Polecane posty

Yoda    535

Wszystko kwestia dogadania się. Ja mam kontener wchirz. Azot regularnie a znajomy miał z konrada to raz mu się kontener rozmroził bo azot nie przyjechał na czas i nasienie do kibla sie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

Moj maz bierze z Konrada, zawsze dostaje jakis upost albo cos gratis np rekawice albo te osłonki (nie wiem jak to sie nazywa :)) kontener przy kazdej dostawie jest zalewany azotem, za to sie nie placi. Ale racja z ta punktualnoscia to masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

W konradzie lub w wws lub w shiuz. Bierz mve lub spectrum 20 l. 3 miesiące trzyma azot, cena porównywalna do mniejszych i wchodzi 3000 porcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tamtym roku brat kupował i najlepszą ofertę dostał od ppgi. Kupił 20l mve. Mniejszego nie bierz bo azot będziesz stale uzupełniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

różne firmy różnie do tego podchodzą wszystko zależy od ilości najwięcej utargujesz w konradzie jak zamawiasz ponad 100 słomek to masz te które kosztują w katalogu 35zł za 20zł. W ppgi podobnie tylko za azot trzeba płacić. Wws ma bardzo dobre buhaje ale ciężko coś utargować.

 

Ludzie nabieracie się jak starsze babcie na promocję śledzi w supermarkecie... Jaki problem jest napisać, że coś jest warte np 50 zł i sprzedawać go za pół ceny bo niby promocja - jeśli tak naprawdę to jest warte połowę tej połowy... do tego dorzucą wam kubeczek, długopisik, rękawiczki i szalik na zimę i cieszycie się, że kupę forsy oszczędziliście. Przecież wyznacznikiem ceny za nasienie powinna być jego wartość hodowlana wyrażona różnymi indeksami. NIe twierdzę, że Konrad czy WWS ma kiepskie nasienie - powiem więcej - mają w ofercie świetne buhaje ale dla nich tej promocji o której piszecie nigdy nie zastosują, bo za dobrą genetykę trzeba płacić a jeśli chcecie kupować nasienie za 20 zł to bierzcie je od rodzimych Spółek bo za jakiś czas sie okaże, że handlarzyki i dorobkiewicze zaleją nasz rynek bezwartościowym towarem. Sprawdzajcie Panowie i Panie ten towar z nalepką PROMOCJA który Wam sprzedają niektóre firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Niekoniecznie. Mi podczas zamawiania nasienia w konradzie zaproponowali kontener i od razu kupiłem, bo ceny wszędzie są takie same. Może minimalne różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej08    0

to zeby kupic kontener to trzeba do jakiejs firmy?

I ile moze kosztowac ten 20l mve?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

2700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

@kombinat zanim brat zaczoł się w to bawić zacielal nam weterynarz i u niego cena nasienia równala się cenie katalogowej. Czyli to co kupił za 15zł sprzedawał za 30+dojazd+usługa. W okolicy na palcach jednej ręki można policzyć hodowców którzy są w stanie zapłacić za zacielanie ponad 70zł. Dlatego gdyby nie te promocję to inseminator by się nie utrzymał. A shiuz ma ceny w kosmosu które ni jak do wartości hodowlanej buhajow.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

A zacielał ktoś tym bykiem i czy jest dobry do dalszej chodowli z zprzeznaczeniem na mleko?

 

 

Buhaj

 

 

 

Nazwa

 

BLAIN GLD

 

Numer

 

FR4437472287

 

Numer międzynarodowy

 

FRAM004437472287

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

czesc chłopaki.ja mam do sprzedania kontener 20l 2010r jak nowy za 2200zl.byl kupowany w konradzie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

Krył ktos może z was wieloródki nasieniem sexowanym?Mam zamiar 2szt pokryć nasieniem sexowanym i prosze o porade jak to skutecznie zrobić ponieważ sex mają to do siebie że cieżko oni załapują .bardzo zalezy mi ich na pokyciu takim nasieniem .Warto wydawać kase ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja kryłem w 3 laktacji krowę sexowanym Trumpem z wws to załapała po 1 razie ale kiedyś kryłem Olympic sexowanym w 5 laktacji to po 2 porcjach pokryłem konwencjonowanym i dopiero załapała ale jałówka i tak była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Nie. Seksowanym nasieniem krów z wywoływaniem rui nie kryję. zresztą seksem to przeważnie jałówki kryję a u nich rui nie trzeba wywoływać. Ruję wywołuję gdy przychodzi czas krycia i krowa jeszcze nie bydłowała. Jeżeli zabydłuje wcześniej to zastrzyku nie podaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

Ale w moim wypadku chciałbym seksem pokryć 2 krówki w 2lakt to lepjej z zastrzykiem co?Jałówki kryć seksem to rozumiem bez żadnych zastrzyków bo lepjej łapią. myślalem by jak mieli ruje to pokryć seksem i dać zastrzyk nie 2.5ml ale 3ml receptalu?Podsuń mi jakiś pomysł na zwiekszenie załapania seksem.Zaznaczam ,że po pierwszej laktacji załapały po 3-4 razem i mieli bysie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja kontener kupiłem w Konradzie 2tygodnie temu za kontener zapłaciłem 2000zł brutto. Mam model Spectrum 20. A co do tych promocji w Konradzie to one są faktycznie bo cena na fakturze jest znacząco niższa od ceny w katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ale w moim wypadku chciałbym seksem pokryć 2 krówki w 2lakt to lepjej z zastrzykiem co?Jałówki kryć seksem to rozumiem bez żadnych zastrzyków bo lepjej łapią. myślalem by jak mieli ruje to pokryć seksem i dać zastrzyk nie 2.5ml ale 3ml receptalu?Podsuń mi jakiś pomysł na zwiekszenie załapania seksem.Zaznaczam ,że po pierwszej laktacji załapały po 3-4 razem i mieli bysie ;[

Jak w 1 laktacji tak powtarzały to może lepiej te seksowane odpuść sobie bo zmarnujesz kasę. Jeśli już tak koniecznie chcesz to bez zastrzyków tylko wlej przed i 3- 4 dni po inseminacji do mordy ovulik z firmy over. Powinnno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj