roxor

New Holland TD5030 czy TD5040?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roxor    0

wiatm mam do wsa takie pytanie chce kupic cignik do prasy padło na nh td 5030 lub 5040 ktory według was bedzie lepszy a moze ktos podpowie o jakiejs innej dobrej marce. czekam na odpowiedz i pzdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

zależy jakie zapotrzebowanie 5040 ma całkiem inny silnik jak 5030 jak do prasy mysle ze ta marka była by dobra ...i tura założyć do niego :) .... podaj wiecej informacji to ci cos podpowiemy chociaż jest duzo podobnych tematów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

ja gdybym miał kupywac to cos taniego i dobrego :)

wolałbym john deera albo internacionala :))

moj kuzyn ma Case INTERNATIONAL 1255 i nie narzeka do prasy jest w sam raz jest dlugi dobry skret i wgl zwrotny jest... ma pod niego pod pieta prase clasa .. w tamtym roku prasował massey fergusonem takim 130 konnym i narzekał ze chce starego casa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

prasa do tego ciagnika to chyba bedzie sipma 569/1 farma 2 bo mysle ze ona bedzie najlepsza do sianokiszonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

do siano kiszonki jest dobry Claas Rollant 66 tu w niej mozna balota tak zbic ze palca pod sznurek nie wsadzi :D

a u nas jeden ma KRONE KR 155 to tak wychodza same kapcie ;/ tej prasy juz nie oszukasz ;/ w clasie jak balot kuz sie zrobił i pika aby go wywalic to mozna jeszcze go dobic az ciagnik mruczy a w kronie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

5040 ma więcej koni , więc jeśli cena nie będzie aż taka wysoka w porównaniu do 5030 to weź lepiej 5040 parę koni więcej może być przydatne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

reset1990 mozesz powiedziec cos wiecej o tym claasie o awaryjnosci itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Reset tanie i dobre to dwie różne rzeczy. Poza tym gość chce kupić nowy a Ty mu proponujesz coś czego już nie produkują (international)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

moj kuzyn na classa nie narzeka :)

maszyna pracuje bez zarzutów :) dziennie potrafi zrobic 250 balotów ..:)

w tamtym roku wymienił tylko rolke napinajaca łancuch ii tyle :) ten sprzet nie psuje sie :)

rocznie robi jakies 7 tys balotow z kiszonki i 2 tys słomy on na classa nie narzeka rozmiar bel 120x150, owijanie elektryczne na 2 sznurki, centralne smarowanie, odrzutnik bel, podbierak standardowy :)

nie wiem jak z ta simpa ale znajomy mniał czerwona i była taka sobie ona robi chyba mniejsze baloty ..

 

moze i nie produkuja ale czesci jeszcze sa ;p

napewno wieciej pojezdzi tym internacionalem niz tym NH w nich skrzynie szybko siadaja z tego co sie orientuje ..

a jesli chce cos nowszego to polecam JD 6810 PREMIUM z rok 2000,s ilnik 125 KM jak do prasu mu wystarcz ,klimatyzacja,skrzynia pouer-quad 40 .. jak to jd mało pali w porownaniu do tych nowych casy :D

Edytowano przez reset1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

posiadam identyczną prasę i powiem Ci, że jeżeli byś miał wybierać to bierz 5040, 5030 będzie za mały i po tyłku by dostawał! :(

bierz 5040 lub case JX 90-ma 88km, przy dobijaniu sianokiszonki będzie idealny! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Farmer94 a ty jakim ciagnikiem ciagasz ta prase.

 

 

 

a co do john deere to miałem od kuzyna pozyczonego na kilka dni 6910 ale on troche wypali tak jak do prasy to sie nie za bardzo opłaca

Edytowano przez roxor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

ja prasuje jaśkiem 2140-88km, i przy dobijaniu jest ok.! B)

jak prasowałem MTZ 82, to trochę odczuwał przy dobijaniu :(

a przed tam prasowałem Zetorem 7211, ale bidulek ostro po tyłku dostawał, szczególnie przy sianokiszonce! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Farmer94 a jak z paliwem wychodzisz przy tym johnie

 

 

a co powiecie o tym ciagniku do prasy MASSEY FERGUSON 4235

Edytowano przez roxor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jeżeli nie jest dużo droższy to bierz TD5040, moc zawsze się przyda, możesz zaczepić większe maszyny i zrobić szybciej robotę:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

jak są żniwa czy qq to wlewam orężatkę :)(bo do kombajnu i sieczkarni wlewa się - za dużo palą), a tak przy reszcie robót to na niebieskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

ja wałasnie tez sie zastanawiam nad 5030 bo ma sporo mniejsza pojemnosc i nepweno bedzie o wiele mniej palił...

 

 

 

 

Bartosz49 iel ci spali w prasie na godz lub na 1ha.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

zależy co miałby robić, jak przeważnie do pracy z turem to TD5030, ma mniejszy silnik i jest słabszy, jak ci w polu nie będzie potrzebna większa moc to bierz TD5030, mniejszy mniej spali :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

a co proponowalibyście na 30 ha średniej klasy ziemi i trochę na pagórkach ????? ciągnik miałby by do wszystkiego , i po za tym trochę usług chciałbym robić a zima do odśnieżania . Seri 5000 by wystarczył ???? ilu konny waszym zdaniem ??? i jakie teraz są ceny tych ciągników ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no powinien wystarczyć cos ok 100km, proponowałbym T5050 lub T5060, chyba że chcesz coś mocniejszego to T6020 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

ogólnie miałby zastąpić c-360 i 4512 współpracowałby z opryskiwaczem 1500l,transport zboża i słomy z pola do domu ,zwożenie bel, kosiarka 2,4 lub 2,8 (planowana po zakupie ciągnika ),rcw3,sipma z-276,i ewentualnie jakby duży mf się nie wyrabiał w polu to pługi 4x35 i kultywator 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj