wedelowy

Agromasz vs Pol mot

Polecane posty

wedelowy    0

Witam. Poszukuję ładowacza do ciągnika Case JX 95/ NH T5050. Zastanawiam się nad Pol motem Tur6 oraz ładowaczem z Agromaszu (nie pamiętam jaki to model). Wyposażenie to: joystick, amortyzator,

-krokodyl 1,8m 2 siłowniki

-łyżka 2,0 m

-chwytak do bel na 1,2 m 1 siłownik

-paleciak

Niestety zapomniałem dopytać się o samopoziomowanie w tych ładowaczach ;p

Za te ładowacze dealer proponuje mi odpowiednio 30 tys Agromasz, 35 tys Pol mot. Cena jednoznacznie przemawia za Agromaszem jednak z tego co słyszałem trudniej zmienia się w nim osprzęt (mocowanie typu SMS?), natomiast w Pol mocie z Euro ramką (też nie wiem czy jest w standardzie czy trzeba dokupić) jest dużo łatwiej. Prosze o porady na temat ceny, jakości itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Jeśli chodzi o jakość rozmawiałem z dealerem i powiedział, że wszystkie polskie ładowacze są wykonane mniej więcej jednakowo z tych samych materiałów więc czy to agromasz czy pol-mot czy hydramet itp to jeśli chodzi o jakość to będzie to samo. Mogą się różnić jakimiś detalami. A jeśli chodzi o mocowanie wydaje mi się, że mi mówił, że euro ramka to już raczej teraz standard. A i zastanów się nad łyżką bo powinna mieć szerokość ciągnika wtedy jak chcesz wybrać jakiś dołek to koła wjeżdżają w ślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jeżeli masz brać polski ładowacz, to już lepiej sobie kup Hydramet i zamkniesz sie w 23 tys z tym całym osprzętem.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

yahooo777 : jeżeli ma brać polski ładowacz to lepiej niech o ceny spyta się dealera a nie ciebie

 

Ceny katalogowe :

 

Hydramet : 38000 brutto

MetalFach : 30800 brutto

Polmot : 39790 brutto

Hydrometal : 29400 brutto

 

Ceny nie zawierają rabatów ani upustów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

@dyczko, trzy lata temu kupowaliśmy hydramet i ostatnio ten sam pośrednik przywoził do znajomego ładowacz z osprzętetem, więc uwierz że akura cene tego ładowacza znam, jeżeli masz inne denne dojścia to przykro mi;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

he, he nie lubię się kłócić z osobami które nic nie wiedzą na dany temat a się udzielają, jutro zamieszczę screena z cennika z hydrametu to sobie obejrzysz i przestaniesz wypowiadać się o cenach maszyn, których nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283
http://otomoto.pl/hy...-15-A74682.html, o takim ładowaczu mowa, do zetora znajomy kupił go za 13500 plus cały osprzęt;] Więc może przestaniesz krytykować innych i wciskać ciemnotę w dalszym ciągu;] Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Właśnie ta cena z pol mot to szczególnie jest chyba wygórowana, ale pytałem dzisiaj u innego dealera i niestety prawie to samo ;/ W poniedziałek pojeżdżę trochę dalej i zobaczymy co inni dealerzy będą mieli do zaproponowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

yahooo777 : chłopie to nie ma sensu po pierwsze to co zapodałeś w linku to jest Tur15 w po drugie z zawieszeniem do MTZ a po trzecie jest to cena netto !! Jak już tak bardzo się na niego uparłeś to u mnie kosztuje 13700 netto i co ??

 

A teraz coś dla Ciebie (ceny netto) :

 

Wyciąg z cennika hydramet

 

Wychodzi 37400 brutto bez rabatów, bo u nas zawsze taniej niż w katalogach.

Edytowano przez dyczko0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Dyczko ja nie mam zamiaru sie z Tobą kłócić, ale my za swój zapłaciliśmy 12500 a znajomy za TURa 16 13500, i wiem że z adaptacją do MTZta, do NH czy Case posiadają również całą adaptacje, i ceną to sie w ogóle nie różni;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Witam.

Czytam wpisy i dziwie się jednej rzeczy: różnicy zdań. Każdy ma jakieś informacje i dzieli się z innymi na formu. Wracając do tematu ja mam zamontowany ładowacz stoll FE 850 na DF Agrofarm 420. Kupiłem nowy wraz z jojskitkiem, trzysekcyjny do tego łyżka 2.0 m i widły 1.8 m. Za wysztko brutto zapłaciłem 27.200 zł. Dlatego proponuję zastanowic się nad wyborem ładowacza czy polski (znacznie tańszy) czy zachodni (niestety droższy). Jednak masa samej ramy i materiał z którego wykonane są ładowacze zachodnie znacznie jest lepszy a co za tym idzie trwalszy. POzdrawiam. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Szczerze? Przyznam Ci rację;] Chociażby widoczność jaką ograniczają belki w wymienionym przeze mnie hydramecie, samopoziom, który aż tak do końcy nie poziomuje, ale co do materiału z jakiego jest wykonany, raczej nie ma zarzutu


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Słusznie ten co sprzedaje ma aktualne ceny produktu. Jednak warto zapytać kilku sprzedawców oferujących ten sam produkt bo wiem na własnej skórze że różnice mogą sięgać nawet do 2.000 zł. Uwarunkowane jest to czasem zamówienia i zakupienia danego artykułu, ceną euro na rynku i czy jest to produkt polski czy sprowadzany. Sam nie jestem sprzedawcą i opieram się na informacjach jakie uzyskuję od delerów.

POzdrawiam. MK. B)

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

ja nie wiem jakie sa ceny aktualnie ale posiadam ladowacz agromaszu od roku przezucilem nim ponad 2tys kulek i miesiac pracowal na zwirowni gdzie lekko nie mial fukcjonuje bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ale w momencie, kiedy przedstawia sie dowód na poparcie swoich racji, logicznym staje się to, że każdy pośrednik może narzucić indywidualne ceny różniące się ZNACZNIE od siebie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Yahooo777 : podałem Ci na tacy cennik detaliczny stworzony przez firmę Hydramet nie przeze mnie, my jako dealer mamy do dyspozycji jedynie skromny rabat w porównaniu do całości kwoty. Jak myślisz ile to jest 30 - 40 % ? To nie są zachodnie firmy gdzie mają takie rabaty. Przecież nikt Ci nie sprzeda bez zarobku albo poniżej kosztów zakupu bo wtedy działalność nie ma sensu.

 

A i jeszcze jedna uwaga porównując ceny poszczególnych ładowaczy czy innych maszyn bierzmy pod uwagę procentową różnicę w cenie a nie kwotową.

 

marcink2807 napisał, że dał za Stolla 27.200 a np. taki sam z Metalfachu kosztuje 21.500 niby 6 tyś. zł to nie dużo ale biorąc pod uwagę procenty to Stoll jest 27% droższy. Nie biorą tutaj poprawki na jakość itp. ale chodzi mi tylko o porówanie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Myślę, że do człowieka jednak lepiej przemawia różnica w cenie podana w kwotach jak w procentach. Według mnie to jest trochę złudne bo procenty odnoszą się do liczb. Np. jeśli coś kosztuje 100 zł i taki sam wyrób ksztuje 150 zł to różnica w cenie jest 50 % - wydaje się że sporo bo to połowa. Ale idźmy do większych kwot. Średniej klasy ciągnik może kosztować około 200.000 zł brutto. 10 % wiecej z tej ceny to 20.000 zł. Ktoś powie, że to tylko 10 % a realnie to całkiem pokaźna kwota 20.000 zł. Wnioski wyciągnijcie sami, jak jest lepiej podawać różnice w cenie w kwotach czy procentach.

Pozdrawiam MK. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Dyczko, to żeby sie z Tobą tu nie spierać to mam skłamać i napisać, że daliśmy więcej za ładowacz niż pisałem? Nie obchodzi mnie po ile sprzedajesz sprzęt, ja tylko napisałem ile my i kolega zapłaciliśmy za ładowacze;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam. Pomału też rozglądam się za ładowaczem i pisałem do Agro-Maszu prosto do producenta i proszę co otrzymałem :

 

Ładowacz czołowy L-106 o udźwigu 1650 kg i wysokości podnoszenia 3,4 m.

Cena ładowacza III sekcyjnego sterowanego na joystick 15650 zł + VAT = 19249,5 zł

Cena ładowacza II sekcyjnego sterowanego na joystick 14200 zł + VAT = 17466 zł

Ceny przykładowych osprzętów:

Czerpak L-1,8 m - 1200 z+VAT= 1476 zł

Czerpak L-2 m - 1400 + VAT = 1722 zł

Chwytak do bel owijanych folią fi 120 2 cylindry - 3100 zł + VAT = 3813 zł

Chwytak do kiszonki typu "krokodyl" L-1,5 m - 2900 +VAT = 3567 zł

Widły do palet przesówne - 1700 +VAT = 2091 zł

Amortyzacja hydrauliczna pojedyńcza - 1200 zł + VAT - 1476 zł

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Z tego co pisał masseyf30 wynika, że polskie ładowacze drożeją wzgledem zachodnich. Ciekawe kiedy zrównają się ceny i czy z tym będzie wiązała się poprawa jakości wykonania, trwałość i lepszy materiał. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

yahooo777 : jeżeli ma brać polski ładowacz to lepiej niech o ceny spyta się dealera a nie ciebie

 

Ceny katalogowe :

 

Hydramet : 38000 brutto

MetalFach : 30800 brutto

Polmot : 39790 brutto

Hydrometal : 29400 brutto

 

Ceny nie zawierają rabatów ani upustów

 

ale to chyba ceny z osprzetem bo jak nie to za 40 tys to zachodniego porzadnego tur mozna kupic za ta kase a nie taki szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

tytusT1 : ceny tych ładowaczy podałem z takim osprzętem jakie wybrał założyciel tematu

 

tytusT1 : ceny tych ładowaczy podałem z takim osprzętem jakie wybrał założyciel tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj