Gość

Agrofarm 100 czy case 1100?

Polecane posty

Gość   
Gość

chcę kupię nowy ciągnik. wpadły mi w oko dwa powyższe. ciągnik ten byłby najmocniejszy w gospodarstwie, więc przeznaczony do ciężkich prac. który wg. Was jest lepszy? agrofarm waży 3800 kg. ale jest to jego waga z obciążnikami przednimi, czy bez? bo nigdzie nie mogę tego znależć. dodam, że case wg producenta waży z przednimi obciążnikami 4200.

z góry dzięki za wszystkie sensowne uwagi

chodzi o case JX1100U oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

myślę że case będzie lepszy, bo jest cięższy od agrofarma i jak będzie pracował z pługiem to ciężar się przyda. Case mi się wydaje że jest lepiej wyposarzony <_<


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ciekawy temat mi tez wpadly w oko te dwa ciagniki waga DF pewnie jest z obciaznikami to fajny sprzet i dobrze wykonany ale case tez jest bardzo dobry i ma bardzo bogate wyposazenie a na dodatek sa na niego super promocje case jx1100u jeden diler hcial mi opchnac za 150 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym wybrał agrofarma choć i case fajny ale mi bardziej podoba się agrofarm


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiecie może czy w agrofarmie dostępny jest EHR??????? Bo moc ciągników uwzględniając różne normy pomiaru mocy stosowane przez ich producentów pewnie jest prawie taka sama....? co o tym myślicie?

i jeszcze jedno pytanko dla zorientowanych: w przekładni case'a powershift 24/24 są półbiegi, czy wzmacniacz momentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
wiecie może czy w agrofarmie dostępny jest EHR??????? Bo moc ciągników uwzględniając różne normy pomiaru mocy stosowane przez ich producentów pewnie jest prawie taka sama....? co o tym myślicie?

i jeszcze jedno pytanko dla zorientowanych: w przekładni case'a powershift 24/24 są półbiegi, czy wzmacniacz momentu?

A wg jakich norm podają tą moc? Jaki silnik jest w Case? Jeśli power-shift to jest to wzmacniacz (półbiegi pod obciążeniem - super sprawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

super to są gdy jest ich przynajmniej 4 i przełączane lewą ręką np. Dyna-4 <_< a jednostopniowy Powershift to juz obowiązek-musi byc...

 

jeżeli juz wybrałeś dwa modele to jedź do dealerów i targuj jak najkorzystniejsza ofertę dla Ciebie.nie tylko cena jest ważna ale jeszcze serwis, podejście do klienta...

 

wybrałbym tego który wypada bardziej korzystnie dla Ciebie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
super to są gdy jest ich przynajmniej 4 i przełączane lewą ręką np. Dyna-4 <_< a jednostopniowy Powershift to juz obowiązek-musi byc...

Mało który ciągnik tej mocy ma w standardzie choćby dwustopniowy. A dlaczego lewą ręką? Ja zdecydowanie wole ją mieć na kierownicy a przełączać prawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

case podaje moc wg normy ISO TR 14369. mierzonej na silniku bez takiego wyposażenia jak wentylator, czy pompa wodna, uwzględnia tylko straty mocy na filtrze powietrza i tłumiku. deutz fahr podaje moc mierzoną na w pełni wyposażonym silniku...

a co z EHR w agrofarmie? wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Więc realnie DF ma nieco większą moc maksymalną od Case ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Na pokazach widziałem dwa DF Agrofarm 100, jeden w podstawowej kompletacji, drugi w lepszej (eh-rewers, biegi pod obciążeniem, klima) i w obydwu podnośnik był mechaniczny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja wole (a raczej wolałbym ) prawej ręki nie odrywac od EHR a lewą zmieniac półbiegi, lub przy ładowaczu-jedna ręka biegi, druga ładowacz-dla mnie bajka...

 

a dlatego tak bym wolał bo jeździłem nie dawno 5455 Dyna-4 i nie mogo przezyc że mam u siebie speedshift-a... ale chociaż jest rewers...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

mi tez bardziej sie podobają Agrofarm ja bym go wybrał <_<


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulka    0

Przekeeek mam kolege który użytkuje na owym case wiem ze ma skrzynie 24/24 przepracowane coś ok 1500 mtg więc popytam jak mu sie sprawuje. Agrofarm w skrzyni 40/40 ma dwa przełożenia pod obciązeniem i Powershift

w case podejżewam ze bedzie podobnie ale to popytam jak bedziesz chciał . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kulka jak byś mógł się wypytać to będę bardzo wdzięczny.... ;) po takim przebiegu Twój znajomy na pewno zna go na wylot....

pozdrawiam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Kulka jak byś mógł się wypytać to będę bardzo wdzięczny.... ;) po takim przebiegu Twój znajomy na pewno zna go na wylot....

pozdrawiam <_<

1500 mtg to nie tak duzo jak ktoś ma z 8000 mtg to wtedy moze powiedzieć ze zna traktor ale tesz nie do konca


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie wiem czy znajdziesz kogoś kto zrobił 8000mth Agrofarmem albo JXU, to nowe modele <_< Dla mnie wystarczy jeden rok pracy aby wiedzieć co ciągnik jest warty, oczywiście pod względem użytkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulka    0

Przemku , popytałem co kolwiek na temat tej maszyny. Case jest z 2004 roku i przez

ten czas urzytkowania wystopiła awaria jaką było zatarcie pompy paliwowej poprzez wlanie ON , na którym podobno chodziły auta ciężarowe. Wymieniono usterke i ciągnik miał o 12 KM więcej jednak emisja spalin uległa zmianie . Nie wiem w jaki sposób zwiększono moc bo gostek nie wie i ja tęż się na tym nie znam Jak ktoś wie prosze napisać. JXU pracuje z 4 skibowym pługiem obracanym Kverneland .agregatem uprawowo siewnym itd . Skrzynia jak napisałem 24/24 4 biegi główne w 3 zakresach i 2 pod obciązeniem max prędkość 39.9km/h .Opny 380/R24 480/R34 w opcji mówił ,ze mozna

zamówić 440/R24 540/R34.

Ciągnik bardzo zgrabny chodż niekiedy opwiadł ze przód zrywało do góry po założeniu zestawu siewnego. Usterką jeszcze był przerywacz od kierunkowskazów .Ciągnik pracuje

u niego 2 lata, pierwszy rok pracował u wójka i własnie u niego były te cyry z paliwem .

Ogólnie zadowolony poleca jak najbardziej . Case pracuje na 90 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a nie mowil jak jest z zuzyciem paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wielkie dzięki Kulka za tak konkretną odpowiedż. wiszę Ci browarka. wiesz może jaką szerokość roboczą ma ten pług kvernelanda? i czy przed tym "dodaniem" 12 KM ciągnik też z nim pracował? bo chcę kupić ciągnik, a do niego głębosza i właśnie pług obracalny. i zastanawiem się czy kupić 3, czy 4 skibowy..... ziemie mam średnie, pola raczej płaskie...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

ten case to to samo co starsze nh, modele tl i częściowo l. W case zmieniono wygląd deski rozdzielczej a reszta to zwykły nh. Mamy nh l85 z 98r. i dziś ugniatał nam pryzme z kukurydzy takim wlaśnie case. Był to ciągnik pokazowy. Przy talerzówce 3,2m spalił 9 l na mth. Co do skrzyni, silnika itd. W naszym nh 6tys mth. zaczynają dziwnie trzeszczeć zwolnice na dużym biegu i małych obrotach. Jak się przyjrzałem case ma identyczne zwolnice i po przebiegu 300 mth. też było je trochę słychać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Zdecydowanie leprzy będzie case jest wytrzymały a zawsze możesz do pługa przypiąć 1 skibe więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wszystko pięknie tylko dlaczego nikt nie wspomniał jak to wszystko wygląda cenowo bo można wyliczać wady zalety a i tak najcęściej decyduje cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No z tgo co wiem to Case bedzie drozszy chyba?? Zalezy w sumie jak wyposazenie w agrofarmie wybierzesz? Jesli GS no to ceny porownywalne ale jesli DT no to raczej Case bedzie drozszy ale i wyposazenie lepsze. Wiec nad jakim wyposazniem sie zastanawiasz?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj