Gość

Kalafior

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kalafior
ursus3603p    87

tata był ostatni na zebraniu plantatorów w chłodni (może ktoś kojarzy Almiz w Leonowie) to mówili że w tym roku będą zwracać szczególna uwagę na jakość kalafiora/brokułu, ponieważ w zeszłym roku różyczka była do 4cm chyba a na jakiś tydzień czasy zrobili że na 6cm kupowali to wszyscy skupowi walili tirami i teraz maja problem ze sprzedażą tego towaru, i mówili że w tym roku będą polegać na rolnikach a nie na skupach.

jakie odmiany sadzicie kalafiora na przemysł w tym roku, bo u nas będzie kalafior ''fargo'', sadził może ktoś z was tą odmianę?, u nas w zeszłym roku z 0.60ha dała 16000kg, tylko z tym że mieliśmy ją posadzoną tak przy łące i trochę nam woda zalał ale nie ma co nażekać./

Edytowano przez ursus3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

nie o cenach nic nie mówili, ale jaka by nie była to i tak lepsza niż po skupach, podam przykład z zeszłego roku, koło mnie jest taki skup sąsiad zawiózł mu brokuł to tak mu wyliczy tak mu policzył że mu wyszło po 1zł za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Patrzę na ten kalafior fargo, i jakiś rozkryty bardzo, wszystko na wierzchu, bałbym się go posadzić. Ale może komuś dać rewelacyjny plon (z 0.60ha dała 16000kg,) Jak zrobili tydzień skupu kaliber na 6 cm, to dawali ci co akurat mieli, jak mogli walić tirami..myślę że tydzień nie przesądził o kondycji całego zakładu. z drugiej strony skoro było zapotrzebowanie na kaliber "6" , to co w ciemno kupowali? Chyba mieli jakieś zapotrzebowanie..a teraz gadają głupoty, To chłodnia mówi skupom jak mają kupować i jakie ilości..dziwne :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

powiedzcie mi panowie zasilacie rozsadę kalafiora? czym? moja ma 3 tyg w multiplatach 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Co znaczy różyczkowany? Mój szef w szwajcarii sadzi różne odmiany i jedna jest dobrze schowana przed słońcem, a innej musimy liście załamywać do środka. A wy jak wycinacie, to zostawiacie te listki co okrywają różę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Różyczkowanie to ciebie kalafiora na takie małe kawałki czyli różyczki takie jak masz w mrożonym kalafiorze. A liście łamie po to żeby od słońca nie zrobił się żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Wiem że załamuje się liście żeby nie był żółty, bo widziałem że ktoś obwiązywał liście dookoła, a to chyba dużo roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

arekjd1177 różyczkowanie jest to z cięcie kalafiora/brokuła z dużej główki na małe o średnicy do 6cm, a co do obwiązywania liśćmi to można się z tym pobawić jak na świeży rynek bo jak niektórzy robią na chłodnie to szkoda zachodu z tym, dostanie się kilka procent na pw i tyle, a to chodzenie i zakrywanie jest bardzo czasochłonne.

 

 

potrzebuję opinii na temat kalafiora ALTAMIRA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Sabord u mnie się nie sprawdził, być może wyszedł za wcześnie bo początek września, na pażdziernik może być dobry, ja w każdym razie nie sadzę więcej, natomiast Altamira-rewelacja. Najlepsza odmiana na jesień, chociaż u mnie wyszła połowa września i głowy były ogromne, ciekawe jaka by była w pażdzierniku? Nie ma reguły na kalafior, jedna odmiana komuś wyjdzie, a innemu nie, to trochę loteria.. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Zrób foto bo ciężko stwierdzić.

Jeżeli żółkną liścienie, to zagłodziłeś rozsadę, a jeżeli żółknie cała roślinka to mogłeś przesadzić z nawożeniem,


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

sytuacja raczej opanowana.. zmieniłem nawóz do zasilenia i opryskałem florovitem, nabierają kolorku :D.. musiał być niedobór jakiegoś składnika (zółkły liścienie), a raczej staram się ograniczać nawożenie bo pogoda jaka jest wszyscy widzą i nie zanosi się na szybkie sadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

ryysiu z tymi odmianami to rożnie bywa, 2 lata wstecz miałem cadilaca(chyba tak to się pisze) kompletny nie wypał, nie dość że główki małe to jeszcze jak się rozkrył to od razu fiolet, a u wujka podobno plonował lepiej od fargo czy nawet borysa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

to zależy jak u kogo sadze cadilaca juz kilka ładnych sezonów i nie chce innej odmiany, róża zajebi... scie duża w porównaniu z innymi odmianami co prawda żarłoczny na wode i azotany ale o to małe piwko super zbiór i co najważniejsze zadowolony odbiorca

Edytowano przez ziomalek0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Witam. Informacje jakie ostatnio do mnie dotarły to iż ; Hortex Skierniewice kontrakty na kalafior obniżył o połowę , ogólnie zainteresowanie kalafiorem na przetwórstwo jest słabe. Cena minimalna to 1,30 za kg. Mim zdaniem róbmy jak co roku swoje, a co będzie to rok pokaże. Opóźniająca się wiosna raczej działa na naszą korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Chyba działa na niekorzyść raczej, ci co mają sadzonkę, albo mają siać w tych dniach, nie zrobią nic, i chyba przez najbliższy tydzień nic, więc pewnie pierwsze wysadzenie będzie bardzo opóżnione, jak błyśnie pogoda wszyscy będą sadzić, nie patrząc na termin,więc wysyp na począku lipca się zapowiada. Ja dzisiaj miałem siać w tunelu 1 termin, wychodzi na to że bedę siać może za tydzień, bo nadają mrozy a mam nieogrzewany tunel, a co roku sieje 1-2 kwiecień..

 

co do Cadilaca to fakt, daje piękny plon, z tym że żle reaguje na pogodę, strasznie się wtedy wydłuża termin zbioru, ale jak ma wilgoć to głowy ogromne i dobrze zakryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

dziś widziałem facet ciągnął 3 przyczepy rozsady prawdopodbnie brokuła lub kalafiora. Ciekaw jestem co z nim teraz zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber1990    0

dzis przywiozl do chlodni w dabrowie krason rozsady kalafiora i brokulu.pewnie jeszcze jeszcze postoja u rolnikow ze dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podlod    0

tata był ostatni na zebraniu plantatorów w chłodni (może ktoś kojarzy Almiz w Leonowie) to mówili że w tym roku będą zwracać szczególna uwagę na jakość kalafiora/brokułu, ponieważ w zeszłym roku różyczka była do 4cm chyba a na jakiś tydzień czasy zrobili że na 6cm kupowali to wszyscy skupowi walili tirami i teraz maja problem ze sprzedażą tego towaru, i mówili że w tym roku będą polegać na rolnikach a nie na skupach.

jakie odmiany sadzicie kalafiora na przemysł w tym roku, bo u nas będzie kalafior ''fargo'', sadził może ktoś z was tą odmianę?, u nas w zeszłym roku z 0.60ha dała 16000kg, tylko z tym że mieliśmy ją posadzoną tak przy łące i trochę nam woda zalał ale nie ma co nażekać./

 

Co do Altemizu w Leonowie to daj sobie spokój:) ta cała przetwórnia jest zakręcona jak świński ogonek, potrafią z Tobą ustalić daną cenę na dzień dostawy a po przyjeździe na miejsce mówią Ci że nie zapłacą tyle bo mają jakieś widzi mi się, tak więc ich opiniami bym się nie sugerował;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarymery    0

Witam wszystkich! Jestem nowa na tym forum. Mam do Was pytanie; jak widzicie zbyt kalafiora w sierpniu i we wrześniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj