adamc330

Sipma Classic Skracanie łańcucha

Polecane posty

adamc330    142

Czy można skracać łańcuchy przy podbieraczu (ujmować ogniwa)??. Jeden łańcuch jest luźny a nie można go już podciągnąć. Słyszałem że nie powinno się skracać bo prasa się przestawi,ilość ogniw musi się zgadzać tyle co jest oryginalnie. :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

chodzi Ci o łańcuch napędzający podbieracz?? jeśli tak, to skracanie nie ma żadnego ujemnego wpływubiggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Tak właśnie o ten chodzi :D Może wiesz czy wszystkie można skracać czy nie wszystkie ?? B) Teraz pytam się tak na przyszłość i które jeśli nie można skracać :D

Edytowano przez adamc330

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus45    6

co do zasady łańcuchów nie powinno się w ogóle skracać. gdy rozciągną się na tyle że nie da się ich natężyć należy wymieniać je na nowe:) ale w rzeczywistości bywa różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

wszystkie można skracać, natomiast problem może być z łańcuchem pracującym w komorze prasowania (łańcuch z belkami), ponieważ jego ogniwa nie są jednakowe na całej długościwink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

z tego co ja wiem to tego głównego się tylko prostuje,przynajmniej u mnie.

Pozostałe ogniwa jeśli jest potrzeba to zawsze skracam,mam prase 10lat i nic sie nie dzieje.tylko czasem po skracaniu zamiast pełnej spinki trzeba dać półspinke aha i łańcuchy zawsze kupuje na metry a nie oryginalne-czyli kosmicznie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Łańcuchy napędowe można skracać, trzeba mieć jednak na uwadze zębatki, które będą się bardziej zużywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

@danielek24 w jakim sklepie kupujesz te łańcuchy na metry i jaka cena ?? B) Będą w Grene? :D .

Edytowano przez adamc330

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

Ja tam tez kupuje na metry sa lepsze bo jak ja kupje orginalny to nawet nie wytryma do połowy belki i strzeli ja kupuje od takiego faceta z norwegi sprowadza do polski i ten łańcuch wytrzyma pare lat. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wertus napisał koła zębate będą się nadmiernie zużywać

 

mam podobny problem z głównym łańcuchem napędzającym całą prase po zrobieniu ok 600 bel w 1 sezonie używania tak sie rozciągnął ze praktycznie nie dosięga do niego "pędzel" od centralnego smarowania łańcucha, nowy w sklepie sipmy na budowlanej to koszt ok 200zł mam nadzieje ze ten sezon wytrzyma hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

W tym roku kupiłem prasę i na razie skrócę sobie ten łańcuch a na drugi rok pomyślimy o nowym :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffcio    0

Odgrzewam kotleta. Mam właśnie problem z łańcuchami zwijającymi. Po 6 latach użytkowania tak się wyciągnęły że już nie ma żadnej kompletnie możliwości naciągnięcia. Dzwoniłem do Sipmy zapytać co w takim przypadku, czy można skrócić czy trzeba kupić nowy (1300zł/szt.). Miły Pan z serwisu wytłumaczył mi co i jak należy zrobić. Polecam, jeśli ktoś ma problem z tymi łańcuchami to dzwońcie do SIPMY. Po krótce, MOŻNA je skracać pod warunkiem, że naprawdę bardzo są wyciągnięte. U mnie przy regulacji naciągu na tyle prasy zamiast 5-10mm jakie mogą być pomiędzy tymi płytkami, jest już ok.7cm! Dlatego właśnie dziś wyrzuciłem jedną całą belkę, naciąłem odpowiednie otwory aby ta rura spawana na której łańcuchy zawijają się z powrotem poszła do góry i odciąłem na korpusach spawanych z obu stron ten płaskowniczek, na którym opiera się śruba regulacyjna, ponieważ ze względu na krótsze łańcuchy, trzeba ją będzie ciut niżej przyspawać, ok.3-4cm. Jutro będę się tym zajmował. Jeśli się uda to zrobie fotki i wrzucę.

Pozdrawiam.

 

Ogólnie, to już po 4 latach skracałem jakiś łańcuch, a w tym roku, robiąc kompletny przegląd i serwis własny, każdy jeden musiałem skrócić, stosując nieraz całe nieraz półogniwka.. Następnym razem już będzie ich wymiana, już skracać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj