Polecane posty

kyllee    14

Kolego atomik - wydaje mi się, że to jednak Ty jesteś w błędzie, rasa mięsno - mleczna to może być simental - wizualnie podobna do Montbeliarde. Montbeliarde to rasa ogólnoużytkowa a więc może charakteryzować się wysoką wydajnością mięsną ale wyłącznie w czystości rasy. Mając na uwadze że w Polsce chyba w 99% ta rasa jest używana do krzyżowania z HF a wiec można uznać że sens używania Montbeliarde jest wyłącznie pod kątem utrzymania mleczności ale jednocześnie poprawy składu mleka.

 

 

atomik - mógłbyś coś więcej powiedzieć o tych " sierściuchach" :) Mam wrażenie że zatrzymałeś się w przeglądzie oferty MCHiRZ jakieś 10 lat temu :) Obecnie w Łowiczu jest kilka światowych programów hodowlanych z pewnych , sprawdzonych źródeł... co w przypadku prywatnych firm typu Konrad jest moim zdaniem wątpliwe.

 

Pozdrawiam

programy moze sa ale te byki mizerne genetycznie na swiecie pokaz mi chociaz 2 ktore ktore znalazly sie w 100 PTI na swiecie lub w 100 LPI na swiecie chyba jeszcze 10 lat minie az ktorys dojdzie do tewgo poziomu ktory jest teraz ,wole dac 40 zl wiecej i miec swiatowa genetyke w oborze

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Żadna z krajowych spółek nie dochowała się buhajów które spełniały by Twoje kryteria. Ale to nie oznacza że nie ma ich w ofercie firmy. Kilka przykładów - w ofercie w Łowiczu jest: ROUMARE, DANILLO, BG E.T., SHANDAR, IOTA, BAXTER, ANGELO, TABLEAU, TONIKUM, MAXIMO RED - chyba przyznasz że to już światowa genetyka!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mam kilka krów zacielonych według kartki, którą wypisał inseminator bykiem o nazwie ELIGUT SM, nigdzie nie mogę znaleźć nic o tym byku, czy to jest mięsny czy mleczny rodzaj simentala.

 

I nie wiem czy jak będzie jałóweczka to ją zostawiać do dalszego chowu - chce ukierunkować swoje stado w kierunku typowo mlecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Tak to jest jak się używa nasienia z jakichś "niepewnych" firm. Znając życie to pewnie buhaj, który za drobne kupiła taka firma na Zachodzie bo tam nikt tego nie chciał... Podaj numer - powinien być napisany na kwicie - może uda się coś znaleźć...

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja używam nasienia przeważnie z WWS Polska. Są tam buhaje na wysokim poziomie. Po MAN O-MAN mam 3 jałówki i wszystkie są przeznaczone do embriotransferu. Po PLANECIE mam około 10 sztuk w 1 laktacji i 4 są już matkami buhajów. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

u mnie wiekszosc stada to pierwiastki i jalowki z Niemiec a ja uzywam nasienia z GGI , MCHIRZ , OHG I z Alty ;) z zacieleniami nie ma problemow? bo skuteczna inseminacja to glownie zalezy od hodowcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

A co głównie polecasz z OHG i MCHiRZ? Korzystałeś może z Shandara albo Capitola? Na stronie Łowicza są już nowe propozycje - niektóre ciekawie się zapowiadają : Julius, Samuel, Tektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam problem z zbyt długa ruja u krów. Ruja jest widoczna wszystko ładnie pieknię ale trwa nawet do 3 dni staram się inseminować od 15 do 20 godzin od zaobserwowania pierwszych obiawów ale pózniej sprawdzam a krowa nadal jest w ruji na jedna zużyłem raz 4 porcje w trakcje 1 ruji fakt faktem że jest cielna ale chyba cos nie tak z tymi krowani nifomanki czy co ;) Powiem że uzycie zastrzyków na pekniecie jajeczka typu ovarelin nie wiele pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

U mnie też niektóre tak mają. Skontaktuj się z weterynarzem i niech je zbada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

spróbuj jeszcze podać 2,5 receptalu podczas inseminacji, a kryć normalnie w cyklu jak robisz po wykryciu normalnej rui, to tez GnRH ale podobno receptal dziala lepiej, czasami objawy sie przedluzaja, ale zastrzyk powinien wywolac owulacje . I zbadaj na cielnosc po 30-35 dniach, jezeli pomoze to ok, najwazniejsze zeby byla cielna, a ruja czasami sie przedluza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też niektóre tak mają. Skontaktuj się z weterynarzem i niech je zbada.

Weterynarz zasugerował że jaki gospodarz takie krowy ;) żartowniś :P Ok spróbuje z tym receptalem a kiedy go podawac ?? Juz przed inseminacja czy zaraz po??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

to już raczej nie ma znaczenia czy 5 min w ta czy w ta, przewaznie jest tak ze inseminacja a zaraz potem zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja takie sztuki kryje trochę póżniej i robię reinseminację. Oczywiście z zastrzykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

receptal albo buserelin ta sama substancja czynna tylko buserelin chyba tanszy jest zaraz po zabiegu inseminacjii na taki klopotliwe krowy pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

prywatne firmy nie wymagają umowy tylko shiuz zmusza inseminatorów do podpisywania umów na wyłączność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

każda firma która sprzedaje nasienie sprzedaje też azot. konrad daje za darmo jak się od nich bierze, wws przy większych zamówieniach też daje za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja biorę z konrada ale przejdę na shiuz, bo nie ma problemu z dostarczeniem i dostawa jest regularnie co miesiąc. W konradzie to z punktualnością zawsze mieli problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

różne firmy różnie do tego podchodzą wszystko zależy od ilości najwięcej utargujesz w konradzie jak zamawiasz ponad 100 słomek to masz te które kosztują w katalogu 35zł za 20zł. W ppgi podobnie tylko za azot trzeba płacić. Wws ma bardzo dobre buhaje ale ciężko coś utargować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

W konradzie to jak wezmiesz i 10 porcji to dostaniesz 15 zł zniżki. W wws też opuszczają po 10zł/słomkę nawet przy 10 porcjach. Najdroższy jest ABS, ale za to chyba najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

w konradzie jak bierzesz od nich nasienie to masz za darmo. W shiuz sie chyba 10zł za zalanie kontenera płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj