Gość

Kalafior

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ArturP    0

Czy jest ktos kto moze napisac mi jak sadzi sie kalafior,jak o niego dbac,ile go sadzic i czy co roku trzeba sadzic go na innej ziemi? Licze na odpowiedzi,nie znam sie kompletnie a bardzo bym chciala miec wlasnie taka plantacje.Aha! I jeszcze jedno:jakie są odmiany i kiedy trzeba je sadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

na pewno jest taki ktos :)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Chyba nikt tak sie nie znajdzie bo zeby wszystko wyjasnic potrzeba by ksiazke napisac. Sadze ze juz nie jedną na ten temat napisal;) proponuje poszperac w necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArturP    0

Szukalam,ale nie ma(naprawde) nigdzie napisane tak dokladnie..Troche juz wiem,ale Wy jestescie doswiadczonymi rolnikami,wiec chcialam zapytac jak to wyglada w praktyce a nie teorii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

W sumie to nie ma przeciwwskazan ale zwieksza sie ryzyko zarazenia chorobami. ale aby wykorzystac puste pole miast kalafiora mozna posiac cebulke na zime. Tez mozna cos zarobic;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Wiem że na cebuli ozimej można troch zarobić ale ja dużo nie sadze tego kalafiora i kapusty,muszę spróbować. Ale jak te liście bym przerobił i przyorał.

 

Lampo60 a ty sadzisz kalafior lub kapustę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

stalpin8145 ,wszystko zależy od paru czynników, od pogody i dobrej praktyki, czasem się uda dwa razy do roku z jednego pola zebrać plon a czasem nic nie wyjdzie,to taka trochę loteria. Ja mam teraz kalafior tz.od lipca mam mieć non stop, ale przez tą pogodę jest tragicznie,od dwóch tygodni zbiera się mało co...najpierw susza,teraz leje, ale za to jest cena niezła.. Teraz jest w skupie po 1.50 za główkę, i co z tego skoro kalafior nie rośnie. Prawdopodobnie cały wysyp przypadnie na pażdziernik..więc jak chcesz uprawiać kalafior to musisz się liczyć z tym, że to bardzo kapryśnie warzywo..i jak go nie ma to jest super cena, a jak jest za dużo, to przetwórnie radzą wywalić w rów..dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

jak bedzie sucho to ciezko bedzie Ci cokolwiek zasadzic po wczesnych kapustnych bo bardzo wysuszaja pole. Ciezko bedzie wogóle wjechac pługiem a wiadomo ze tu nie mozna czekac na idealne warunki bo rozsada juz dorasta i trzeba ja zasadzic. Mozesz robic dwa razy w roku kapustne na jednym polu ale wtedy polecałbym zrobic jeszcze dłuzszy okres po którym one znowu tam wrócą.

 

Sadze wszystkie najpopularniejsze kapustne. WIadomo jarmużu i kalarepy nie sadze ;p teraz mam jeszcze kalafior i brokuł na jesien.

 

Wrzesien, okres wysypu kalafiorów do przetwórstwa a na broniszach po 6 zł. Patrze i nie wierze B) co bedzie za rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

lampo 60

Czy sadziłeś kapustne po kapustnych dwa razy do roku na tym samym polu?? Przyznam, że u nas ktoś próbował, ale z tego co wiem to nic nie wyszło..Mówisz co będzie za rok, ja się boję co będzie w pażdzierniku, dzisiaj jeżdziłam po polach i tragedia,mam 3 tygodnie przerwy,wszystko się wysypie w pażdzierniku, miało być sukcesywnie, ale to nie tylko ja tak mam, stąd ta piękna cena B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Jak będzie sucho to podłącze przewody i podleje.Doświadczenia w uprawie kalafiora i kapusty trochę mamy bo uprawia się go u mnie już gdzieś ok 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

malgosiam

robimy tak juz od 10 lat. Jak jest czyste pole i czeste zmianowanie to wszystko jest ok.

u nas kalafior jest jeszcze malutki i jak nie bedzie cieplej to wyjdzie chyba w grudniu :)

 

stalpin8145

no to jak uprawiasz 30 lat to na bank masz kiłe chyba ze sadzisz na tym samym polu nie czesciej jak co 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

My sadzimy co roku na innym kawałku, i do tego samego kawałka wraca się dopiero po 2-3 latach. A po kapuście wczesnej zawsze rozstawiamy chryzantemy lub siejemy inne warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Witam jak tam na af idzie zbór późnego kalafiora, u mnie narazie nie ma o czym marzyc myślę że jeszcze koło tygodnia muszę czekać, ja mam skywalker strasznie się opóźnia w tym roku :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Po opóżnieniu co najmniej o miesiąc, nareszczie zaczyna się sypać kalafior. Za główkę płacą w skupie po 1 zł,( ciekawe ile na Broniszach?) natomiast przetwórnie po 1,40zł!! Takiej ceny jeszczce nie było..myślałam,że nic już z tego kalafiora nie będzie ale asahi + rosasol i tak: cadilak, karnabit i amerigo rewelacja, moby dick i raft jak małe jabłka, aaa i jeszczce amazing i goodman (nie heterozyjne) jak piłeczki pinpongowe..ale mam nadzieję, że pażdziernik będzie ciepły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a co to jest ten rosasol odżywka jakaś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

a jak dużo tego Asahi pryskałaś na hektar tak ja zalecają?? tylko jeden raz to robiłaś? jak dawno temu zaczęłaś go popędzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Asahi-0,5l./ha. Jeszcze dwa tygodnie wstecz kalafior był tak mały, myślałam, że już nic z niego nie będzie, po prostu nic nie rósł..A rosasol to norweska odżywka,w zależności od wzrostu rośliny są inne składniki aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

też go kupiłem właśnie dziś, mój znów już powinien mieć róże 2 tygodnie temu jest już wysoki prawie na 70 cm a główek brak, muszę go czymś popędzić, dzięki za odpowiedz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Nie jestem pewna, ale Asahi jest na warunki stresowe, a więc takie warunki mogą być też w fazie wiązania róż, i chyba moża pryskać, ale lepiej zapytaj fachowca. Mój najmłodszy kalafior jest jak małe jabłka, a tu nadają zimę..czarno to widzę, ale mam nadzieję, że jak zwykle prognozy się nie sprawadzą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj