arekdroszc

Co myslicie o MF 3060 nadaje sie na 20ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukash3060    145

Wg mnie to najlepszy MF 3050 lub 3060 w wersji 4x4 :)

Sam niedawno kupiłem MF 3060 na 25 ha i jak na razie nie narzekam ;)

A ten osprzęt co piszesz to na spokojnie radzi choć do pługa to 3060 by pasował :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam. Poszukuje MF 3060 jako drugiego do pomocy MF 3095. Ciągnik ten miał by pracować z turem ale też zastąpić Ursusa C-360 3P. A więc czy do tura może on być na wąskich oponach, a konkretnie przód 11,6 a tył 13,6. Co o tym sądzicie gdyż pracował by z Anną i w niedalekiej przyszłości z opryskiwaczem. A może lepsze by były opony tył 14,9 a przód 12,4 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

Zależy jak sie trafi Masseye to z ogóły dobre i w cenie dość rozsądne ciągniki spalanie dużo mniejsze niż zetory gdyż mój 12245 potrafił palić przy orce 30 na h massey 130 konny zadowała sie 20 przy tym samym pługu i nawet szybszej jeżśdzie w dodatku w polu jest żwawszy i zwinniejszy polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

W MF-ach spalanie jest mniejsze bo silnik oszczędniejszy :P No mój 3060 pali na poziomie C-360 :D ( w orce 4*40 spalił 6 l na ha ale w jakim tempie to poszło)

A kupując taki ciągnik to patrzeć tylko czy nie jest nic kombinowane i czy wszystkie ważne funkcje działają i można śmigać jeszcze parę ładnych lat :rolleyes: A no i można też porównać komfort kabiny z nowymi ciągnikami bo dużo nie odbiegają od norm ;) Po prostu jak wcześniejszy właściciel nie był jakimś katem na maszynę to nie ma co rozmyślać a lepiej szukać czegoś konkretnego :D

Edytowano przez Lukash3060

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuszt20    0

Witam jeżeli chodzi o te massey ferguson

3060 itp. to przegrana sprawa jeden

synchronizator do skrzyni 3700

a jak coś innego pójdzie w skrzyni

to szykuj 14000tys. i to jak

dobrze będziesz szukał części

pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Poczytalem troche temat bo jakos nigdy nie przyciagal zbytnio mojej uwagi :unsure: W kazdym razie nie rozumie niektorych wypowiedzi :blink: typu:

".....bo remont skrzyni...." wiadomo ze roznie to bywa ;) ale kupujac ciagnik uzywany trzeba sie liczyc z tym ze kiedys "jakis" remont bedzie potrzebny :) Z reszta troche juz jest napisane o skrzyniach i remontach w tych ciagnikach, patrzac na to wszystko obiektywnie....czy chocby 30% uzytkownikow tych ciagnikow na AF robilo remont ktory przekroczyl 10 tys.?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

hmm każdy traktor kiedyś się zepsuje więc chodzi tylko o cenę części ;)

@rafal88 masz rację poza tym nie wliczajmy tych którzy sami to dewastują swoją jazdą bo osobiście znam parę osób co np. Z A na B w czasie jazdy na 4 biegu zmieniają a potem krzyczą " Więcej MF nie będzie u mnie " . A kupując trzeba też samemu sprawdzić co i jak no i cena bo za 13 tys nie kupi dobrego MF'a :rolleyes:


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Koledzy skad wiecie ze te skrzynie tak sie psuja?? Ja mam 3060 juz 5 sezon i nic sie nie dzieje ponad 6 tys godzin tylko walek wom sie urwal ale z naszej winy. Ponoc z tej serii byly wadliwe skrzynie ale przy silniku 6 cyl. 3060 pali mniej od nowego MF 5425 82km bo takiego tez mam. Nigdy nie zawiodl mnie w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Massey Ferguson 3060 - mam ten ciągnik w swoim gospodarstwie od 7 lat , nigdy nie zawiódł do zeszłego roku , gdy trzeba było robić skrzynie biegów - koszt 8 tys. ciągnik sprawuje sie bardzo dobrze mam 23 ha pola i daje rade , pracuje w 4 skibowych pługach i ładnie leci sie po pogórkach bo taki jest u nas teren (lubelskie). co do MTZ-a to miałem go przed mf3060 sprawował sie dobrze ale utrzymanie jego jest droższe niż mf. także zależy od gustu. może jakaś inna marka? do 45 tys. masz duży wybór. zajrzyj na allegro.

 

miał ktoś problem z czerwoną kontrolką (trybem) w mf 3060? bo u mnie miga cały czas albo świeci sie i nie gaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

witam oglądałem właśnie mf3060 itak sięsprawa przedstawia ciągnik jest na pierwszy rzut oka ładny co prawda malowany ale to mi akurat nie przeszkadza. opony są w super stanie tył z 02r ok 65% przód ok80% biegi ładnie wchodzą nie zgrzyta nie puka wszystko jest git nawet komplet przednich obciążników maszyna jest po remoncie silnika nibby jeszcze za granicą na wszystko sąfaktury tylko cena jest chyba wysoka bo aż 38tys w komplecie z pługiem obracanym rabe co sądzicie wart swojej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Jesli wszystko dobrze działa, gumy są w miare dobre + pług to 38tys nie jest aż tak dużo. Próbowałeś coś urwać czy to już cena ostateczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

pierwsza cena był40000 ale myślę że jeszcze da się coś urwać bo świeci kontrolka od filtru hydrauliki może jeszcze z 500zł na wymianę urwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam ciągnika w przedziale mocy okolo 75-90 km do kwoty 38tys i zaczolem sie powaznie zastanawiac nad mf 3060- 3070 bo za te pieniadze to chyba naj wygodniejszy i najbardziej ergonomiczny ciagnik, jednak mam troche miszane uczucia co do jego awaryjnosc. ale wnioskujac z powyszszych wypowiedzi jezeli trafi sie zadbany to warto rozwazyc zakup. Moze ktos by mi polecil jakas składnice maszyn uzywanych w okolicy lublina bo chcial bym sie rozejzec. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak najbardziej sprzęt godny polecenia dużo tego jest w okolicach zbuczyna koło siedlec tam powinieneś się rozejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja też polecam ten ciągnik :) Ostatnio patrzyłem na allegro to z okolic lublina jest tego trochę tyle że wszystko po 30 tyś :) ze 3 może były cenowo wyżej ale nie wiem jak techniczne bo wygląd to dwa dni i ciągnik nowy :) A te po 30 to wątpię żeby były dobre skoro taka cena. Poszukaj w lokalnej prasie moze cos będzie bo przeważnie takie składnice reklamują się w takich miejscach :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alegro przegladam systematycznie i nie patrze tylko na MFy ale chyba sezon idzie bo strasznie ceny wywindowaly, no ogulnie to musze wsiasc w samochod i troche pojezdzic, moj kolega tez za czyms sie rozglada to we dwuch zawsze razniej. dzieki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Poszukaj na tablica.pl. Gazeta Anonse - w tych dwóch portalach najwięcej z lubelskiego. Wiem że był nawet ładny MF3060 w Mełgwi koło Lublina za 49000zł z turem ale sprzeda bez tura za ok 40000. Przednich opon nie ma ale poza tym ciągnik warty zainteresowania. Dużo jest też ogłoszeń z Radzynia, Ryk, Chełma i Łukowa. Wiem że był taki koło Żółkiewki za 40000zł. Ogólnie nie wiem jak szukasz ale dużo jest MF 3060. Ogółnie stan ich do ceny jest bardzo dobry tylko te ewentualne naprawy mogą być kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

witam,

posiadam MF 3065 i trochę modernizuje swoje gospodarstwo (może to za duże słowo) ale zakupiłem już fajny rozsiewacz nawozów, zmieniłem pług a teraz rozglądam się za opryskiwaczem... ale moim problemem jest rozstaw kół w MFach bo mam c-330 i chciałbym się tego pozbyć a potrzebuje go zastąpić właśnie swoim MF 3065 np w sianiu buraka cukrowego 6-cio rzędowym siewnikiem później trzeba pryskać, wiadomo, tylko że 3065 jest chyba za duży i będzie trochę gniótł jest już taki temat na forum?

jak się ma rozstaw c-330 do 3065?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Massey ma o całą szerokość koła większy rozstaw kół niż 30-stka. Jaki masz do niego rozsiewacz? ja mam Amazone 600 litrów to stanowczo za mały trzeba min.800 opryskiwacz mam trochę za duży 1000l ale daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

rozsiewacz to kupiłem amazone 1501 opryskiwacz 800l mam na oku ale i o 1000l tez myślałem:)

tylko kurcze ten siewnik do buraka cukrowego mnie trzyma bo to jakis stary 6cio rzędowy jest a póżniej oryskać trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Na 20 ha to 3070,3075, ale zamiast 75 to już bym wolał kupić 3080.

 

sznajdik, skąd jesteś?

 

Jest Mf-ów bardzo dużo ale wiele po prostu się do niczego nie nadaje Ja kupiłem 3060 i jestem zadowolony ale przydałby się trochę większy np 3070

 

W nich nie ma co patrzeć na Mtg bo i tak jest to cofane o kilka tys. Uważacie że ciągnik 23 lata ma np 5tyś mtg on może i ma ze 25tyś mtg ,one tam jeżdżą ciągle a nie jak tu że większość roku stoi.. Słyszałem że facet kupił 3 letniego Fendta i coś się zepsuło podłączyli pod komputer i zamiast 3tyś mtg miał 25tyś mtg..

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Na 20 i 3060 wystarczy ja ponad 30ha 3060 uprawiam i ne mam problemu chociaż teraz bym wybrał większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

U mnie tez ponad 30 obskakuję - łąki i orne. Przy tak małym spalaniu jak ma 3060 można by śmiało wziąć 3080 6 cyl. bez turba i palił by pewnie troszke wiecej a wydajnosc większa :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj