konopek00

krowy liżą posadzkę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konopek00    0

Witam.

Nie dłużej niż w poniedziałek dałem krową tegoroczną sianokiszonkę. I mam taki problem a mianowicie od wtorku 2 krowy cały czas liżą posadzkę :D trochę to dziwne trochę śmieszne. Patrzyliśmy im w "gębe" nic tam nie mają ani żadnego zakażenia . Co to może być? może być spowodowane tą kiszonka ? Z góry dzięki.


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

Kup im lizawki.. takie kostki, witaminy sole, różne można wybrać, u mnie w nowej oborze mogę tylko położyć je przed krowy, w starej miałem wystające 10 cm pręta i na nie można było ładnie założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

a to to . już wiem .

Ale czy to mogła być wina siano kiszonki ?


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

U mnie też chodz mają cały czas zapewnione lizawki lubią polizać posadzke czy też płytki na korytarzu najprawdopodobniej spowodowane jest brakiem jakiejś witaminy


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

tylko ja w życiu nie miałem lizawek a tymbardzej taki przypadków że krowy non-stop liża posadzkę tam raz kiedyś ale to godzina twie ale nie 2 dni :D


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

chłopie to te krowy praktycznie żadnych witamin i związków mineralnych nie mają! :o

u nas jak nie ma lizawki przez 3-4 dni to później jak im się da to one to GRYZĄ :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1314

Wyklejić posadzke papierem ściernym i wtrdy niech sprubóją policać :D żart oczywiście :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Dasz im lizawke i z 2 dni i po lizawce będzie, ale potem już przestaną i będzie ok. U mnie tak samo było jak wypuściłem je na dwór to lizaly róry od ogrodzenia ale kupiłem z 6 kostek soli i dałem im na wybieg i jest spokój ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

U nas cielaki lizały ściany zawsze świeżo po bieleniu, co sie okazało-brakowało im witamin, dawka którą dostawały była nieprawidłowa, Twoim krowom widocznie też czegoś brakuje, ale tak jak poprzednicy wspomnieli-zacznij od lizawki


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex    0

nie miałem takiego przypadku z bydłem ale może dlatego że wszystkie sztuki mają cały czas lizawki do dyspozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Nie tyle brak witamin, a brak minerałów. Kup lizawkę co zawiera w składzie także magnez i daj znać czy pomogło ;)

Edytowano przez reebok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawero    0

Tak jak wyżej polecam lizawki . Ja miałem taki przypadek z jedną z krów że lizała ziemię i robiła pół metrowe dołki . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

tak lizawka przydatna rzecz :rolleyes: ale ja chodząc między byczkami i tak mam bluzki przez nie omamlane :lol: ciekawe czemu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja jak puszczam cielaki do krów to mi ziemie liżą. Ale to przydatne jest bo nie uciekają ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj