karolas123

c-360 Turbo?

Polecane posty

tommy66692    2255

A no tak sory za pomyłkę ;)

W sumie też ciekawi mnie to jak zmierzył ten wzrost mocy. :P Ale nawet jeśli ma te 57km to i tak do pługa 4 skibowego jest za mało.

@tadzio ile cię kosztowała ta przeróbka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
A no tak sory za pomyłkę ;)

W sumie też ciekawi mnie to jak zmierzył ten wzrost mocy. :P Ale nawet jeśli ma te 57km to i tak do pługa 4 skibowego jest za mało.

@tadzio ile cię kosztowała ta przeróbka ??

do 4 skibowego to przynajmniej 75km trzeba a te 57 to w 3 będzie miało lżej. a swoją drogą tez jestem ciekaw jak zmierzył moc tego ciągnika bo tez chciałbym zmierzyć ile nasza 60 wyciąga bo też przypuszczamy ze ma ok 57 km może nawet 58 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A skąd 75.65 wystarczy spokojnie.@gazi a to tez masz turbinke w swojej 360?,że oceniasz ją na 58km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
A skąd 75.65 wystarczy spokojnie.@gazi a to tez masz turbinke w swojej 360?,że oceniasz ją na 58km.

dlaczego bo wiem jak w okolicy robią czasami niektórzy to nawet przy 80 odkręcają czwartą skibe. a moc szacuje tak bo siedzą tłoki 100 od zetora 62xx a on ma 58-61km http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor5211.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

65 KM na 4 skiby? To nie u mnie ;) Ja mam na 4 skiby(może z wałem)145KM :P . Jeśli komuś zależy na większej mocy w 360 to lepiej wstawić tuleje od Zetora niż walczyć z turbiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Mariusz tylko że ty masz duże 4 skiby obrotowe ;) Co do tych 65 to u mnie ziemie nie lekkie ale daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tomek dobrze pisze 65km wystarczy na lekkie ziemie. A 80km na 4skiby to chyba na 1 i 2 klasie ziem


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nom, jest różnica, ja bym z 65 KM nie poszalał...3 skiby to tak ale nie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

na zwykle skiby 30stki 62,5 KM u zetorka z przodem wystarcza, nie mowie ze w d*** nie dostaje a wiekszy ciagnik 80KM to w 5 skibach da rade lecz w ekstremalnych warunkach np po koniczynie gdy jest sucho nie da rady. c 360 nie ma sensu wzmacniac bo uciagu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
c 360 nie ma sensu wzmacniac bo uciagu nie ma

wystarczy ja dociążyć i uciąg sie poprawi i nie wszyscy potrzebują uciągu większa moc na wałku tez sie przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Czy turbo nadaje sie do C-360 nie będę się wypowiadał ale jesli chodzi wogóle o założenie jej do jakiegos silnika diesla to dobry pomysł. Turbo mozna ustawić w jakich obrotach ma chodzic, czyli mozna ja ustawic od najnizszych.

Nawet jeśli doładowanie jest małe bo turbina nie weszła na swoje obroty to i tak kręci sie ona powodujac podciśnienie które wtłacza wiecej powietrza do cylindrów niz by sam silnk zassał. A wiecej powietrza tym energja ze spalenia miesznaki lepsza, bo wpełni dopalona.

Koledzy wcześniej pisali co można jeszcze zrobic aby zwiekszyc moc silnika. Wpełni sie z tym zgadzam. Dokładnosc układu dolotowego jak i wylotowego oraz stawiane opory gazom przechodzącym przez nie to podstawa, a to w połączeniu z turbo powstaje rakieta. :P

Jeśli sie myle to poprawcie.

 

Tiuning C-360 i zobaczyc ten wał wychodzący bokiem. Bezcenne :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
Tomek dobrze pisze 65km wystarczy na lekkie ziemie. A 80km na 4skiby to chyba na 1 i 2 klasie ziem

A co powiecie na to jak u Mnie NH TM 140 z 4 skibami obracanymi na dołku schodził z obrotów.

Jeżeli nie wierzycie zobaczcie ten filmik


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

@marecki pisałeś pod jakimś swoim zdjęciem że masz 1 i 2 klasę ziemi + glina :P A to dużo wyjaśnia.Dlatego na twojej ziemi 7211 w 3 skibach dostawał by ostro po korbie :D

 

Jeśli chodzi o turbo to może ten wał bokiem nie wyskoczy ;) Ale czy skrzynia wytrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

skrzynia i most spokojnie wytrzyma ta sama konstrukcja jest w mocniejszym zetorze. a poza tym pisalem juz wczesniej ze u kumpla 2 lata juz lata z 80 konnym silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A skąd ta sama konstrukcja w zetorze?Skrzynia podobna ale na pewno jak by wsadzić silnik zetora do 360 i dać po zaworach to w skrzyni by się coś wysypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
A skąd ta sama konstrukcja w zetorze?Skrzynia podobna ale na pewno jak by wsadzić silnik zetora do 360 i dać po zaworach to w skrzyni by się coś wysypało.

nie oszukujmy sie ze zetorki to ewolucje zetora 4011. ursus na licencji go produkowal i powstal c355 i c360 a zetor go wzmocnil na zetora 7011 a potem to juz kolejne zmiany byly. zeby ursus zamiast produkowac kazda ilosc byle na sztuki wzial by sie za rozwoj to stal by teraz lepiej od zetora!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Tak ale w tym roku rozbieraliśmy skrzynie w 7011 i jest ona inna jak ta w 360 (tak gadał mechanik).Ja wiem tylko że w 7011 jest synchronizowana a w 360 nie więcej szczegółów nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

7211 jezdze w szkole i biegi tak samo trzeszcza przy wlaczaniu jak w c360. nie widzialem jaka jest w nim skrzynia ale przelozenia moze ciut szybsze. wiem ze mechanizm roznicowy ma bardziej skosne zeby i dlatego tak nie halasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

ja założyłem do 60 turbinę od zetora 6441, tylko jeszcze chce założyć przedni napęd, nie wiem jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
założyłem turbinę od zetora 6441 i moc wzrosła o 10% tylko teraz przydał by się napęd teraz tylko nie wiem jak założyć
ja założyłem do 60 turbinę od zetora 6441, tylko jeszcze chce założyć przedni napęd, nie wiem jak

Koledze sie faza zawiesiła :rolleyes:

 

Czy mógłbyś odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania czy to jakaś tajemnica? O sześćdziesiątce z przednim napędem był temat http://www.agrofoto.pl/forum/Przedni-naped...-aaa-t1852.html ale raczej bez szczegółów technicznych. Tam możesz zapytać o 4x4, a tu chętnie poczytamy o montarzu turbiny od Zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Wydaje mi sie że założenie turbiny do 360 wiąże się także z wymienieniem elementów silnika na mocniejsze. Myślę tu o np korbowodach czy wale. Katalog grene z częściami do ciężkich ursusów rozróżnia elementy "turbo" i normalne. Te do turbo są bardziej wytrzymałe. Taka 360 z turbo może długo nie pochodzić.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To elementarne, głównie układ korbowy będzie poddany większym obciążeniom, tym bardziej przy nieodprężonym silniku. Może mało związane z rolnictwem ale w latach '80 Land Rover wypuścił na rynek doładowaną wersje wolnossącego 2.5 praktycznie bez żadnych zmian konstrukcyjnych, po ok. 150 tys.km silnik nadawał sie do kapitalnego remontu, ogólnie wielka porażka fabryki (chcieli coś ulepszyć małym kosztem). Oczywiście nie mylić tego motoru z 2.5tdi na bezpośrednim wtrysku który jest bardzo udany (a wciskają ścieme że to Audi pierwsze wprowadziło wysokoprężne silniki Direct Injecton...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Kiedyś też testowano prototypową 360 z silnikiem perkinsa o mocy chyba 60koni lub troszkę więcej. Po testach okazało sie że skrzynia biegów niw wytrzymała takiej siły. Turbo w 360 może również spowodować awarią skrzyni przekładniowej.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj