Polecane posty

norek49    0

Mam problem... Podczas śrutowania zboża czasem samoczynnie wyłącza się silnik... Posiadam zabezpieczenie w razie przeciążenia ale z wyłączaniem jest rożnie, czasem wyłączy się po 20 min, a czasem potrafi chodzić godzinę i się nie wyłączy... Jakie mogą być przyczyny takiej 'usterki'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Posiadasz amperomierz aby sprawdzić obciążenie silnika? Z Twojej wypowiedzi wynika ,że nie i trudno jest wtedy wyregulować ilość zassanego zboża(oczywiście każdy rodzaj zboża stawia inny opór podczas śrutowania) . Wychodzi z tego że czasami dajesz za dużo zboża ,które podnosi obciązenie i termik szybciej wywala, a za innym razem śrutujesz zboże ,które stawia mały opór..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Jak rozłączy silnik to wtedy ten jest ciepły czy gorący, może termik źle wyregulowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek49    0

może tak ale znajomy ma śrutownik ssąco-tłoczący i mówi, że na godz 1t ześrutuje. Ja na godz max 400-500 kg czasem nawet nie. A czy jeśli bym skrócił rurę która łączy śrutownik i mieszalnik czy to coś mi da ? Czy będzie miał lżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Wydajność zależy z ilu metrów ciągniesz materiał, jak daleko podaje do mieszalnika , a nawet jaki producent tego rozdrabniacza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

może tak ale znajomy ma śrutownik ssąco-tłoczący i mówi, że na godz 1t ześrutuje. ...

Wydajność śrutownika zależy też od tego który znajomy mówi :P

Ale pomijając to. Zabezpieczenie termiczne powinno wyłączyć silnik w awaryjnej sytuacji a nie po 20 minutach czy godzinie pracy. Albo źle dobrane zabezpieczenie, albo źle dobrany silnki do obciążenia śrutownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Jak wyżej, na samym początku powinieneś napisać jaki masz silnik, jaka instalacja a tak to każdy strzela w ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek49    0

silnik mam 12,5 kw. Materiał ciągnę jakiś metr może troszkę więcej. Instalacja jest z kabli miedzianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Kup nowy termik duzo zalezy tez od wilgotnosci zborza jesli jest z silosu to niezabardzo o o tej porze roku.

 

 

Po pierwsze: zdanie zaczynamy z wielkiej litery a kończymy kropką. Po drugie: po co autor ma kupować nowy wyłącznik termiczny? Na 100% wiesz, że jest on uszkodzny? Czy tylko nabijasz posty?

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do autora: sprawdź jaki jest prąd znamionowy silnika (z tabliczki znamionowej) i nastaw wyzwalacz termiczny na 1,1 x In. Ale najpierw sprawdź czy wirnik silnika lekko się obraca, jaka jest jego temperatura podczas pracy, stan bijaków oraz sit w śrutowniku. Dopiero później bierz się za instalację elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Chcę podłączyć amperomierz do swojego śrutownika ssąco-tłoczącego 11kW. Nie wiem tylko jaki to ma być amperomierz?

1. https://www.tim.pl/amperomierz-analogowy-tablicowy-2550a-72x72mm-ip50-c3-k-90-st-ea17n-f21000000000 lub

2. https://www.tim.pl/amperomierz-analogowy-tablicowy-405a-72x72mm-ip50-c3-k-90-st-ea17n-e21100000000

 

czy np. musi być inny z tzw. przekładnikiem czy może trzeba zastosować bocznik?

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Hm.. dwa razy bym się zastanowił nad amperomierzem otóż:

1. W pobliżu śrutownika występuję zakurzenie i szybko ustrój amperomierza się uszkodzi musiałby być szczelnie zamknięty.

2. Dodatkowy element który może ulec uszkodzeniu i brak jednej z faz może być nie przyjemną niespodzianką

3. Do amperomierza nie podepniesz zbyt grubych przewodów więc wskazany byłby przekładnik, bocznik stosuje się do prądu stałego

4. Jeśli zdecydujesz się na zakup weź pod uwagę prądu podczas rozruchu co by wskazówkę w drugą stronę nie obruciło :)

4. Sam miałem przy śrutowniku chwili obecnej jest odpięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Czekam na konkrety - teraz śrutowniki mają już amperomierze i chce wiedzieć jak to zrobić czy silnikowi 11kw wystarczy sam amperomierz czy trzeba przekładnik wraz z odpowiednim amperomierzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Widzę że chcesz koniecznie amperomierz więc do silników o mocy max 15kW można zastosować pomiar bezpośredni czyli sam amperomierz powyżej na pewno przekładnik. Osobiście dałbym przekładnik i dopiero amperomierz ze względu na pewniejsze połączenie głównego toru zasilania silnika. 

Moja propozycja to pomiar pośredni pewność zasilania silnika czyli np:

amperomierz

http://www.lumel.com.pl/pl/oferta/aparatura_pomiarowo_regulacyjna/mierniki_analogowe/go:wersje/art96.html      Nr katalogowy: EA17N F41100000000 lub wielkość EA16 EA16N F41100000A0  i do tego przekładnik http://www.lumel.com.pl/pl/oferta/aparatura_pomiarowo_regulacyjna/przekladniki_pradowe/go:wersje/art73.html    Nr katalogowy: LCTR 4514400030A51    

albo pomiar bezpośredni połowa ceny: Miernik analogowy Zakres pomiarowy 25/50 A Nr katalogowy: EA16N F21000000A0 lub wielkość EA17

Powiedz jeszcze w jakim celu chcesz mieć amperomierz jako pomiar orientacyjny czy silnik nie jest przeciążony czy jakiś konkretny powód.

 

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Sprawdzać czy zasysa nie za mało (wydajność) i czy nie jest przeciążony (awaria)- jedno zboże jest takie a drugie takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Śrutownik bardzo stary jest ? Sprawdź prąd silnika ale według mnie amperomierz z przekładnikiem który podałem powinien być ok. Jakiej grubości - przekrój kabla zasilającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek807    0

sorki ze się wcinam ale mam ten sam problem ze srutownikiem założyłem amperomierz 60/120A na pomiar bezpośredni i niestety zadymił się czyli jaki musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żaden. Wezwij fachowca, który powie jaki musi być i odpowiednio go podłączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Witam, zakupiłem ostatnio z firmy Sobmetal cały zestaw śrutownik 11 kw mieszalnik 1t i waga. Mam takie pytanie na jakim obciążeniu powinien pracować śrutownik mianowicie chodzi mi ile amper ma być? po zrobieniu 1 t paszy włączyłem mieszalnik i po około 2 minutach sam się wyłączył, po ponownym włączeniu , mieszalnik znowu wyłączył się ale po 1 min, silnik był ciepły ale nie gorący.  dodam że silnik w mieszalniku to 3kw. co może być przyczyną wyłączanie się mieszalnika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj