paul7

Odpalanie na przycisk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paul7    1

Znajomy elektryk polecił mojemu tacie żeby przerobić tak, aby nie było tzw. przełącznika świec tylko przycisk. Moje pytania są takie:

Czy będą działały świece żarowe??? Gdyż do tego guzika dochodzić mogą tylko dwa kable (do przełącznika świec dochodzą trzy).

Czy ktoś zastosował takie rozwiązanie w "swoim ursusku"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam założone dwa przyciski, jeden od rozruchu, a drugi od świec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

no i jak masz te trzy przewody to jak działa ten przycisk? wciskasz do połowy i grzeją swiece wciskasz dalej kręci rozrusznik cz po prostu wszystko naraz i to by było złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli chcesz uruchomić z podgrzewaniem, to wciskasz częściowo(pali się kontrolka świecy), czekasz i wciskasz dalej, palisz maszynę. Identycznie jak z przekręcanym , żadnej filozofii tu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

A ja przerobiłem świece żarowe na odzielny przycisk a rozrusznik normalnie na dźwigni, ma to taką zaletę że latem nie potrzeba używać świec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Gdy zakładamy oddzielny przycisk do świec żarowych, trzeba pamiętać żeby miał odpowiednią obciążalność prądową ponieważ świece pobierają duży prąd. Można też zastosować przekaźnik i dowolny przełącznik.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

No nie wątpię...ale nie wszyscy o tym wiedzą i potem mogą być problemy, bo ktoś założy byle jaki włącznik, bo na forum nic nie było mówione jaki ma być i się stopi i będzie problem.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu9133    0

Witam. Chciał bym zrobić ciapka żeby odpalał z przycisku. Bez grzania świecami. Przycisk jest już zakupiony tylko teraz pozostaje dylemat gdzie go wsadzić? Przy kierownicy jest taka zaślepka i po otwarci jej, jest takie kółko metalowe które można były by wykręcić i tam wsadzić ten przycisk. Tylko że do tego kółka idzie jakiś przewód. Czy jest to potrzebne czy można bez obawy to wykręcić a przewód zaizolować? Dodaje zdjęcia o jakie kółka chodzi. Proszę o radę.

post-20730-0-67104300-1309945980_thumb.jpg

post-20730-0-42045700-1309946014_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy potrzebne to zależy od Ciebie. To kółko a raczej gniazdo służy do podłączenia wycieraczki w kabinie czy tez oryginalnie chyba lampy polowej. Ja bym wolał wywiercić dziurę w lewej strony obok zegara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kolega zenek ma racje to jest gniazdo do podlaczenia wycieraczki badz koguta jak by kto mial :P radze je zostawic moze sie przydac a obok zegara jest duzo miejsca na nowa dziurke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

DOKŁADNIE JAK PISZA KOLEDZY ja zamontowałem dwa przyciski , grzanie swiec i starter , super sprawa


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

ja zamontowalem tam gdzie byla kontrolka cisnienia powietrza w ukladzie (ta czerwona po prawej stronie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu9133    0

dla mnie najodpowiedniejszym miejscem będzie właśnie to gniazdo więc jak znajdę w najbliższym czasie czas to tam sie wsadzi ten przycisk ;]

Davidastra a ty to do ciapka te dwa dałeś? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

ja też zrobiłem na 2 przyciski(zielony-start, czerwony-grzanie) tylko na przekaźnikach, przyciski są podświetlane diodami i służą również jako kontrolki (czerwony-ładowanie zielony-światła drogowe), muszę jeszcze przekaźniki dobrze zamocować. foto poniżej

post-30298-0-72655100-1310160881_thumb.jpg

post-30298-0-96945900-1310160941_thumb.jpg

Edytowano przez Karol0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

no bardzo pomyslowo zrobione z tymi przekaznikami i rozumiem ze ile trzymasz czerwony przycisk tyle czasu grzeja swiece ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co wam przeszkadza oryginalny włącznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

bo zapewne nie chce im się schylać to dlatego robią przeróbki ja tam c-330 od 28lat i mi nie przeszkadza ten starter bo jest wszystko wjednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

Ja zamontowałem stacyjkę z malucha. włączenie zapłonu=grzanie świec, przekręcałem dalej to rozrusznik. tylko było trzeba pamiętać żeby odkręcić kluczyk do końca. nie wiem po co chcesz odłączyć świece :blink: . zawsze mogą się przydać


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj