skrzynia 16-biegowa ładowacz oryginalny MF 880s z dociskiem z europłytą do szybkiego montażu osprzętu opony tył 95% stan bardzo dobry cena 51500zł znalazłem go na allegro i jakoś mam chęć na niego Na co szczególnie zwrócić trzeba uwagę żeby się nie wkopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

3065 mialy max 85KM

jesli wszystko bedzie dzialalo jak nalezy, powtorze: WSZYSTKO, i jezeli bedzie Ci odpowiadal stan wizualny to brac i pracowac! B)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MASSEY FERGUSON 3065+TUR 93r. 90KM silnik turbo skrzynia 16-biegowa ładowacz oryginalny MF 880s z dociskiem z europłytą do szybkiego montażu osprzętu opony tył 95% stan bardzo dobry cena 51500zł znalazłem go na allegro i jakoś mam chęć na niego Na co szczególnie zwrócić trzeba uwagę żeby się nie wkopać

 

 

Odradzalbym ci kupowanie ciagnika z turem zazwyczaj hydraulika z pompa na czele jest na skraju wyczerpania, lepiej kup sobie bez tura a ladowacz sobie dokup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder74    2

MASSEY FERGUSON 3065+TUR 93r. 90KM silnik turbo skrzynia 16-biegowa ładowacz oryginalny MF 880s z dociskiem z europłytą do szybkiego montażu osprzętu opony tył 95% stan bardzo dobry cena 51500zł znalazłem go na allegro i jakoś mam chęć na niego Na co szczególnie zwrócić trzeba uwagę żeby się nie wkopać

 

przede wszystkim sprawdź poprawnie elektronikę skrzyni i podnośnika EHR (po kolei wszystkie funkcje), zwróć uwagę na pracę hydrauliki, np. czy wspomaganie dobrze działa na wolnych obrotach (zrób to jak olej się rozgrzeje). Sprawdź każdy bieg, sposób włączania biegów (części do skrzyń są bardzo drogie). Co do silnika to warto obejrzeć turbinę i sprawdzić przedmuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemol697    0

Posiadam mf 3060 z 90r i jestem z niego zadowolony.

Mam już go z ok.5 lat i ze skrzynią biegów nie miałem jeszcze żadnych problemów. Zgadzam się z tym że naprawa skrzyni jest droga ale zobaczcie sobie jak ta skrzynia chodzi wporównaniu do takiego mtz lub ursusa 914, poprostu bajka. Jest bardzo zwrotny, 82 konny silnik perkinsa jest bardzo oszczędny. Na 20 ha nadaje się bardzo dobrze. Polecam bardzo ten ciągnik.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Obrotomierz nie działa od czego zacząć?gdzie szukać pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Ładowanie masz ?? jak gaśnie kontrolka ładowania zaczyna działać obrotek. On bierze impulsy z uzwojenia alternatora być może kabelek zaśniedział,przerwał się etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy sprawdzić, docisnąć lub psiknąć takim preparatem do styk elektrycznych w kostkę. Kostka może mieć luz i nie łączy. Najlepiej sprawdzić też resztę kostek. To zaledwie 10 śrubek trzeba wykręcić. 5 min roboty. Przy okazji najlepiej też sprawdzić żaróweczki od kontrolek i podświetlania i w razie potrzeby wymienić na dobre. Może też to być inna sprawa ale wątpię. Najpierw sprawdzić to a potem jak coś to napisz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15
Napisano (edytowany)

To tak miał by pracować z rozrzutnikiem 3,5t prasą rolującą welger rp 12 w przyszłości jakaś lepsza agregat 2,7m

pług 5x30 przyczepa samozbierająca cena do 35 tyś smile.gif

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj