Gość

Kalafior

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rispekt    0

Cena średnia 0.8zl/kg ale wymogi jakie stawia chłodnia w stosunku do jakości..... Wszystko musi być białe i czyste inaczej biorą na segregacje i płaca za 25% wagi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

To u nas 1.05zl+VAT za 1 klasę ale też wymyślają bóg wie co z jakością.

 

 

Panowie mam problem z dwiema odmianami kalafiora długoterminowego (110dni) sadzony był poczontkiem lipca ponieważ wczesniej pogoda nią pozwala, dostał 2xmolibdenit + azot dolistnie(25kg mocznika razem z molibdenitem) i nie bardzo się zbiera do tworzenia róż ma takie zawiązki +/- monety 0.50gr i jeszcze gdzieś po połowie lipca smetka go zaatakowała i trzeba było podlewac, co można jeszcze zrobić aby pomoc mu w tworzeniu róż słyszałem ze można opryskac go fosforem lub potasem co spowoduje zatrzymanie azotu w nim.

Proszę o pomoc i z gory dziękuje pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Panowie jak tam zbiory kalafiora na przemysł przebiegają,jak z ceną i jakością w tym roku?

u mnie przemysł różyczka I klasa 1,00zł netto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czym rózyczkujecie kalafior? orientuje sie ktos jaka jest cena maszyny do różyczkowania?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

słyszał ktoś o zmniejszaniu tonażu w umowach na sezon 2015? z powodu embarga do rosji najprawdopodobniej firmy ktore wiekszosc mrozonek wysylaly na wschod maja zmniejszyc ilosc kontraktacji kalafiora w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

o jakich zakładach mowa, tam gdzie ja oddaje to pytałem i bez problemu mogę zwiekszyc komtraktacje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fur-met    0
Witam! 
Jesteśmy Firmą zajmującą sie produkcjią i sprzedażą maszyn rolniczych w tym Siewników do podsypu nawozu pod warzywa. Posiadamy w swojej ofercie siewniki dwu oraz cztero rzędowe montowane na dowolna maszyne, mieszadło oraz zasuwa zamykająca/otwierająca sterowane elektrycznie z pulpitu sterującego. Dostosowujemy sie do potrzeb i wymagań klienta. Zainteresowanych zachecam do kontaktu na adres e-mail fur-met@wp.pl gdzie chetnie odpowiemy na pytania i przedstawimy szczegółową oferte naszego produktu.

Witam! 
Jesteśmy Firmą zajmującą sie produkcjią i sprzedażą maszyn rolniczych w tym Siewników do podsypu nawozu pod warzywa. Posiadamy w swojej ofercie siewniki dwu oraz cztero rzędowe montowane na dowolna maszyne, mieszadło oraz zasuwa zamykająca/otwierająca sterowane elektrycznie z pulpitu sterującego. Dostosowujemy sie do potrzeb i wymagań klienta. Zainteresowanych zachecam do kontaktu na adres e-mail fur-met@wp.pl gdzie chetnie odpowiemy na pytania i przedstawimy szczegółową oferte naszego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kolego pokasz te sprzety i przedstaw oferte cenowa to porozmawiamy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fur-met    0

Zajmujemy sie produkcją podsiewaczy do nawozu pod warzywa wyposażonego w 4 lub 2 rurki doprowadzające nawóz. Można go zamontować np. na siewnik do warzyw i za jednym przejazdem podsypać nawoz w rajki. Zainteresowanych prosze o wysłanie zapytania na meila; fur-met@wp.pl gdzie podeśle zdj, cennik oraz specyfikacje.


cena 1800zł za podsiewacz z dwoma rurkami, zbiornik 80kg

2000zł za podsiewacz z czterema rurkami, zbiornik 80kg 

 


oczywiści pomiesci 80kg nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

u mnie ok 15-20 marca. (jak pogoda pozwoli) i sadzę abeni. miałem kilka odmian. i ta wychodzi najładniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

ja cały kalafior gumkuję. czyli ok 60 tyś rocznie:))

 

dużo nie sadzę. 10 tyś pod włókninę i 10 zaraz po.

a po nim sadzę por na przemysł.

 

jedyną odmianą bez gumkowania jest Stromis. wręcz trzeba szukać róży:)) przynajmniej z moich doświadczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj