karolas123

c-360 Turbo?

Polecane posty

bobytempelton    161

Bo takie rozdzielaczowe pompy powinny być od silników maszyn czy traktorów, ostatecznie busów o podobnej pojemności np. 3-3.5l w których silnik kręci do 2.5tys obr. a nie z golfaII 1.6d gdzie silnik kręci się do 5 tys. a silnik jest o połowę mniejszy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik    5

Mi sie wydaje ze powinna byc to pompa od jakiegos silnika 2,2- 2,5.tylko gdzie znajdziesz pompe ktora kreci 2500obrotow.Busy tez kreca wysoko .Jedynie podchodzilo by od jakiegos perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przeczytaj 5 razy to co napisałeś i może wyłapiesz gafe jaką napisałeś :D A po za tym co to za marka i model busa nie pisze tu o vanie tylko busie i nie 1.9td tylko o silnikach od 2.8 w górę a najlepiej 3L w górę któremu silnik wkręca sie więcej jak 2.800obr/min?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

@toffik od czego masz założone przewody do wtryskiwaczy i jaką mają długość, czy np. pasowały by od U1224?

Jest kilka modeli ciągników z pompą VE, zbliżonych pojemnością i mocą do c-360, wystarczy poszukać....

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik    5

Faktycznie literowka.Chodzilo mi o obroty 2500 max. Citroen jumper 3,0 osiaga moc max przy 3400 obrotow [zrodlo wikipedia].Przewody mialem od c385, od 1224 podejrzewam ze tez bo chyba roznia sie tylko dlugoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

No dokładnie, jeżeli obroty pompy to 2500obr, to silnik musi piłować na 5000tys, tu potrzebna pompa z silnika który kręci się do 2800 tj. c360 aby pompa obracała się max 1400obr/min,

czemu?

bo dawki jednostkowe paliwa w tych pompach zależne są od obrotów pompy, czyli tak jak piszesz citroen jumper największy moment ma przy 3.4tys obr/min, czyli pompa wtryskowa (o ile jest pompa a nie common rail) największy wydatek ma przy 1700obr/min, a pompa w c360 ma max 1400obr/min, i tu jest pies pogrzebany :) , będzie muł tj. kolega wyżej pisze.

 

Dopisze aby nikt nie przejęzyczył się i mnie nie cytował, mowa o czterosuwowych silnikach, 2 obroty wału korbowego silnika= 1obrót pompy wtryskowej i wałka rozrządu, a obroty i wydatki pisałem dla pomp wtryskowych czyli po łopatologicznemu 2tys obr silnika=1tys obr pompy wtryskowej /min.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a pompa od ciągnika ltz sie nada? w rpt kiedyś opisywali taką operację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ale w ltz jest sekcyjna pompa o ile pamiętam, t25x2 2 podwójne sekcje to tak jak zamienił stryjek siekierkę na kijek :D , może ktoś wsadził z braku oryginalnej a pod ręką była ltz, da się założyć bez problemów rozdzielaczową rotorową, mniej będzie silnik spalał na wysokich obrotach i będzie się szybciej wkręcał, ale nie z lekkiego silnika samochodu co kręci się do 5tys. obr/min, charakterystyka silnika i pompy musi być podobna.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Czytałem ten artykuł, gość kupił nową pompę ltz za 650 zł, (ponoć ma lepszy profil krzywek na wałku w pompie), do tego rozwiercił komory w tłokach i stwierdził, że spalanie spadło o 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak dla mnie brzmi to abstrakcyjnie trochę, wałek krzywkowy pompy wtryskowej to nie wałek rozrządu z wersji gt, ma jedynie podnieść sekcje i na tym się kończy jego rola, tu kąty wyprzedzeń ustawia się początkiem wtrysku. Jedyne co przychodzi mi do głowy to że ta pompa ma mniejsze dawki jednostkowe, bo innego wytłumaczenia nie ma.

Co do rozwiercania tłoków... też abstrakcja żeby nie pisać głupota, zmniejsza się w ten sposób stopień sprężania czyli moc, po za tym przecież ten tłok nie ma komory spalania aby ją rozwiercić, a nijaką półkomorę wirową, to co tu rozwiercać i po co? ja bym ją jeszcze zmniejszył, chodził by głośniej ale był by mocniejszy.

 

A zapomniałem 20% ?? :blink: nie za dużo? może pierwszą próbę robił w gumofilcach i nie czuł pedalu gazu, a drugą próbę w sandałkach i obchodził się z gazem delikatnie :D

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli spadła moc to i spalanie zmalało, to akurat logiczne :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale ta pompa jest rotacyjna nie sekcyjna a o kształcie krzywek to było że w orginalnych pompach profil krzywek jest bardzo łagodny ale gdybym miał wybierać którą pompę założyć nową od LTZ czy jakąś od samochodu to wybrałbym tą rosyjską a to rozwiercanie tłoków to już naprawę nie wiem po co zresztą w tym RPT jak coś opisują to rzadko kiedy żeby jakiejś bomby nie było chyba że to tak specjalnie to przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalford    0

Panowie a zwłaszcza toffik nad rozdzielaczem masz śrube regulacyjną dawki paliwa na śrubokręt zakątrowaną nakrętką ósemką zwiększ dawkę podczas pracy silnika będą ci się obroty podnosić następnie podreguluj dzwignie aby zmniejszyć i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik    5

Dla jasnosci pompa byla zamontowana i po dwu tygodniowym uzytkowaniu zostala zdemontowana.Pracowala dosyc dobrze tylko za malo podawala paliwa pod duzym obciazeniem i nieszlo tego przeskoczyc [za mala srednica tlokorozdzielacza]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Skoro temat o montowaniu turbosprężarki, warto od razu szukać pompy VE ( rotacyjna Bosch) z "grzybkiem"(LDA)(http://faq.piranha-n...p?id=26&node=11)- mechanizmem odpowiadającym za zwiększenie dawki paliwa przy wzroście ciśnienia powietrza w dolocie.

Link z informacją jak rozgryźć oznaczenie pomp VE:

http://forum.tdi-tun...topic.php?t=122

 

Lista pomp i pojazdów gdzie były montowane:

http://www.vepump.com/CZB.htm

 

Przy podmianie na inną najlepiej szukać pompy która:

- kręci się w tą samą stronę co w ciągniku (litera L lub R w oznaczeniu pompy)

- pochodzi z silnika o podobnych obrotach pracy silnika ( nie trzeba grzebać przy regulatorze obrotów)

- pochodzi z silnika o podobnej mocy, lub trochę mocniejszego (łatwo wyregulować dawkę paliwa)

-szukać pompy przystosowanej do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia dla wtryskiwaczy z którymi ma działać.

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

...silnik osiągnie moc ok 100 KM.

Bez komentarza, +10% za Orty.

Boże widzisz, a nie grzmisz! Przecież to nie realne!!! Tak to jest jak się rejestrują dzieci w wieku 13 lat!

Za dużo Need for Speeda. Spadaj do lektur. Bo mnie już nosi jak czytam takiego specjalistę!


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może koledze chodzi o moc na kole zamachowym, bo tyle uzyskuje na pewno :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No moc silnika... podaje się raczej na wyjściu z niego. Czyli moc silnika to to co oddaje wałem na odbiornik.

Gdyby z 60-ki wydusił 100 koni to właściciel nie cieszył by się tym silnikiem długo. Do pierwszego może 80 procentowego obciążenia.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Osobiście mówiąc po cichu sam jestem przed montażem turbo. tzn dziś kupiłem je, intercooler tez mam - ale nie bd montowany (bo prawdopodobnie się nie opłaca) i już w czwartek zawiozę traktor do mechanika ;) Teraz moja C-klasa bd "królikiem eksperymentalnym" obalająca mity ;)

 

PS. A tu już z turbem ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_YLy1CfSwxQ

Edytowano przez pawelll48

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Czy dobrze widzę, że zrezygnowano z mieszszka sterującego zaworem upustowym spalin i zastapiono go tylko drutem? Nie szkoda rezygnować z kontroli ciśnienia? Ile pompuje turbosprężarka? Jakia to turbosprężarka i przy jakich obrotach pojawia się doładowanie? Przy pompie paliwowej też grzebano?

 

 

 

 

i nie ma problemu w3 skibach :ph34r: (oczywiscie na trzecim biegu) od dwoch lat

- troche to nie miarodajne, bo ojciec ma fragmenty ziemi gdzie 3p daje rade na trzcim biegu na głęboko w 3 skibach, ale i take gdzie przy odpowiedniej pogodzie na drugim biegu schodzi z obrotów i podnosi przód.

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik    5

suszarka jest od bmw 2,5 tds .Pompuje od 1200 obrotow czyli 0,1 bar 1600 obrotow 0,2 na pusto .Pod obciazeniem 1600 obrotow ( w plugu od 0,3 do 0,45 bar) i do 0,6 bar max(pod obciazeniem).Z tego wzgledu zrezygnowalem z zaworu upustowego gdyz jest to duza suszarka i z tego silnika nie idzie wycisnac wiekszego cisnienia na tej turbinie (gruszka nie pasowala w montazu miedzy innymi).Elastycznosc silnika wzrosla dzieki czemu ciagnika nie podnosi a przeklada sie bardziej w uciag( predzej sie zakopie niz przod w plugu poderwie) Ziemia klasa 2 do 3 .Pompa nie ruszana (nie ma potrzeby)Oczywiscie przod odpowiednio dociazony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Co do rozmiaru turbosprężarki z Omegi 2.3TD byłaby pewnie lepsza, ale tragedii na tej nie ma.

Jeśli pompa nie była grzebana, to w skrócie potencjał turbosprężarki nie jest wykorzystany. W tej chwili mocy trochę przybyło, bo silnik zachowuje się jakby zwiększył mu stopień sprężania, oraz paliwo ma nadmiar powietrza i może się dobrze się spalić. Jeśli pogrzebałby, żeby dawka paliwa zwiększałaby się automatycznie ze wzrostem ciśnienia na granicy dymienia, to doładowanie ze zwiększeniem obrotów narastałoby szybciej i w pewnym momencie przydałoby się zadziałanie zaworu upustowego, bo ta turbosprężarka napompowałaby i ponad 1 bar. W tej chwili silnik niepotrzebnie pompuje 0.6 bara, bo tą samą moc można by uzyskać pewnie przy 0.3. Ciśnienie 0.6 bara to potencjał na jakieś 70-75 koni mechanicznych. Może do zwiększania dawki paliwa dałoby się wykorzystać gruszkę jak od zaworu upustowego która była w starych mercedesach na pompach rzędowych, która mocniej pociągała linkę gazu przy ciśnieniu?

Z gruszką zaworu upustowego spalin, można było kombinować z wydłużeniem cięgna i lekkim przekręceniem muszli, lub montażem z drugiej strony i przeróbką dźwigienki.

 

TOFFIK -Proszę nie traktować mojego posta jako ataku na swoją osobę,bo cieszy mnie, że ktoś kombinuje i nie boi się grzebać w swoim sprzęcie. Ja chętnie też bym więcej pogrzebał w silnikach, ale brakuje mi czasu. To tylko moje przemyślenia.

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj