karolas123

c-360 Turbo?

Polecane posty

krolikNH    56
Witam <_< chciałbym się dowiedzieć czy da sie założyć turbo do c-360 <_< jeśli nie to napiszcie jakie znacie sposoby zwiększania mocy w c-360 :) zgóry dziękuje :)

 

Jeżeli chcesz zniszczyć taki piękny ciągnik jak C360 to proszę bardzo zakładaj! NIE RADZĘ :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz zwiekszyc moc w c-360 to proponuje zalozenie przedniego napedu swietna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W jaki sposób przedni napęd może zwiększyć moc? Może chodzi Ci o uciąg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

pewnie o uciąg i stabilności podczas prac polowych.

A jakieś parę lat temu czytałem w gazecie rolniczej jak kolo ubgradował 60tkę.

Założył turbo poszerzył tylne opony i zwiększył moc [pewnie wydajność albo wymienił na inną] pompę. Bo działała w 3ce obrotowej.

HHEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

Nie wsadzisz do 360 skrzyni 8011 za szeroka i za wysoka a jak założysz turbi to musi być chłodnica oleju silnika a skrzynia da radę po warunkiem że nie zmienisz kół tylnych. a turbo pasuje od silnika wolwo o pojemności 3,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(...) a turbo pasuje od silnika wolwo o pojemności 3,0

Jak to pasuje? Jest on-bolt na kolektor C360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey5455    1

witam ja założyłem turbo do ursusa 4514 od audi 2.5 smarowanie podłączyłem od sprężarki i różnica jest taka że np przy orce z ibisem 3x38 bez turba szed na 4 terenowej a po założeniu turba na 1 szosowej. na turbo zrobiłem już 2500 mth i nie widze aby stan silnika się pogorszył inne podzespoły tak samo są w idealnym stanie i nic się nie urywa ani nie wychodzi bokiem wiec polecam tą przeróbke a polega ona na przerobieniu kolektora ssącego wydechowego zrobienie przewodu dolotowego od filtra do turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4
witam ja założyłem turbo do ursusa 4514 od audi 2.5 smarowanie podłączyłem od sprężarki i różnica jest taka że np przy orce z ibisem 3x38 bez turba szed na 4 terenowej a po założeniu turba na 1 szosowej. na turbo zrobiłem już 2500 mth i nie widze aby stan silnika się pogorszył inne podzespoły tak samo są w idealnym stanie i nic się nie urywa ani nie wychodzi bokiem wiec polecam tą przeróbke a polega ona na przerobieniu kolektora ssącego wydechowego zrobienie przewodu dolotowego od filtra do turbiny.

Znajomy który handluje masowo zetorami ursusami ściagnymi z finlandii i szwecji, i oczywiście je przed sprzed sprzedażą remontuje ponieważ udziela gwarancji, stwierdził że teoretycznie wał i panewki to jest to samo, ale korbowody są inaczej odkuwane- wzmacniane no i cisnienie sprężania jakby to napisać jest trochę odprężony tzn. przy biegu jałowym na wolnych obrotach ma mniej atmosfer przy sprężaniu jak zwykły silnik wolnossący. Mówił również że ten sam ciągnik z tym samym silnikiem ale nie da się założyć turbiny bo tzw. dół może nie wytrzymać. Ale zależy to również od samej konstrukcji i zapasu mocy. Do 3p chyba nie polacam - zresztą proszę obejrzeć panewki np. od 360 i od 3p. Te od 3p są chyba o połowę wąższe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

A może lepszym sposobem od turbo byłoby rozwiercenie bloku i wsadzić jakieś tuleje i tłoki od jakiego Zetora? Tak żeby te 60 KM.Może to lepszy spsób? Bo TURBO mi się nie widzi. Jeszcze dodatkowe koszty utrzymania.A jak już się popsuje to lepiej kupić drugą regenerowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

siema

Mój sąsiad kiedyś do c-360 założył turbo od jakiegoś samochodu... Po uruchomienu ciągnika wszystko pięknie dziłało do czasu jak wyjechał na pole a dokładniej pojechał orać i uwaga ciągnik przejechał 2 razy do okoła i skrzynia siadła... Szczerze mówiąc jak chcesz mieć silniejszy ciągnik to uzbieraj ok 20 tysiecy i kup sobie zetora 7011 spalanie podobne, moc o niebo większa a ten komfort nie do porównania


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Turbo nienajlepszy pomysł

Rozwiercanie bloku gorszy

Lepiej jak kolega napisał kupić Zetora


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal91    0

czemu nie radzisz rozwiercania bloku cos bedzie sie z silnikiem dzialo? bo skrzynia jejli jest w dobrym stanie to wytrzyma te pare km wiecej moze ciut krucej ale pare lat na pewno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Bano proste że jak nastawisz turbine żeby wykręcala maxa to ani skrzynia ani silnik nie wytrzma, osobiście widziałem 60 z turbo, gość mówił ze drugi rok chodzi bez problemu, turbina byla tak wysterowana ze załączala sie od 1000obr. i pięknie chodziła, a chłodnica oleju to najłatwiejsza modyfikacja jakią trzeba zrobić zakładając turbo...


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinP2    0

O C-360 nie słyszałem, ale tato mi opowiadał, że jego dalszy znajomy kiedyś przerobił C-4011. A pomiędzy C-360, a C-4011 poza układem sterowniczym wiekszych rużnic nie ma. No oczywiscie maska :( ...


~~~ZETOR~~~
~~~U-R-S-U-S~~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

do czego to było? :(


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Kolega ma tuleje od zetora ok 10 lat,ciągnik pracuje na 20ha i skrzyni nic się nie stało.A skrzynie biegów, sprzęgła psują się i bez turbo.Jeśli jest silnik do remontu to rozwiercić blok, a jak silnik dobry to turbo, jeśli oczywiście ktoś będzie umiał to zrobić. A co sądzicie o pompie wtryskowej od LTZ55 do C360 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

A Ja mam pytanie do znawców, może Mi ktoś wyjaśnić czym się różnią te dwa silniki Perkins/T3.1524 (3 cylindry z turbiną stosowany w mf 260) i AD3.152 czyli ten nasz z 3P

Tylko chodzi Mi o konkrety bo wczoraj tak się bawiłem na necie i zaciekawiło Mnie to. Wg parametrów podstawowych podawanych na stronach to różnią się tylko turbiną, tylko to było by zbyt piękne więc gdzie jeszcze może być różnica. W wyglądzie zewnętrznym dla Mnie jako laika są podobne a jednak w mocy dzięki turbo parę KM więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Griga ja znalazlem MF z silnikiem AD3.152 z fabryczna turbina.Ma 56 koni i wyglada na to ze to ten sam silnik. Chodzo o model MF 254S pojemnosc skokowa jest taka sama tak w naszym 3p tylko stopnia sprezania nie moge porownac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

To mi wygląda na profesjonalną robotę

tylne opony pasiło by węższe 16.9x28

a na przod wrzucić napęd

kabinke jakąś nowszą i gitaara


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jaaaaaaaaaa, ten silnik jest delikatny i himeryczny, trzeba o niego dbać, nie lubi wysokich obciążeń , a ty chcesz mu turbine dołożyć, chcesz poszpanować czy go zakatować??? Kup se turbine od Bizona i próbuj szczęścia.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Turbo do 3p jest taka mozliwisc nawet wychodził taki silnik z turbina fabrycznie.56 KM i 178 Nm momentu wykreca wiec całkiem niezle. Symbol silnika jest ten sam AD3.152 wiec moze sie to udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

no zgoda w c-360 zwykły silnik, zakładajac że uda sie załozyc turbo , do kolektora flansz tak zeby ja przykrecic, przewody powietrzne mozna spokopjnia poprowadzic i wylot spalin też, a mnie intryguje jak podłaczaja Ci ktorzy mają turbo powrót oleju z turbiny, no bo olej z magistrali to można z pod czujnika poprowadzic, ale jak ten powrot??????? <_<


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj