Gość

Kalafior

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kalafior
chopin    3

w okolicach proszowic dolało że masakra... pola niżej położone zalane..zbocza i górki pozrywało...tragedii nie ma ale straty są... ja ostatnie 2 ha kalafiora wysadziłem ponad tydz. temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

To podobnie jak u mnie, też kawałek w wodzie stoi. Deszczowa pogoda może opóźnić rośnięcie kalafiora? Wysadzony był w środę ale tempo rośnięcia jes wolniejsze niż tego sadzonego w pierwszym terminie, można mu czymś pomóc żeby nabrał sił czy czekać na pogodę??

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Ja sprzedaję teraz główki kalafiora po 90 groszy, brokuł jest po 1,10zł a różyczka kalafiora po 1 zł, czyli bez rewelacji:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

Ja oddaje do Poltino Leżajsk ale teraz tylko resztki bo sprzedaję główki.

 

A gdzie oddajecie róże??

skup80gr/kg-KLIKAWA-REAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

marcin509: a gdzie główkami handlujesz? jakaś giełda? 1 zl za główkę Ci sie opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Jest u nas sporo ludzi którzy mają skupy z firm sprzedających na giełdzie, lub eksportujących za granicę, jednak jak nie ma popytu na główki to i tak nikt nie bierze, ale popyt powoli się rozkręca więc zdaję się być coraz lepiej. Co do opłacalności to jak najbardziej się opłaca, cena taka jak za kilogram różyczki a roboty o wiele mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam,Będę wdzięczny za podpowiedz jakie odmiany sadzić od wiosny do jesieni.Kalafior chce posadzić pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

A co cię kolego skłoniło do uprwy tego warzywa? Masz wogóle jakies pojęcie dotyczące uprawy tej rośliny? odmiany nikt tu ci raczej nie poda my tyle lat zmieniamy żeby uzyskać plon dobrej jakości a ty bys chciał miec wszystko jak na dłoni od razu na starcie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

jak jest mało towaru to na rynku, skupie czy przetwórni to zamykają oczy i biorą kazdy towar. Ale jak się wysypie(czyt. dobrze plonuje) to kazdy kupiec patrzy nawet na najmniejszą kropkę i cena tez nie jest zbyt sympatyczna. W tym roku letnich i wczesnojesiennych kalafiorów i brokułów chyba nie było za duzo, bo kto miał na zwięzłej ziemii i mimo że były tam pierwszy raz krzyżowe to i tak dużo wymiękło. Sąsiad miał 10 ha brokuła to zostało mu 7 ha. znajomy miał 3 ha to została połowa. my mieliśmy 1 ha i nie zostało prawie nic bo i z opryskiem od robaka nie dało się wjechać. A we wszystkich przypadkach pola zdrenowane.

Bardzo duzo zalezy od pogody, a jak widać, pogoda bardzo nas zaskakuje.

Jak kazdy mysli ze zasadzi sobie "tak ze 3 ha na poczatek" to niech sadzi. Przekona się ze fajnie się patrzy ale tylko jak rośnie u sąsiada.

 

Moja rada do kolegi pepik 190

idz do sąsiada u którego zauwazyłes uprawę tego kalafiora i zapytaj co i jak z tym robić. bo jestem pewny ze nie zdecydowałbys się na to tylko po przeglądaniu forum rolniczego. I nie idz bez butelki, pamiętaj! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlis804wd    3

Produkuje ktoś z was rozsadę kalafiora sam? Ja będę produkował sam i mam pytanie. Kiedy się sieje kalafiora na wczesny zbiór. Bo ja planuje siać gdzieś za tydzień. I kiedy najpóźniej można sadzić kalafiora, żeby urósł na jesień, zęby poprostu zdążyło się go wyciąć. Chodzi mi o to ze ten na późny chcę sadzić na drugi zbiór po innym warzywku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

saialismy chyba ze 3 lata ale jakos nam przeszlo

na pozny zbior gdzies do polowy czerwca, jak dobrze pamietam, oczywiscie wysadzanie

duzo zalezy jaka bedzie pogoda, w tamtym roku wyszedl nam pod koniec pazdziernika i jeszcze byloby na wiosne co uciac ale sarny zjadly :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Ja wczesny kalafior pod przykrycie zasiałem już tydzień temu w paletkach i już sie pokazuje

 

 

 

 

Miał ktoś odmianę kalafiora SABORD

Edytowano przez stalpin8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Nie ma co straszyć uprawą kalafiora, to chyba nic trudnego dla początkującego rolnika. Także Pepik190, możesz śmiało zaczynać. W tym roku miałam paprykę 1 rok i powiem, że o wiele więcej wymaga pielęgnacji niż kalafior. Na początek polecam starą sprawdzoną odmianę Amerigo.

Stalpin8145, wszyscy się w tym roku na tego Saborda rzucili, zobaczymy co wyjdzie, jednakże Claus nie bardzo chce samego Saborda sprzedać i proponuje inne swoje nasiona. Chyba wezmę Moby Dicka i Rafta bo mialam i sprawdziłam. Natomiast, czy ktoś słyszał o Liberty? Chodzi o to, że można go posadzić 40 tys. na ha...Poza tym jak zwykle, Lecanu, Cadilak, Alhambra i Altamira, no i Amerigo oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Też będę jeszcze siał Rafta, Amerigo i Cadilaka, tylko tak żeby wyszedł na września

Edytowano przez stalpin8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Jestem z łódzkiego ; u mnie wody do tej pory pod dostatkiem więc rośnie jak szalony ! Nic dodać nic ująć . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

U mnie w lubelskim od początku lipca był tylko jeden konkretny deszcz, mimo, że we wszystkich prognozach pokazują deszcze. Kalafior leży przyklapnięty i nie mogę wysadzić brokułów i pekinki bo gleba sucha jak popiół. Także zazdroszczę koledze wyżej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj