arekdroszc

Co myslicie o MF 3060 nadaje sie na 20ha

Polecane posty

Czyli jest możliwe że awaria jest po stronie mechanicznej te "pukanie" nic dobrego wróży może to być coś poważniejszego np:uszkodzony półbieg radze to sprawdzić.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianufo    0

to jest smieszne co inni mowia mtz leprzy od mf ha ha ha mialem mtz 82 mial tylko 1200 mth a skrzynia sypala sie jak nie wiem 4 raz robiota i przed sprzedaniem znow poszla. teraz mam mf 3080 na 15 ha super maszyna polecam niech inni nie pie.. ze cos jest nie tak z nimi fakt czesci drogie ale teraz nie ma ciagnika ktory by mial tanie czesci chyba ze c-330 lub c-360. ja osobiscie polecal bym na 20 ha cos kolo 100 km tak jak 3080 lub 3070-3075 w spalaniu nie ma duzej roznicy a po co przemeczac maly ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

MF 3060 na 20ha to w sam raz maszyna, odpowiednia moc, małe spalanie i duży komfort w kabinie. Osobiście wolałbym MF 390 bo prostszą ma konstrukcje (chodzi o skrzynie) ale jego cena jest zazwyczaj o 10tys. większa noi jest ich niedużo na allegro. Podobnie z U-5714 ale tutaj nie ma już tego komfortu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

w moim gosp. są 24 hektary, produkca mleka a wiec kiszonki, dwa lata temu kupiłem MF3065 z 94r z września, prosta skrzynia 4*4speedshift, lux maszyna jak narazie bez zadnych wiekszych awarii, w 3obrotowej Vogel na 1,30 z wałem spokojnie sobie radzi, 3 maetry bierny uprawowo siewny równiez, ubijanie kiszonek rowniez elegancko, zwrotny dynamiczny i wzglednie ekonomiczny :) zależy jaka masz cięzka noge, ja w polu nie krece wiecej niz 1900 obr/min, ciagnik na oponach w 80% z papierami i przywiezieniem z francjii kosztował45tys


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

to nie wiele jak na taki zadbany traktor ;)

a mf 3060 spokojnie wystarczy na 20ha


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Mam kilka pytań bo ostatnio z ojcem co raz bardziej patrzymy wymienić naszego zetora 7211 na coś mocniejszego i z przednim napędem. I wypatrzyłem sobie własnie model 3060 <_< I teraz tak w tym modelu był tylko jeden rodzaj skrzyni czy kilka ? Jak kilka to na jaki typ najlepiej postawić ? Jak z spaleniem w poszczególnych pracach wychodzi ? Jak wygląda dostępność części i ich koszty? +/- ile mth średnio wytrzymują silniki ? Z wszystkie odp z góry dzięki :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serii MF 30XX były montowane dwa rodzaje skrzynie Speed shift 16/16 z 1pół biegiem pod obciążeniem i przekładnie Dyna shift 32/32 4pół biegi pod obciążeniem, ta 16/16 jest na pewno prostsza od Dyna.... moim zdaniem na ciągnik średniej mocy 16/16 wystarcza no chyba że ciągnik pracuje w zmiennym terenie np górzystym jak miałbym kupować ciągnik np: o mocy 120km to wybrałbym Dyna.....Silnik Perkins należy do oszczędnych spalanie można sobie porównać na jednej z niemieckich stron.Dostępność części jest dobra jest wiele firm oferujących oryginały jak i zamienniki także problemu nie ma części do MF i tak do nie najdroższych nie należą.Mechanik mówił że te Perkinsy wytrzymują 15tyś ale to raczej zależy od użytkowania i dbałości jeden wychodzi mniej drugi więcej.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Dzięki wielkie za ta wypowiedz czytałem troche na temat tego ciągnika i jestem co raz bardziej do niego przekonany <_<


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

uzupełniając wypowiedź kolegi  masseyferguson6140 mogę dodać że 3060 jest też bardzo zwrony i wygodny ergonomia zdecydowanie na plus.... mam taki ciągnik na szerokim ogumieniu z turem i nie mogę powiedzieć na niego złego słowa... trzeba tylko dbać o skrzynie i obchodzić się z nią delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30
W serii MF 30XX były montowane dwa rodzaje skrzynie Speed shift 16/16 z 1pół biegiem pod obciążeniem i przekładnie Dyna shift 32/32 4pół biegi pod obciążeniem, ta 16/16 jest na pewno prostsza od Dyna.... moim zdaniem na ciągnik średniej mocy 16/16 wystarcza no chyba że ciągnik pracuje w zmiennym terenie np górzystym jak miałbym kupować ciągnik np: o mocy 120km to wybrałbym Dyna.....Silnik Perkins należy do oszczędnych spalanie można sobie porównać na jednej z niemieckich stron.Dostępność części jest dobra jest wiele firm oferujących oryginały jak i zamienniki także problemu nie ma części do MF i tak do nie najdroższych nie należą.Mechanik mówił że te Perkinsy wytrzymują 15tyś ale to raczej zależy od użytkowania i dbałości jeden wychodzi mniej drugi więcej.

Ja w 3080 mam skrzynie PLUS POWER SHIFT i to jest właśnie 32/32 w takim razie jak wygląda sprawa z Dyna Shift? Czy to te same skrzynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 4 biegi podstawowe + reduktor żółw zając czyli 8 i na każdym 4 półbiegi pod obciążeniem to Dyna shift co daje 32/32.Z nazwą Plus power.... pierwszy raz się spotykam o ile pamiętam to były montowane jeszcze skrzynie z dodatkową grupą biegów pełzających.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Myslisz sie co do skrzyn bo przeciez to juz bylo mówione gdzies indziej w 3060 były skrzynie :

 

1) 16x16 z jednym połbiegiem

2)32x32 z jednym półbiegiem tj. 4 biegi główne żłów i zajac do tego zakres A i B w rewersie i półbeg.

 

A skrzynia Dynashift dostepna była dopiero po 1993 r i w ciagnikach powyzej 90km. <_<

 

 

A i 3060 spali sporo mniej niz 7211 mowie Ci szczególnie w lekiej pracy i komfort duzo lepszy wiec ja bym sie długo nie zastanawiał ale trzeba dobry egzemplarz znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30
Myslisz sie co do skrzyn bo przeciez to juz bylo mówione gdzies indziej w 3060 były skrzynie :

 

1) 16x16 z jednym połbiegiem

2)32x32 z jednym półbiegiem tj. 4 biegi główne żłów i zajac do tego zakres A i B w rewersie i półbeg.

 

A skrzynia Dynashift dostepna była dopiero po 1993 r i w ciagnikach powyzej 90km. <_<

 

 

A i 3060 spali sporo mniej niz 7211 mowie Ci szczególnie w lekiej pracy i komfort duzo lepszy wiec ja bym sie długo nie zastanawiał ale trzeba dobry egzemplarz znaleźć.

Od nośnie drugiej opcji. Ja mam dokładnie tak. Do tego mam oryginalna naklejkę na szybie z rozpisanymi prędkościami na danym biegu przy danych obrotach i właśnie na tej naklejce jest napisane PLUS POWER SHIFT. 3085 ma Dyna shift i jest to ciągnik nowszy. Właśnie od 1993r. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

hmmm tak czytam o tych biegach, i skoro sa tu osoby ktore duzo lepiej znaja sie na MF, to co oznacza nazwa, bo spotykalem tylko autotronic" datatronic" .. a ja mam na drzwiach electronic" a na szybie naklejke z rozkladem biegow i czemu jest oznaczenie 4*2 ..szkoda że jest wolny,,bo tylko 30km/h na wysokich obrotach <_<


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Mój również jest wolny.

Autotronic jest to komputer zarządzający włączaniem przedniego napędu oraz blokady mostów(rozłącza gdy podnosimy podnośnikiem i po przekroczeniu 12-15km/h)

Datatronic jest to komputer znajdujący się na prawym słupku kabiny. Wskazuje prędkość jazdy, wałka itp, w zależności od modelu komputera gdyż MF'y wychodziły z różnymi modelami tych właśnie komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

no ale co oznacza ta nazwa electronic, bo nie spotkałem żadnego jeszcze takiego poza moim nie spotkalem, poza tym, niemam komputera na słupku, no i nie wyłacza mi blokady po podniesieniu itd..wiec moze ktos to rozwikła <_<


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Może szwankuje autotronic dlatego nie rozłącza. Electronic to z tego co mi wiadomo to, że ciągnik ma sterowania elektro-hudrauliczne(pokrętła, przyciski), a nie mechaniczne jak w innych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

Witam biggrin.gif mam zamiar zakupić Mf 3060. z lat 90... i nie wiem czy to dobra inwestycja:d więc pytam was co możecie powiedzieć na temat takiego ciągnika... Jak się sprawuje w polu jak jest ze spalaniem i z awaryjnością?? czytałem ze skrzynia niejest za dobra czy to prawda?? Czekam na wasze opinie pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

skrzynia jest ok jesli użytkowana była z głową to służy przez lata, pali bardzo mało na polu spisuje się dobrze no i jest bardzo zwrotny...inwestycja dobra tylko musisz szukać ciągnika jak najmniej zużytego wtedy będzie służył i służył ,a masz coś na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

Dokładnie:D mam juz taki upatrzony... ma przyjechać z niemiec. za miesiąc i właśnie sie zastanawiam nad jego kupnem tak jak pisałem to mf 3060. rok 90 i ceni za niego 35tys. Powiem tak jestem zielony na tym punkcie i takiego modelu.. może mi powiesz na co zwracać uwagę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

sprawdzaj luzy w przednich kołach. jak pracuje podnosnik czy działa nie zacina się no i przede wszystkim biegi... nie powinno być wycia na wstecznych i huku na luzie na wolnych obrotach który cichnie po wciśnięciu sprzęgła... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj