Karol2095

hamulec postojowy w ursus 3512

Polecane posty

Gość   
Gość

może spręrzynka pękła albo drut się pogoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Tak dokładniej to ta sprężynka i drucik znajduje się w środku dźwigni ręcznego.

Też miałem taki przypadek, pękł mi ten drut w środku dźwigni, wymieniłem i do tej pory jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sar12    1

cz ursus jestt dobry do cięrzkich prac bo ja szłyszałem ze są za letkie i za waskie opony mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

w dużym stopniu to zależy na jakich kapciach jest czy 12.4 czy 14.9 oraz czy posiada np. obciążniki w koła czy kabinę (bardzo dobry obciążnik tylnej osi) oraz w jakich glebach będzie pracował i na ilu ha. Osobiście mam na kapciach 12.4(bieżnik około 30%) w wersji cabrio bez dodatkowych obciążników w ciężkich glebach w ekstremalnych warunkach z pługiem 2x30 Grudziądz ma ciężko. W normalnych warunkach idzie 3x30. A więc tak jak wspomniałem uciąg zależy od wielu składników ale rewelacji nie ma, dużą zaletą tego ciągnika jest bezawaryjność oraz niskie spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zawsze możesz ratować się hydrauliką siłową.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

na hydraulice to ja jadę cały czas ale od tego siły ani uciągu nie przybywa. Na początek zainwestuję w nowe szersze kapcie powinno załatwić sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To coś słabą na tej hydraulice jedziesz skoro nie widzisz różnicy :lol: Ja używając siłowej zadusiłem czasem silnik a koło nie obróciło.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

Różnice widać ale jak chcę zaorać głęboko ciężką glebę to i siłowa niestety nie pomaga wystarczająco. Latem zamierzam zmienić kapcie wraz z felgami na szersze (z 32 12.4na 28 14.9) myślę że robota będzie szła dużo lepiej.

 

P.S. Proszę o opinie jak się sprawuje u3512 na kapciach 28 14.9 na ciężkich glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ja używałem trochę siłowej przy orce, ale ciągle musiałem machać tą dźwignią, bo sa takie pola, że w jednym brzegu IV klasa a na końcu VIz. Wątpię czy szersze gumy dużo dadzą, jeśli tak to niewiele, te Mf są bardzo zrywne i mało kiedy mają optymalny uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyzio46    0

po regulacji hamulców roboczych dokonałem regulacji hamulca postojowego tz. zaciągłęm na 3 zębatkę, wcisnąłem max pedał [ oczywiście spięte oba], skróciłem oba cięgła tak aby można było włożyć sworznie w strzemiona. Chcąc teraz zaciągnąć hamulec postojowy muszę użyć ogromnej siły [nie da się go zaciągnąć]. Gdzie popełniłem błąd , jak to naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czasem hamulce nie są zaciągnięte jak stoi bez ręcznego?

A jak wciśniesz pedał hamulca to lżej zaciąga się ręczny?

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

przecież jak podciągasz przy moście to na raz nożny i ręczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyzio46    0

A czasem hamulce nie są zaciągnięte jak stoi bez ręcznego?

A jak wciśniesz pedał hamulca to lżej zaciąga się ręczny?

po wciśnięciu pedału hamulców roboczych nogą , postojowy zaciągne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To musisz ustawić żeby ręczny zaciągał się na więcej ząbków, tak jak było fabrycznie, jak w MF'ach reguluje się hamulce to tylko podciąga się te śruby przy zwolnicach, nic więcej nie trzeba grzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturo1610
      Witam mam problem z pneumatyka w farmtracu ale wszystko jest tak jak w usrusie 3512 dlatego dodaje post tutaj. otóż chodzi o to że w gnieździe z tylu jest małe ciśnienie i około 3 bar oraz czasem dzieje się tak ze powietrze z gniazda jakby wyleci mimo że w butli jest to jeszcze sporo. co może być problemem? dodam że rozbieralem ten zawór w pedale hamulca bo z niego uciekła powietrze. teoretycznie przyczepa hamuje i wszystko jest dobrze tylko że to wszystko dzieje się za słabo tak jakby coś zatykalo przeplyw powietrza i nie wiem gdzie szukać przyczyny czy w pedale czy gdzieś indziej 🙁
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. Z zaworu przy pedale hamulca w moim ursusie 4514 ucieka powietrze i mam pytanie czy można jakoś zaślepić ten zawór lub naprawić. Nie jest mi potrzebny bo nie mam przyczepy z hamulcami. Dzieki za odpowiedź.
    • Przez Faded
      Witan. Moj wujek posiada ciągnik ursus 2812. Hamulce bardzo oslably i slyszal ze mozna je jakoś "podciągnąć" lecz nie wie jak. Czy moglibyście mi pomoc? Byl gdzieś moze jakiś temat jak to zrobić? Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez smieszek20
      pisze w imieniu znajomego, ma ursusa 5714, ale bardzo slabo hamuje, a gdy juz to sluchac takie jakby buczenie. co z tym zrobic? jakies pomysly? mial ktos cos podobnego?
    • Przez kadore
      Witam , skorodował mi w środku regulator ciśnienia w 3512 , chce kupić nowy ale nigdzie nie mogę znaleźć - co z tym problemem zrobić ? Podpasuje od innego ciągnika ? , ktoś zmieniał taki i wie z praktyki jak to zrobić żeby pneumatyka działała ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj