Skocz do zawartości
News
Grzech28

dostaje sie zboże na wentylator co robic??????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzech28    0

Witam. Mam problem z ziarnem na wentylatorze jest go bardzo dużo i niemam pojecia jak sie tam dostaje wszystkie gumy na podsiewaczu i sitach wymieniłem na nowe a problem nadal pozostał. Ostatnio kosiłem jęczmień górne sito otwarte na 5 szczelinie, dolne na 1, wiatr na 8 i pełny wentylator zboża...... POMOCY! :( :( :( :( :( :(

benio1967    129

podajnik od czystego zboża nie nadąża zabierać i przesypuje się do wentylatora.Możesz mieć w podajniku zużyte łopatki.

kravter    36

a moze za sybko jezdzisz i nie nadaza ale chyba az tak by sie nie dao ;/do wentylatora zawsze poleci pare ziarek ale jak masz duzo to moze ci przenosnik nie wyabia nie staje podczasz pracy?? tak jak kolega wyzej sprawdz gumy na wentylatorze

Wiadomość z agroFakt.pl

Grzech28    0

nie jeżdze szybko bo ok 4,5km/h, a z podajnikiem nigdy nie było problemu jutro sprawdze te gumy na czerpakach może faktycznie sa wytarte. sprawdze to dam znac.

Edytowano przez Grzech28

klejnus    0

Dokładnie tak jak koledzy piszą sprawdź podajnik, paski i łańcuchy przy nim. Pozdrawiam

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Grzech28    0

sprawdziłem... łancuch jest za luźny, łopatki też są troche wytarte wiec trzeba wszystko wymienic. DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC:):)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez manul090
      Przed remontem kombajn palił olej przez co szedł niebieski dym. Po wymianie pierścieni i uszczelki pod głowicą wcale nie chce zapalić co może być przyczyną nie zapowietrza się . Z wlewu oleju jest przedmuch
    • Przez uQuad
      Witam,
      w kombajnie domjnator 98sl mam problem z rura wysypu. Dziala bez zarzutu podnoszenie rury, natomiast zamykanie juz nie. Przez jakis czas dzieki cierpliwosci dalo sie to zamknac, schodzilo bardzo powoli, czasami tak skokowo. Ewentualnie lekki ruch otwierajacy, i znowu mozna bylo troche wiecej zamknac. W tej chwili konieczne jest upuszczenie oleju z tych przewodow doprowadzajaych do rury i wtedy schodzi.
      W zeszlym roku wymienione byly czesci w tloku i caly rozdzielacz. Na kolnierzu chodzi swobodnie.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez Zawzietyrolnik
      Dzien dobry.
      Mam do was takie pytanie czy Claas mercator 70 wysypie zboze bezposrednio na naczepe ciężarówki taka standardowa schmitke albo mega. Mam zasiane 6,5ha grochu siewnego a u nas go biora tylko bezposrednio na ciężarówki

• Przez NewVario
      Witam, podczas koszenia dziś zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju w claasie dominatorze 85 z silnikiem mercedes om352A, mam dodatkowy zegar od ciśnienia oleju i on pokazuje na wyoskich obrotach po 2 godzinach pracy 4 bar, i w takich warunkach również załącza mi się kontrolka ( nie świeci bystrym czerwonym światłem, tylko takim półczerwonym światłem, do tego podczas jazdy potrafi gasnąć. Co może być przyczyną ? W ciągniku miałem podobnie i po wymianie czujnika problem zniknął, czy tu może być to samo ? Jaki ma być tam czujnik ciśnienia ? Może być taki zwykły od 30 ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.