Skocz do zawartości
Farmer94

Zwiększenie wydajności

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Farmer94    0

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązaliście problem wydajności prasy w czym ją usprawniliście :)

Ja chciałbym ją usprawnić lecz nie wiem jak, myślę że można by zamontować 2x mniejsze koło zębate które napędza podajnik widełkowy(chyba tak to się nazywa :) ), znajduje się tuż za podbieraczem. Czy to dobre rozwiązanie? :(

Proszę także o napisanie jak jest rozwiązany problem w zachodnich sprzętach - tylko nie chodzi mi tutaj o rotor B) , lecz o jakieś podobne podajniki jak w mojej sipmie! :)

Z góry dziękuje ;)

scanman    0

Zakładam że owijasz baloty siatką, bo to podstawa. U mnie w Warfamie zamontowałem na podbieraczu wałek i coś w rodzaju grabi, które dociskają pokos od góry. Świetna sprawa w suchym i krótkim materiale - siano można prasować dużo szybciej (o ile nie ma "bałwanów" w pokosie) Z resztą powszechnie jest to stosowane w nowych prasach dobrej klasy.

Jeśli chcesz zwiększać prędkość napędu - to tylko całego zespołu zbierającego,czyli podbieracz i nagarniacz. Inna sprawa czy taki "tuning" wyjdzie jej na zdrowie...

Farmer94    0

no niestety siatki nie posiadam :(

ale czy ten wałek nad podbieraczem pomoże aby szybciej przechodził materiał? hmm :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl

scanman    0

Szybciej nie będzie przechodził ale płynniej i nie turla się przed podbieraczem.

Wiem, zakup aparatu do siatki to duży wydatek (sam kupowałem w 2007r - 4400 zł) ale dajesz kopa prasie na ok. 70 - 80% a w dobrej słomie nawet robisz drugie tyle co sznurkiem nie mówiąc już o jakości. Ale - każdy ma swoje priorytety.

Fotki mojego podbieracza:

post-31957-0-83046400-1310504068_thumb.jpg

post-31957-0-59437400-1310503975_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się