Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kapi123    14

Koleżanki wasi rodzice mają jakieś gospodarstwa i idziecie z tego powodu na te studia czy z takie mody jaka dzisiaj jest czyli"nieważne jaki kierunek tylko byle by studiować " pytam z ciekawości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olalolaa    0

Ja idę na zootechnikę żeby coś robić, będę poprawiała maturę bo w tym roku nie dostałam się na wete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Mam takie pytanie, dzień wstępny jest/był razem dla danego kierunku dla studentów dziennych i zaocznych czy dla zaocznych będzie osobno? bo na stronie internetowej jest wyszczególnione na stacjonarne i niestacjorne tylko na jednym wydziale, ogólnie nie wiadomo o co chodzi. Ja idę na rolnictwo niestacjonarne i generalnie nic niem wiem co i jak, na stronie ani na poczcie żadnej informacji o zjazdach ani w sumie o niczym, a i może ktoś wie do kiedy i w jaki sposób trzeba oddać zaświadczenie od lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

zaswiadczenie od lekarza trzeba było oddac do dnia wstepnego, ale jak oddasz po terminie to nic sie nie stanie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Łoo ja, że też taki temat przeoczyłem :P Studiuję sobie na UP obecnie na 2 roku, kierunek rolnictwo niestacjonarne :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meard421    0

Masz strasznie paskudne nastawienie. Nie wiem, co chca; robic' inne dziewczyny po rolniku, bo odpowiadam tylko za siebie. Grzanie sto?ka w gminie mnie akurat nie bawi, bo ustrój mamy taki, z.e niczego sensownego sie; tam nie osia;gnie, a i p?aca; tak marnie, z.e trzeba ?apówki brac'. Poza tym czasy sa; takie, z.e studiami moz.na sobie podcierac' po wypróz.nieniu - jes'li nie jestes' robotny albo ?ebski, to na nic i 100 papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Jestem na tej uczelni 2 rok kierunek to rolnictwo, studiuje stacjonarnie i nie mogę sie wypowiedzieć na temat tego jak to będzie po ukończeniu. W tej chwili powiem tylko tyle ze aby byc w miare dobrym gospodarzem nie wystarczy wiedzieć jak dobrze uprawić czy tam zasiac. Oprocz tego trzeba miec troszke wiedzy teoretycznej w zakresie chemii,genetyki,gleboznawstwa i wielu innych dziedzin,ktora ułatwi ci poprostu zycie,a na zadnym 2 letnim kursie sie tego napewno nie nauczysz;)

 

No i oczywiście życie studenckie to również wielki plus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulek    0

ja studiuję zootechnikę niestacjonarnie 2 rok i DonPedro masz rację ,,trzeba miec troszke wiedzy teoretycznej w zakresie chemii,genetyki,gleboznawstwa i wielu innych dziedzin" ale bez przesady, chodzi mi o biochemię to jest jakas masakra! Żadnemu zootechnikowi a nawet weterynarzowi których znam się nie przydała w zawodzie.

jak wy poradziliście sobie z tym przedmiotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr034    0

a kto tam teraz rządzi ?biochemia to jeszcze nie problem później będzie mikro biologia .pzdr i życzę powodzenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Hahahahahaha biochemia nie przydaje się w zawodzie zootechnika i weterynarza? Przecież całe żywienie zwierząt jest oparte na biochemii nie mówiąc o działaniu organizmu. A skąd innego biorą się zasady zapobiegania kwasicy czy zasadowicy u bydła jak nie z biochemii? Rozumie jak byś tak napisał o w-f czy historii filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr034    0
:D a widzisz kolego człowiek czasem po latach sobie dobrze wspomina ,, zlych .. nauczycieli :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Z mikrobiologii Pietr chyba dalej :D przynajmniej w zeszłym roku rządził :D

Chociaż próbują załatwić żeby zootechnika miała z powrotem na wecie mikro. trochę to dziwne bo kiedyś od weta uciekli :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

a czy na zootechnikę trudno się jest dostać? dużo trzeba mieć punktów z matury


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sodie86    0

Witam

mogę się wypowiedzieć troszeczkę na temat UP . Ponad rok temu skończyłam rolnictwo na tejże uczelni , mgr-terkę pisałam w katedrze Ochrony Roślin . Moje ogólne wrażenie , niestety ktoś kto układa program wciska tam fakultety , które wg mnie były zbędne i służyły bardziej tzw. przesiewce albo załapaniu warunku , niż wypuszczeniu w świat dobrze przeszkolonego "rolnika". Jednakże jest mnóstwo przedmiotów bezpośrednio związanych z naszym zawodem i na nie chodzi się z przyjemnością i chce się uczyć. Ja bardzo miło wspominam fakultety organizowane przez katedrę Ochrony Roślin i entomologia i fitopatologia .Zgadzam się z forumowiczem , który stwierdził ,że praktyka = 0 . To prawda praktyki to się tam nie nauczycie . Uważam to za mankament , bo w miejsce 3 fizyk (ten sam materiał przerabiany , tylko pod inną nazwą fizyka,biofizyka,agrofizyka itd.) można przygotować właśnie zajęcia praktyczne , ale co wtedy z etatami katedry fizyki ?! Jeżeli ktoś chciałby tam nauczyć się języków , to zmartwię go znowu , że niestety wiedzy mu nie przybędzie a ubędzie - występuje taki mechanizm uwstecznienia (nie wierzyłabym , gdybym na swojej skórze nie przetestowała). Sami wykładowcy i prowadzący - wiadomo jak w życiu są wspaniałe osobowości , znające się na rolnictwie i służące radą i są osoby , które niestety w d...e byli i wiadomo co widzieli , ale uważają się za wybitnych specjalistów. Mam jeszcze multum refleksji , tylko to nie miało być wypracowanie...

Serdecznie pozdrawiam i służę rada Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrizia    0

Witam !

Wybieram się na UP na rolnictwo niestacjonarne.

Prosze o kilka informacji od osób juz studiujacych.

Jak z nauka / bo LO już daaawno w zapomnienie poszło :D / jak z nauka / przyznam ze musialabym duuzo nadrobic - i pytanie czy dam radę/

z pewnością w zapomnienie poszla chemia, fizyka, stad tez pytanie czy da sobie rade osoba bardzo poczatkujaca / oczywiscie jak sie odpowiedni zepnie/.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

czo zgłoś sie do mnie pozdrawiam 3 rok rolnictwo;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Wybiera się ktoś na rolnictwo stacjonarnie na tą uczelnię? Sam zaczynam od października i szukam kompanów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1113    0

Witam

Zamierzam pójść na up Wrocław kierunek rolnictwo, zaocznie. Chciał bym się dowiedzieć coś na temat tej szkoły i czy warto tam iść, ponieważ na papierku średnio mi zalezy, bardziej chcial bym się czegoś nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varadero112    0

z rankingów wynika, że to jednak Poznań ma lepszą renomę, natomiast Wrocław jako miasto, jest bardziej przyjazne, bezpieczne :) dobra lokalizacja uniwersytetu i akademiki wokół niego, więc ja osobiście jak student UP Wrocław polece go z czystym sumieniem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Zakładałem temat jak startowałem na zootechnike, teraz aktualnie jestem podczas pisania pracy mgr. Ogolnie zootechnika wcale nie jest łatwym kierunkiem, jesli ktoś naprawde chce sie czegoś dowiedzieć to sie dowie, jesli należy do osob 3 i do przodu albo zaliczyc i zapomnieć to też sie da przejść ale trzeba troche kombinować. Ogolnie miasto wspaniałe, wszedzie blisko, i bezpiecznie, a na dodatek ten klimat studencki, nie wiem jak w innych miastach ale wrocławia pod tym wzgledem bym nie zamienił.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj