karolas123

c-360 Turbo?

Polecane posty

3Krzysiu3    0

z powotem niema zbytniego problemu można wywiercić utwór gdzieś pod pompą wtryskową <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc...jak silnik od c 360 jest juz prawie do wymiany do w turbine sie można pobawić...ale szczerze nie radze


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Turbo do 3p jest taka mozliwisc nawet wychodził taki silnik z turbina fabrycznie.56 KM i 178 Nm momentu wykreca wiec całkiem niezle. Symbol silnika jest ten sam AD3.152 wiec moze sie to udać.

Zaciekawiło mnie to co napisałeś o tym silniku z turbiną. Bo z tego co udało mi się dowiedzieć to silnik AD3.152 UR był zaprojektowany na moc 36 KM (28 kW) do ciągnika MF 235 (później 2812). W MF 255 podniesiono jego moc do 47 KM (36 kW). Ciekawi mnie czy wytrzymałby podniesienie mocy do 56 KM. Jeśli tak, to gdybym założył turbo do mojego 3P, to żadna 360 nie miałaby z nim szans.<_< Tylko ten moment obrotowy trochę niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Popraw 1 link bo nie działa. A jestem ciekawy jak 60 chodzi z turbiną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

nie źle ktoś pocisnął z tym silnikiem 902 turbo, ciekawe jak pociągnie tam skrzynie :)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

najlepiej załóżcie sobie przeciw Wage do koła zamachowego

a turbo można zrobić ze zwykłes sprezarki w C-360 pociągnąc przewód do korektora i powietrze pod Cisnieniem będzie wam wzamcniało silnik ale i z paliwem sie nie wyrobicie


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz co piszesz? Widziałeś kiedyś tłokową sprężarkę doładowania, bo ja nie :) . Sprężarka o pojemności cylindra 100 cm3 ma doładować 3,5 litrowy silnik :) . Gratuluje pomysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

ty chyba nie widziałeś tego patentu heheh

tylko że silnik po tym był do wymiany


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Upewnię się jeszcze. Mówisz o podłączeniu wyjścia z fabrycznej sprężarki do kolektora ssącego?

To się nie trzyma kupy, po pierwsze sprężarka ma znikomy wydatek w stosunku do pojemności silnika(pewnie jak 1:1000). Po drugie nawet gdyby była w stanie wytworzyć jakieś ciśnienie to uciekło by ono w stronę filtra powietrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1
Witam <_< chciałbym się dowiedzieć czy da sie założyć turbo do c-360 :) jeśli nie to napiszcie jakie znacie sposoby zwiększania mocy w c-360 :) zgóry dziękuje :)

 

Można jak mój znajomy, założyć pompę wtryskową od 914 no albo C 385, która w sumie lepiej by się sprawdziła, bo nie ma centralnego smarowania i by było prościej ją zamontować. Moc znacząco wzrosła, co czuć znacznie lepiej pali na mrozie ( przy -15 jak w tym roku, bez problemu odpaliła), ale najważniejsze, że nawet mniej pali jak jeździłem u niego z talerzówką Akpil 2,7 V, to wyszło jakieś 5,5/ha, a talerzówka była na maksa skręcona, ale 360 nie puściła dymka, jak ktoś jest zainteresowany, to mogę wyjaśnić jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
najlepiej załóżcie sobie przeciw Wage do koła zamachowego

a turbo można zrobić ze zwykłes sprezarki w C-360 pociągnąc przewód do korektora i powietrze pod Cisnieniem będzie wam wzamcniało silnik ale i z paliwem sie nie wyrobicie

Jezu, ale bzdury... chyba że masz na myśli coś innego niż to co zrozumiałem z tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

ja juz miałem załozyc pompe od 385 ktora mialem po regeneracji pare lat, do 4011, wiem ze pasuje idealnie na otwory, zebatke też, poprowadzenie paliwa i ciegienka to pryszcz, ale przezornie dałem pompe pompiarzowi żeby sprawdził ja okazało sie ze sekcje zasniedziały i kicha <_< martwił mnie tylko jeden problem czy wszystko bedzie sie zgrywac, z czasem wtrysku, katem wyprzedzenia, i innym parametrami...wiec kolego krzsiek1312" jak mozesz to podaj mi kilka szczegołow dla zaspokojnenia mojej ciekawosci :)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

kolego piciaj - to tylko zakładać a mocy przybędzie ale silnik musi być gud do tej pompy

pompę od 914 która ma centralne smarowanie .

to małe koło zębate które wchodzi na wałek napędzający sekcje trzeba załorzyć od 360 bo inaczej nie pasuje w sprzęgło kłowe które napędza pompę - i pasuje bez problemu i trzeba wyszlifować jeden ząbek tak aby zapłon poszedł do przodu bo inaczej - przynajmniej nam nie chciała odpalić bo był zapłon za wczesny . węże zamiast rurek do filtrów paliwa założyliśmy . wtryskiwacze ustawiliśmy na 190 atm. w miejscu czujnika oleju wkręciliśmy trójnik na wprost czujnik oleju a drugi otwór z rurkę do smarowania pompy połęczona nad silnikiem z pompą wtryskową a trzeci otwur na razie jest za ślepiony z myślę o turbinie . i to chyba na tyle co w silniku było grzebane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

własnie tez tak myslalem z tym zapłonem, bo 80 tka ma pózniejszy..hmm silnik mam sicher drugi rok od remontu , ona u mnie ciezko nie robi wiec nie moze byc juz zniszczony, narazie tyka jak zegarek na oryginalnej pompie, ale jak mi cos odwali to załoze tamtą <_< no i moim zdaniem, przydaloby sie wycofac troche dawke jakbym zakladał ta pompe bo po co tak kitowac 40 tc :) e


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1
własnie tez tak myslalem z tym zapłonem, bo 80 tka ma pózniejszy..hmm silnik mam sicher drugi rok od remontu , ona u mnie ciezko nie robi wiec nie moze byc juz zniszczony, narazie tyka jak zegarek na oryginalnej pompie, ale jak mi cos odwali to załoze tamtą :P no i moim zdaniem, przydaloby sie wycofac troche dawke jakbym zakladał ta pompe bo po co tak kitowac 40 tc :P e

no nie wiem 360 chodzi rok na 40 ha i wszystko ok haha to na pewno więcej niż 20MTH zrobiło

ale jak twoja 4011 mało chodzi i lekko to nie wiem czy to ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

hmmm to nic że mało chodzi grunt, to ciekawość chęć szczera,i zamiłowanie do maszyn i wynalazków :P:P


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

aha , w sumie przy tych cenach paliwa to warto bo mniej trochę pali - jak ma bardzo ciężko , a mnie by interesowało jak i od czego przednie napędy do 360 są zakładane bo widziałem takę na you tube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przedni most do 60 pasuje od robura. Też gdzieś słyszałem że od któregoś modelu zetora można dopasować przedni napęd. Zresztą na af jest już temat o zakładaniu przedniego napędu do 60.

 

EDIT: Tu masz temat o przednim napędzie do 60. http://www.agrofoto.pl/forum/Przedni-naped...edni+nap%C4%99d


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Jeżeli jesteśmy w temacie o turbo.. to powinno zainteresować co nieco

 

5a354b2f8cacbe49m.jpg


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal191    1

Czy może ktoś rozpoznaje od jakiego samochodu jest ta turbina na zdjęciu w poście Legata 997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

zdjecie tej 60ki z turbo od legat997, pochodzi z allegro zdjecie ciagnika Perlińskich który był opisany kiedys w topagrar' turbo pochodziło od volvo 3.0 litra jesli dobrze pamietam


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

milanreal1- dzięki za linki - ale tego napędu to mi się odechciało za dużo kombinacji no i za drogo a do transportu to lepiej jak dalej będzie mienki przodek od 4011 - ale jestem ciekaw jak w polu taka 360 by sobie dawała radę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj