Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

witam koledzy i koleżanki mam 2 krowy HF do zacielenia.!!! i może podpowiecie mi czym by je zapłodnić (dodam ze zależy mi na dalszej hodowli cielaków i chciał bym by wyszły jakieś ładne MM) ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case11    0

jak MM to Galicjan Blonde z Konrada ,BBB ,nie rodzą sie za duże ,przynajmniej u mnie nie było problemów z wycieleniami po tych rasach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

jak MM to Galicjan Blonde z Konrada ,BBB ,nie rodzą sie za duże ,przynajmniej u mnie nie było problemów z wycieleniami po tych rasach ;)

a jak później wagowo sie przedstawiają starsze sztuki ???

 

jak sa male krowy to moze limuze daj tam porody sa dosyc latwe

własnie sie zastanawiałem nad ta rasą ale wiesz moze do jakiej wagi mniej więcej dorastają starsze sztuki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Z limuse jest tak ,że nie zawsze są cielaki małe i łatwe porody ....Wiem bo stosowałem, chodzi mi tutaj o krzyżówkę np hf i limuse. Na łatwe porody nie polecam....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Jakiś czas temu miałem jałówke Galicjan X HF to rosła bardzo szybko, i po ponad roku wyglądała jak taka mięsna ale na długich nogach, śmieszna była. Ponad 500kg miała, jak dalej by rosła to nie wiem bo ją sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

Galicjan X HF u mnie byly 2 porody to jeden ok 67 kg byczek byl nie dalismy rady wyciagnac od pierwiastki cesarke robilismy ale zdechl a byla tez jaloszka to byla mniejsza ogolnie kazdy porod po terminie to ryzyko ciezkiego porodu zwlaszcza po miesnych z mojego doswiadczenia wolal bym limuze niz galicjana czy simentala ale ogolnie to hfami kryje wiec slabe moje doswiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Twój wybór... ja osobiście wolałbym Simentala mlecznego lub montbeliarda a jeśli nawet to wybrałbym francuza jakiegoś, np Cusseta z MCHIRZ. Czesi to takie europejskie Chiny - jest tam wszystko i tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobo    3

nasienie i azot przywożą wam do domu czy przysyłają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

kiedys bralem z jednej firmy to kurier przywiozl nasienie ktore przelozylem przelalem azot do swojego kontenera po czym kurier zabral go spowrotem

ale kazda firma ktora ma przedstawiciela przywozi nasienie do domu dolewa azot zostawia rekawiczki i oslonki czasami inne gratisy czapki wisiorki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam.  Jestem poczatkujacym inseminatorem i dzisiaj będę próbował po raz pierwszy inseminowac jałówkę.  Wiemże ciężko jest początkującegmu wyczuć szyjkę macicy u jałowek. W związku z  tym czy macie dla mnie moze jakieś rady jak to zrobić właściwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Nie stresuj się a będzie ok i  przeważnie jest łatwiej niż u krowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didajk    0
Inseminacja nasieniem seksowanym. Czy metoda stosowana jest u Charolaisów? Jaki koszt? Zależy mi na uzyskaniu kolejnych jałówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Pytanie po ile masz nasienie. Można zrobić ale oczywiście skuteczność mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didajk    0
Sexa nie mają. Moze ktos z forumowiczow wie jak to cenowo wyglada i jaka firma posiada takowe nasienie w ofercie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj