rudinho11

Farmtrac 7110 DT

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudinho11    208

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej o tym modelu...

 

- Czy ktoś z was posiada taki ciągnik ?

- Jakie jest spalanie ?

- Czy kabina jest lepiej wyciszona niż w starszych modelach ?

- Jakie są ogólne wrażenia z użytkowania?

 

*odwiedziłem stronę Farmtraca ale tam nie znalazłem nic na ten temat...

*model ten jest dostępny od czerwca bieżącego roku.

Edytowano przez rudinho11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jak na razie nic nie wiadomo o wprowadzeniu tego ciągnika do oferty, producent spóźnia się trochę z wprowadzeniem go na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Rozmawiałem na targach z kimś z Farmtraca i twierdzi że mają małe opóżnienie związane z dużymi zamówieniami na obecnie produkowane modele. Koleś zapewniał mnie że za 2-3 tygodnie będą już w 100% możliwość obejrzenia tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak na razie nic nie wiadomo o wprowadzeniu tego ciągnika do oferty, producent spóźnia się trochę z wprowadzeniem go na rynek.

 

 

Ja dostałem list od producenta i było w nim napisane że nowe modele na dniach wejdą do sprzedaży, w liście dodatkowo były 2 kupony promocyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Też dostałem ten list i dlatego zastanawiam sie na tym największym Farmtrackiem :P

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22
Napisano (edytowany)

Może któryś z użytkowników FT 7100 lub 7110 coś o nim napisze bo mam na niego chrapkę a czas wyboru ciągnika biegnie nieubłaganie.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

Ja myślałem nad Zetorem forterra 105 ale teraz już nie wiem bo podoba mi się Farmtrac FT 7110 (niższa cena ,mniejsze spalanie , dobre podzespoły).

Który waszym zdaniem będzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba nikt Ci nie odpowie, niedawno dopiero weszły te ciągniki. Jak dla mnie to częściowo już sobie odpowiedziałeś na pytanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Ja myślałem nad Zetorem forterra 105 ale teraz już nie wiem bo podoba mi się Farmtrac FT 7110 (niższa cena ,mniejsze spalanie , dobre podzespoły).

Który waszym zdaniem będzie lepszy?

Ja osobiście siedziałem w farmtracku 7110dt i jest bardzo fajny. Ja na twoim miejscu wybrał bym farmtracka i zaoszczedził przy tym troche kasy. Zamawiasz klime siedzenie pneumatyczne grammer radio i wszystkie bajerki i masz luksus. W zetorze farterra 105 tez siedziałem i wolał bym farmtracka. Farmtrac ma dwustopniowy wzmacniacz mometu a zetor nie. Obu ciagnikom nic nie brakuje ale farmtrac tanszy i uwiez mi duzo oszczedniejszy. Kolega ma forterre a ja farmtrac 690dt i nawet nie ma co porownywac spalania. Wedlug mnie wszystkie zetory to smoki na paliwo.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Zetor ma 3 półbiegi [2 stopnie] a Farmtrac 2 [1 stopień], tak na uzupełnienie wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Witam wszystkich

Mam dwa pytania odnośnie tego modelu.

Po pierwsze jakim olejem zalewana jest skrzynia w fabryce, czy jak w tych mniejszych Texaco SUTO 15w-30, czy czymś innym??

Po drugie czy w podstawowym wyposażeniu jest zaczep przesuwny i tylne ramiona CBM, bo w wyposażeniu podstawowym nie są wymienione, a w cenniku opcji nie jest napisane, że nie dotyczy modeli seri 7.

Wie ktoś może jaka jest cena katologowa 7110 oraz aktualny cennik wyposażenia dodatkowego??

Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Może pojawił się już jakiś szczęśliwy nabywca FT 7110 DT? :)


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Mam pytanie .. Czy w 7110 DT jest osobny zbiornik na olej hydrauliczny? Tzn. czy olej z hydrauliki miesza się z olejem ze skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Ten akurat nie jest oni tam leja w fabryce do 7100 Lotos agrol Stou 10W40 a w skrzyni biegow na przyklad jest Texaco 15W40 ten sam co w silniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Tak w 7100 jest osobny zbiornik na hydraulike. W układzie jest 34 l oleju 10W40.

 

Czy są na rynku ciągniki o podobnej mocy i zbliżonej cenie wyposażone w oddzielny zbiornik hydrauliki? (pomijając Belarusa i pochodne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

W zbliżonej cenie masz kolego Farmera z serii F5, Zetor Proxima - lecz nie wiem jak w nich jest z hydrauliką...

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Ja osobiście siedziałem w farmtracku 7110dt i jest bardzo fajny. Ja na twoim miejscu wybrał bym farmtracka i zaoszczedził przy tym troche kasy. Zamawiasz klime siedzenie pneumatyczne grammer radio i wszystkie bajerki i masz luksus. W zetorze farterra 105 tez siedziałem i wolał bym farmtracka. Farmtrac ma dwustopniowy wzmacniacz mometu a zetor nie. Obu ciagnikom nic nie brakuje ale farmtrac tanszy i uwiez mi duzo oszczedniejszy. Kolega ma forterre a ja farmtrac 690dt i nawet nie ma co porownywac spalania. Wedlug mnie wszystkie zetory to smoki na paliwo.

 

tak kolego tylko wazny jest tez serwis, bo jesli coś sie zepsuje w silniku to juz farmtrac nie odpowiada tylko perkins, jesli padnie ci pompa wtryskowa to nie uznają ci gwarnacji bo uzywales zlego paliwa, poza tym części są drogie, wiec początkowy koszt zakupu zetora - owszem większy, ale potem ekspoatacja i ew naprawy tansze a przede wszystkim szybsze w naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja akurat miałem styczność z serwisem perkinsa na gwarancji mojego Famtraca - leciało z uszczelki pod chłodnicą oleju silnikowego. Po zgłoszeniu przez sprzedawcę awarii do Farmtraca serwis perkins polska przyjechał po dwóch dniach całą ciężarówką załadowaną różnym sprzętem. Wszystko sprawnie wymienili. Serwis uważam za bardzo profesjonalny. Każda śruba dokręcana była kluczem dynamometrycznym i sprawdzana w instrukcji do silnika. Wyposażeni byli w szmatki jednorazowe, wszystko po sobie posprzątali, silnik wytarli po naprawie. Płyn chłodniczy który spuścili oczywiście we własne wiaderko zabrali, a ciągnik zaleli nowym koncentratem, po czym sprawdzili temperaturę jego zamrażania.

Nie chcieli ode mnie po prostu nic, można było posiedzieć i poobserwować. Wszystko mieli ze sobą, od głupiego wiaderka, po jednorazowe ścierki. Żeby serwis Farmtraca był przynajmniej w 10 % tak słowny i profesjonalny jak ten perkinsa to wszystkie awarie na gwarancji byłyby usuwane w przeciągu kilku dni, a nie tygodni.

 

Odniosę się jeszcze do tych niby tanich części do nowych zetorów. Kolejny mit, do starych zetorów oczywiście można kupić tanie części, ale nie do nowych forterr, nie ma się co łudzić. Szybciej znajdzie się zamiennik części do perkinsa, którego wkładają w masę różnych maszyn, niż do silnika zetora.

 

Co do akumulatora fabrycznego który szybko pada w farmtracu, niestety u siebie też muszę potwierdzić. Minęły teraz równo 3 lata i akumulator martwy. W ogóle nie reaguje na ładowanie, a jesienią palił bez problemu. Fabrycznie jest akumulator sznajder 120 Ah, 690 A. Akumulator dobrego producenta, wytrzymał 3 lata. Teraz chyba po tym poznaje się dobrego producetna, który zrobi tak, żeby na gwarancji się nie psuło, a po gwarancji nadawało tylko na wymianę.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

za tego ft 110km za niewielka dopłata szło by chyba kupic case 100km albo nowosc na rynku....jakiegos nowego ursusa..niema wiele opini

o tych ciagnikach cena powinna byc podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj