paul7

Odpalanie na przycisk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ja mam tak jak @zenekc330 mam przycisk do odpalania i drugi od podgrzewania świeć pod ,,deską rozdzielczą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja mam takie rozwiązanie w swojej jak kolega powyżej. Oddzielny przycisk do odpalania i oddzielny czyli ten standardowy do świec. Rozwiązanie tego na jednym przycisku może jest i dobre bo będzie jeden do wszystkiego, ale z drugiej strony wyczuwać przycisk żeby wciskać go do połowy nie jest raczej komfortowe.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

u mnie w ciapku mam taki problem że jak grzeje śwecie to wszystko ladnie, ale jak dam na rozruch to elektromagnes przy rozruszniku pyka caly czas. Ale rozrusznik kręci, jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kręci normalnie czy słabiej? Jeśli kręci normalnie to obstawił bym że nie łączy Ci gdzieś przewód od akumulatora do rozrusznika. Upewnij się że połączenie jest dobre nic nigdzie nie zaśniedziało bądź nie jest upalone.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

zenekc330 a do świec żarowych masz jaki przycisk? bo od sygnału (5A) jest za słaby od c-360 od rozruchu (25A) dałby rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

u mnie przycisk od sygnału służył jakiś rok do odpalania bo przełącznik świec odmówił posłuszeństwa i nie spalił się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

wg mnie jeśli masz sam przycisk do odpalania a jeździsz w zimę bądź niskich temperaturach to akurat to wyjście jest niepraktyczne no chyba że dorobisz dodatkowy przycisk/przełącznik do świec a jeśli używasz ciągnika w okresie gdy temperatura nie utrudnia odpalania to może się nadac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

Już przerobiłem w lato sobie odpalam przyciskiem a zimą będę grzał świece tym oryginalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dadi2498    4

Ja odpalam na przycisk i nie mam żadnych innych przełączników tylko naciskam i odpala ,w zimie tez bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Sory za odkop, nie chciałem zakładać nowego tematu.

Jestem w trakcie modyfikacji kabiny i deski rozdzielczej. Chciałbym przy okazji zamontować przycisk do rozruchu, a drugi do grzania świec. Podpowiecie jaki ten przycisk do  świec musi być żeby wytrzymał? Czy w ogóle nie ma sensu robić tego bez przekaźnika? Już kilka przekaźników dołożyłem (np do oświetlenia), zaczyna mi się trochę ciasno robić pod deską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Nie ma sensu bez przekaźnika, nie nadążysz wymieniać przycisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Czy przekaźnik 541 może być? Kupiłem ich kilka gdy montowałem dodatkowe lampy na kabinie. W sumie dołożyłem 4 lampy led po 36W każda, takie większe - 7 cali i 12 diod. Dałem po jednym przekaźniku na dwie lampy. Wiem, że to nie zaszkodzi ale się zastanawiam czy to nie był przerost formy :) ?

Jak podłączyć przekaźnik 541 do grzania świec i rozruchu? Z lampami sobie poradziłem, ale tu nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie wiem po co sobie utrudniać rozruch skoro grzanie świec i uruchamianie masz w jednym przełączniku taka stacyjka była montowana w późniejszych 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

No cóż, dobrze że napisałem pytanie na forum, bo faktycznie przyznaję Wam rację - dwa przyciski trochę bez sensu. Wywaliłem więc oryginalną stacyjkę i ogarnąłem temat przy pomocy stacyjki z MF. Wymusiło to jednak uruchamianie świateł osobnym przełącznikiem (na razie założyłem również przełącznik  z MF), który trochę mi teraz nie pasuje do całości, ale może poszukam czegoś innego. Ostateczny kształt deski jest i tak jeszcze w trakcie modyfikacji, jak już będę miał wszystkie zegary i przełączniki to jakoś całość sobie "zaprojektuję :) Kusi mnie jeszcze wspomaganie elektryczne, ale to wymusiłoby kolejną zmianę.

Mam jednak pytanie odnośnie tej stacyjki z MF: czy ona jest wytrzymała? Nie trzeba żadnego przekaźnika? Kupiłem polską stacyjkę produkcji LSN Lublin, nie skusiłem się na chińskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj