arekdroszc

Co myslicie o MF 3060 nadaje sie na 20ha

Polecane posty

mirasek    13
Aha! Akurat po ostatniej kłótni na ten temat gadałem na gg ze @szczewko i mówił że ma takie samo zdanie co ja tylko sie boi już tego na forum mówić bo i tak wy niedacie sobie tego przetłumaczyć

A co Ty chcesz przetłumaczyć użytkownikom tych ciągników swoimi dyrdymałami bez konkretnych argumentów? Na polityka sie nadajesz, tłuczesz ten temat gdzie tylko sie da więc nie dziw sie że odzew jest jaki jest. Jakbym ja wszędzie wypisywał że Zetor to złom bo miałem 20-letniego 7211 i sie jakoś tam psuł, to myślisz że jakby użytkownicy tych Zetorów reagowali?

 

@rafik256 Masz racje, MF mi sie popsuł po kilku tygodniach za to że źle go użytkowałem, ale dlaczego jak Zetor jest taki beznadziejny, źle zrobiony, pali jak smok, psuje sie cały czas itp. I ja nieumiem użytkować ciągników to dlaczego chodzi mi już prawie dwa lata i żadnych awarii nie było??? A skoro MF taki super, ekstra, niezniszczalny, dobrze wykonany, super trwały, oszczędny sie popsuł po paru tygodniach?

Dlaczego znowu porównujesz NOWEGO Zetora do UŻYWANEGO MF? Pogadajmy za 20 lat jak Twój Zetor będzie miał ponad 10000 mth, a jak nie chcesz czekać to dwuletniego Zetora równaj z dwuletnim MF, możesz nawet z moim pięcioletnim sztruclem, zobaczymy co wypadnie lepiej... Albo kup se Zetora z PRG'u i wtedy sie nim zachwycaj jaki to on bezawaryjny :)

 

ps: Ciekawe co na to @szczewko powie... Naprawde boi sie wyrazić swoje zdanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

szczewko pewnie czuje się zastraszony

 

bodzio1108 który ciągnik z konca lat 80 jest tak zawansowany technicznie jak mf... skoro porównujesz go do zetora to porównuj rocznikami  :)

 

ja też mam ursusa z silnikiem zetora do Ciezkiej roboty i nie mogę narzekac służy poczciwie nie psuje się, jest cięzki masywny itp ale nie można go odniesć w żaden sposób do nowych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Brawo mirasek , brawo za twoja ostatnią wypowiedzi, Ja też nie rozumiem jak można porównywac 20 letniego MF z 2 letnim zetorem. Jeżeli chcemy porównywać MF z zetorem to porównujmy 20 letniego zetora z 20 MF najlepiej podobnej mocy np: zetora 7245 z MF 3050 ( nie wiem czy napewno dobrałem odpowiedni modele ) i poruwnójmy tez pod względem motogodzin bo inaczej wygląda awaryjność u ciągnika z 5 tys mtg a inaczej z 20 tys mtg. Jak dla mnie ważnym czynnikiem jest tagże to że w większość posiadaczy zetorów jest to ciągnik który w ich gospodarstwach jest ciągnikiem od nowość kupionym nówkę z fabryki więc odpoczątku mieli jak gdyby wpływ na jego awaryjność to znaczy czy o niego dbali od nowość , robili przeglądy co ma wpływ na obecną sprawność ( troche to pokrętnie napisałem ale mam nadzieje że zrozumiecie ). Co innego jest w przypadku MF z serii 30xx , 31xx , 36xx itp. które to chyba w większości przypadków są sprowadzane z zachodu niemcy , francja , holandia , anglia. przez pośredników więc tak naprawdę nic właściwie o tym ciągniku nie wiemy no tyle co nam handlarz powie i sami zobaczymy. Więc kupując 20 letniego MF z 15 tys mtg ( bo wiadomo że na zachodzie ciągnik nie stoi tylko chodzi ) może my miec tylko nadzieje że ciągnik był dobrze traktowny u poprzedniego właściciela który o niego dbał ( chodzi szczególnie o skrzynie czyli wymiana olei itp ). I raz się się komuś trawi MF który był dobrze traktowany a raz nie no trzeba miać po prostu szczęście w dużej mierze . Ale myśle że te MF nie są takie złe skoro w mojej okolicy coraz ich więcej. MF jest chyba najczęściej kupowanym zagranicznym ciągnikiem w Polsce. Osobiście mam takiego i jak narazie odpukać nie mam z nim problemów. Może niektórzy uznają to co napisałem za stek bzdur ale ja mam takie zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

Witam mam pytanie. Bo u mnie jest teka mechanik od Ciągników i odradza mi kupno Mf. ponieważ. jeżeli mi się coś zepsuje to nawija że części są dostępne tylko przez korbanki... i że w Okolicach LBN nikt mi go nie zrobi, z tymi częściami to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Części nie tylko posiadają Korbanki jest wiele innych firm które mają tańsze części od Korbanków do MF właśnie dostępność części jest bardzo dobra i nie należą one do najdroższych,wracając do mechaniki w dzisiejszych czasach nie ma z tym problemu w lubelskim i mazowieckim jest dużo firm które wykonują wszelkie naprawy niektóre wykonują nawet w domu u klienta.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja bym sie nie chcial wymadrzac ale MF 3060 powinien byc dobry na 20 ha. Moj sasiad kupil sobie w zeszlym roku MF 3070 na 7 ha :P Jezdzi teraz z plugiem 3 skibowym od szescdziesiatki i bronami lekkimi :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

he no dla mnie to trochę śmieszne jest że na taki areał taki ciągniczek:D a sprzęt do niego jaki czepia to już wogole hehe;/ ale nie mi to oceniać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Według mnie taki 3070 jak gosc miał kase na 7ha to nie jest wcale za duzo no moze troszeczke bo jak pracuje i chce zrobic wszystko na czas to chociaz w polu nie siedzi wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Przynajmniej ciągnik się nie przemęcza:) Pracując z takim sprzętem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

90 KM na 7 ha? Orka zajmie jeden dzień, siew 5 godzin, rocznie zmieści się w 50 mth :P Jeśli są pieniądze na ciągnik i maszyny do niego to czemu nie, lepiej chyba jednak kupić mniejszy ciągnik i zaoszczędzić trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No ten MF wykorzystuje do pracy na tym gospodarstwie a potem to stoi w stodole. nawet w zniwa nim nie jezdzi bo ma małego claasa senatora i nie zmiesci sie mu pod rura od wysypu :P . Moim zdaniem to ten moj sasiad kupil go po to zeby pokazac jakim on to jest "ROLNIKIEM" :) .


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

A ja Bym do tego tez podpia ze chciał się pokazać hehe i ile on kasy niema... umnie tez jest taki jeden co to nie onnn i teraz tonie w długach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechu87    0

Panowie użytkuję 3060 od kilku lat kłopotu ze skrzyną w tych ciągnikach nie ma jeżeli ktoś pracuje nim z głową nie jest sztuką wcisnąć wsteczny na rewersie przy rozpędzonym ciągniku pod obciążeniem a potem narzekać na model... a to są najczęstsze przypadki awarii . mam teraz bliską styczność z nowymi ciągnikami i dlatego jeśli ktoś poszukuje ciągnika niech da sobie spokój z dofinansowaniami i nowymi ciągnikami... takiego sprzętu jak seria 30xx bądz 61xx już sie nie dostanie niestety w żadnej firmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
host05    1

Witam

Od 4 lat użytkuję MF 3065, podczas zakupu miał 3 tys mtg, był praktycznie nie eksploatowany, w kabinie to jakbym w nowym siedział jeszcze farbą było czuć. jestem bardzo zadowolony z jego pracy jest bardzo oszczędny i w ogóle bardzo komfortowy, do tej pory wymieniałem w nim jedną rzecz a mianowicie wałek atakujący przedniego naędu dodam że to też pośrednio z mojej winy wydarły się tuleje na zawieszeniu przedniego mostu - przy turze, most się przekrzywiał do góry i w dół na tuleji łączącej wałek było skrzywienie i frezy się cieły :) nie smarowałem za często i są efekty.

 

mam teraz grubszy problem wydaje mi się ze coś ze skrzynią konkretnie:

w moim modelu jest skrzynia 16/16 z jednym półbiegiem, problem jest taki że podczas ruszania na wolniejszym półbiegu ciągnik szarpie a gdy wcisnę sprzegło mam wrażenie jakby coś hamowało dodatkowo przy rozgrzanym na wolnych obrotach zapala się kontrolka od ciśnienia oleju. Problem się rozwiązuje gdy ciągnik jest na szybszym półbiegu.

Czy ktoś ma pomysł co to może być, a przede wszystkim jaka przyczyna????? z góry dzięki za rady.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damien    0

to tak ja mam mf 3065 z turbo od roku. Ciąga agregat 3.9m oraz pługi 4 i pracuje w orkanie i prasie ciągnik oryginalny lakier z tyłu opony jeszcze od nowości a jest z 1988r. wiec zajeżdżony to on nie jest. 3500mtg. Pali nie wiele więcej niż c-360 bo na 30l oleju napędowego zrobię ponad 40bel sianokiszonki wraz z przywozem do domu załadunkiem i jeszcze wraz z owijaniem według mnie to nie wiele. i dałem za niego 38tys. Udany zakup polecam ta wygoda oszczędność w paliwie bez porównania z jakimś mtz nie polecam tych truposzy z wschodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mf 3070 na 10 ha i daje sobie bez problemu rade a nic sie nie psuje.Plusem tej maszyny jest duży udźwig podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Ja na 21ha ornego mam 3080. To było dobre rozwiązanie, do tego pług 4x50 obrót i agregat uprawowo siewny, w pole wjeżdżam tylko dwa razy i po robocie. Jak dla mnie dobre rozwiązanie. W polu szybko się obrobi i jest czas aby zająć się też czymś innym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek6400    0

mam masseya 3070 powiem tak ciągnik bardzo dobry pod wzgledem funkcjonalnosci zwrotny wygodny ale jest haczyk moj jest strasznie awaryjny no massey jest drogi w czesciach mam go ale gdy bym mial kupic masseya to bym sie zastanowił powarznie i co do spalania to wcale nie malo pali z pługoe 4 skiby agregat 3,6m pali okolo 18l pola górzyste - zbiornik wydoi za dzien 170 l

dlatego niedawno kupiłem zetora 7245 pod tur a myslałem 0 3050

 

mam pytanie bo przegladnolem cała hydraulike czemu strasznie wolno podnosnik podnosi i kipruje przyczepe mial ktos taki moze problem z mf 3070 lub podobne pompa nowa i nic nie dało i jeszcze jedno w jest zainteresowanie u was usługami rolmiczymi

który to dział AF poswiecony jest usługą rolnym?? uslugi jak np, głeboszowanie talezowanie orka i inne??

 

czytam wasze wpisy no mi tez sie rozleciał przedni most aczesci kupic to prze......ne w serwisie 6tys dobrze ze jeszcze uzywki sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A co ty do tego spalania masz :) . W takich warunkach!!? Dla mnie to wsam raz. Niektórzy to chyba myślą że ciągniki powinny chodzić na powietrze- bez urazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek6400    0

czytam twoj wpis i troche zgadzam sie z toba tak naprawde czesci wszedzie kupi ale i tak sa od korbanka tylko przez jeszcze jednego posrednika dotarczane, a co do awaryjności moj sie teraz zpie.... i co robic a sezon wpełni... dobrze ze nie dawno kupiłem zetora 7245, ci co mieli doczynienia z tym ciagnikiem to wiedza ze to nie rewelka. spalanie nie małe tylko ze to naprawde sporo zrobi- moc z czegos musi byc komfort jazdy bardzo dobry, tylko awaryjność,

 

ja zrobi swoja robote to spalanie moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

U mnie mocniejszy brat 3080 105km, pracuje na 25ha + usługi. Nie żałuje, że go zakupiliśmy. Choć przydałby się również i jeszcze jeden mały ciągnik, no ale budżet na to nie pozwala niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

u mnie massey pracuje na blisko 30ha i w sam raz jest :) a mtg szyko lecą juz ma 310mtg zrobionych u nas w 8 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab    0

zagadzam sie!!! ja osobiście kupiłem z niemiec 3060 ma 6000mtg. jestem przekonany że to orginalny przebieg. Wszystko jak nowe. silniczek aż śpiewa nic nie odkręcane nie kombinowane. cos pieknego. ale dałem troche za niego...było warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj