elektrotech

modernizacja wskaźnika temperatury Ursus C-328,C-330....

Polecane posty

elektrotech    6

No cóż chyba się każdy spotkał z tym problemem-nie działa wskaźnik temperatury......czestym uszkodzeniem tego czujnika jest spowodowane uszkodzenie przewodu czujnika pomiedzy zegarem a głowicą ciągnika..... ni jest proble.....pozostaje kupno nowego koszt ok 80zł......ale i też ponowne martwienie sie aby coś się nie stało..... No tak producent zegarów nie zbankrutuje bo nie prowadzi wymmmiennych sekcji -temperatura ..... czyli co albo mamy czujnik albo nie.... ale lepiej mieć.....ale jak zaoszczędzić.....ano można i to chyba ok połowe kosztów nowego zegara......

 

 

zakupujemy taki miernik temperatury koszt z wysyłką niecałe 30 zł .......miernik posiada idealną końcówkę pomiarową którą zamontujemy zamiast tego co jest uszkodzony...poprostu odkręcamy sam czujnik -pozostaje obudowa czujnika w bloku głowicy......

 

Zamontować jest bardzo prosto rozbieramy miernik-odlutowywujemy sądę -kable z druku nakładamy końcówkę gwintowaną ta co była w uszkodzonej sądzie zegara....lutujemy składamy i juz można się cieszyć......ale może jeszcze podczas nakładania nakrętki na czujnik załóżny kawałek koszulki bakielitowej ok 10 cm bedzie ona chroniła kabel od temperaturygłowicy

 

Na rysunku podaje rysunek zegara z ursusa i miernika aż się prosi poeksperymentować takie rozwiązanie......

 

Narazie wysłałem zamówienie i powiadomie o efektach

 

tempursrg8.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Ciekawe jaki ma zakres temperatury ten miernik.

zakres jest do 99,9*C

 

niewiem jak skalowanie czy jak dojdzie do 70 to bedzie działał ale to idzie obejść odpowiednio kalibrując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
zakres jest do 99,9*C

 

niewiem jak skalowanie czy jak dojdzie do 70 to bedzie działał ale to idzie obejść odpowiednio kalibrując

i chce się nim zająć-gra warta świeczki

a ja mam małe pytanko (troche odbiegne od tematu)

Czy sondę tego czujnika mogę bezpośrednio w plyn chłodniczy ,,zanurzyć"

chce sparwdzic jego zbieznosc z czujnikiem w pronarze <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
a ja mam małe pytanko (troche odbiegne od tematu)

Czy sondę tego czujnika mogę bezpośrednio w plyn chłodniczy ,,zanurzyć"

chce sparwdzic jego zbieznosc z czujnikiem w pronarze <_<

czemu nie-pewnie ze się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
czemu nie-pewnie ze się da

tylko on jest do 70'ciu stopni C a ja w pronaroskim liczniku osiągam okolo 105stopni

ciezką nogę tez mam ale wydaje mi sie ze zawyza <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Zanurzanie w cieczy? nie wiem jak jest w innych ale w c330 jest temp blku a nie cieczy z tego co wiem, czujnik nie ma bezpośredniego z nią kontaktu..

A co do termometrów.. mam bardzo niemiłe z nimi doświadczenia, elektryczny to od 150zł w górę, a takie można o kant d.py rozbić, każda sztuka jest inna, ale ogólnie wg nich woda może wrzeć w 90 stopniach a lód topić się w +10 ; ]

Pozatym, czy te sądy są kompatybilne ze sobą nawzajem? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Zanurzanie w cieczy? nie wiem jak jest w innych ale w c330 jest temp blku a nie cieczy z tego co wiem, czujnik nie ma bezpośredniego z nią kontaktu..

A co do termometrów.. mam bardzo niemiłe z nimi doświadczenia, elektryczny to od 150zł w górę, a takie można o kant d.py rozbić, każda sztuka jest inna, ale ogólnie wg nich woda może wrzeć w 90 stopniach a lód topić się w +10 ; ]

Pozatym, czy te sądy są kompatybilne ze sobą nawzajem? ;]

jesli chodzi o sondy -jest tam element który na to reaguje podaje odpowiednie napięcie do procka....

 

nie zgodzę sie natomiast co do tego stwierdzenia

a takie można o kant d.py rozbić,

 

mam podobny w CO i identycznie pokazuje jak oryginalny-słupkowy niedokłądność wskazania 1*C wiec aby uciąć dyskusję warto zaryzykować i porównać z zwykłym termometrem.... czy to akurat trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
jesli chodzi o sonony -jest tam element który na to reaguje podaje odpowiednie napięcie do procka....

 

nie zgodzę sie natomiast co do tego stwierdzenia

mam podobny w CO i identycznie pokazuje jak oryginalny-słupkowy niedokłądność wskazania 1*C wiec aby uciąć dyskusję warto zaryzykować i porównać z zwykłym termometrem.... czy to akurat trudne

w zastosowaniu do temp silnika bedzie w sam raz, ale ja używałem tego w chłodnictwie i niedokładność 1*C to nie mało, a to tylko na papierze, a tak naprawde to kto to wie. Sprawdzić można prosto, włożyć sonde do wrzącej wody, a potem do szklanki z lodem ;]

BTW, nie wiem o jakim uszkodzeniu piszecie, ja nigdy z tym nie emiałem problemu, a od 83r w ciapku jest dopiero drugi wskaźnik.. więc nie jest źle ;]

 

Wydawało mi się że te termometry działją inaczej, do sondy idzie jedna żyła czy dwie? Bo wydaje mi sie że w ori czujniku jedna;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Wydawało mi się że te termometry działją inaczej, do sondy idzie jedna żyła czy dwie? Bo wydaje mi sie że w ori czujniku jedna;

 

 

sonda ma 2 zyły a czujniki 1 bo obudowa jest drugą połaczona z masą

 

BTW, nie wiem o jakim uszkodzeniu piszecie, ja nigdy z tym nie emiałem problemu, a od 83r w ciapku jest dopiero drugi wskaźnik.. więc nie jest źle

poprostu masz szczescie...ale przewód mozna uszkodzić czasem o tym nie wiedząc poprostu pech.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj