Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Rozrzutnik dwuosiowy 4,5 t na 6 t

Polecane posty

abuk14    1

Mianowicie chodzi mi o to czy taką przeróbkę może wytrzymac rama i resory.

Na pewno trzebaby było zmienic opony, a nawet całe koła na szersze, podniesc butry i ew. jakieś inne przeróbki.

Prosilbym was o radę. Tak jak na początku czy można coś takiego wykonac, a jeśli już to co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Taśma do posuwu jest pojedyńcza czy podwójna? Jeśli pojedyńcza to tu widze największy problem... wyciągające sie łańcuchy. Wystarczy zobaczyć co sie dzieje z rozrzutnikami wykorzystywanymi przy zbiorze kukurydzy. Co do opon to w tandemie 6t mam 11.5-15 i jest OK. Burty można podnieść ale to już pewne utrudnienie przy załadunku turem czy nawet cyklopem. Podniesiesz burty ale co z tylną ramą z wałkami, i tak nie możesz załadować zbytnio powyżej niej. Resory i rama powinne wytrzymać bez szaleństw na dojazdówkach na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam pojedynczo taśmę http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=17095 ale nie mam resorów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ale gdybyś miał to rozrzucić po polu to nie naładowałbyś tyle <_< Taka fura nie przeszła by przez rame z wałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

trzeba by przerobić wałki <_< albo założyć takie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=17265


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Taśma do posuwu jest pojedyńcza czy podwójna? Jeśli pojedyńcza to tu widze największy problem... wyciągające sie łańcuchy. Wystarczy zobaczyć co sie dzieje z rozrzutnikami wykorzystywanymi przy zbiorze kukurydzy. Co do opon to w tandemie 6t mam 11.5-15 i jest OK. Burty można podnieść ale to już pewne utrudnienie przy załadunku turem czy nawet cyklopem. Podniesiesz burty ale co z tylną ramą z wałkami, i tak nie możesz załadować zbytnio powyżej niej. Resory i rama powinne wytrzymać bez szaleństw na dojazdówkach na pole.

Niestety pojedyncza. Te łańcuchy są wkur.......

A gdyby tak poniesc o połowę burt. Na wałki by ''starczyło'' i nie byłby za bardzo przeciązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeśli czesz ładować tyle żeby zmieściło się pod standardowym aparatem to nie musisz powiększać burt.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
jeśli czesz ładować tyle żeby zmieściło się pod standardowym aparatem to nie musisz powiększać burt.

Jakbym powiększył i tak więcej wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czyli na początek zrób nieco wyższe burty czy jakieś solidne nadstawki. Zawsze wejdzie więcej bo można bedzie wrzucić więcej na boki a nie robić górke. Rama, resory czy posuw nie powinne sie nadwyrężyć. W pracy zobaczysz czy trzeba będzie większe opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Czyli na początek zrób nieco wyższe burty czy jakieś solidne nadstawki. Zawsze wejdzie więcej bo można bedzie wrzucić więcej na boki a nie robić górke. Rama, resory czy posuw nie powinne sie nadwyrężyć. W pracy zobaczysz czy trzeba będzie większe opony.

Tak się zastanawiam, czy bardziej nie oplacałoby się kupic oryginalnego tandema 6 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Tak się zastanawiam, czy bardziej nie oplacałoby się kupic oryginalnego tandema 6 t.

Mam takie coś i jestem zadowolony z niego, już nawet nie pamiętam jak długo jest w gospodarstwie, możliwe że dłużej niż ja ;) W porównaniu do 4,5t dwuosiówki oprócz tego że wchodzi 1,5x więcej to jest stabilniejszy, dociąża tylną oś ciągnika i ma dwie taśmy do posuwu które sie tak nie wyciągają (dopiero niedawno musiałem pierwszy raz je wymienić). Kilka lat temu miał remont skrzyni ładunkowej bo sie sypała ze starości, ale rame ma wyjątkowo solidną (gruby ceownik hutniczy).

 

Sprawdź ile możesz wziąć za swój, policz koszty materiału na podwyższenie burt i zobacz czy sie opłaca kupić wiekszy czy przerabiać ten. Ja bym kupił większy i nie bawił sie w półśrodki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

znajomy miał tez taki rozrzutnik gdy robił remont wstawił wieksze burty teraz na niego wejdzie 6 t , może jutro wstawie zdjęcie


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Mam takie coś i jestem zadowolony z niego, już nawet nie pamiętam jak długo jest w gospodarstwie, możliwe że dłużej niż ja ;) W porównaniu do 4,5t dwuosiówki oprócz tego że wchodzi 1,5x więcej to jest stabilniejszy, dociąża tylną oś ciągnika i ma dwie taśmy do posuwu które sie tak nie wyciągają (dopiero niedawno musiałem pierwszy raz je wymienić). Kilka lat temu miał remont skrzyni ładunkowej bo sie sypała ze starości, ale rame ma wyjątkowo solidną (gruby ceownik hutniczy).

 

Sprawdź ile możesz wziąć za swój, policz koszty materiału na podwyższenie burt i zobacz czy sie opłaca kupić wiekszy czy przerabiać ten. Ja bym kupił większy i nie bawił sie w półśrodki :)

Obliczyłem,że na same burty może pójsc około 900 zl. chyba 2 lata temu był remontowany i myślę, ze mógłbym wziąc za niego około 6000 zł. Tandemy ''chodzą'' po około 10000 zł. Narazie ten zostaje, ale jeśli zmieniłbym ciągnik na większy to szybciej bym ten wymienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj