Skocz do zawartości
krzychu9133

odpalanie ciapka na przycik jak w c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu9133    0

Witam. Chciał bym zrobić ciapka żeby odpalał z przycisku. Bez grzania świecami. Przycisk jest już zakupiony tylko teraz pozostaje dylemat gdzie go wsadzić? Przy kierownicy jest taka zaślepka i po otwarci jej, jest takie kółko metalowe które można były by wykręcić i tam wsadzić ten przycisk. Tylko że do tego kółka idzie jakiś przewód. Czy jest to potrzebne czy można bez obawy to wykręcić a przewód zaizolować? Dodaje zdjęcia o jakie kółka chodzi. Proszę o radę.

post-20730-0-67104300-1309945980_thumb.jpg

post-20730-0-42045700-1309946014_thumb.jpg

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy potrzebne to zależy od Ciebie. To kółko a raczej gniazdo służy do podłączenia wycieraczki w kabinie czy tez oryginalnie chyba lampy polowej. Ja bym wolał wywiercić dziurę w lewej strony obok zegara.

wojtas972    8

kolega zenek ma racje to jest gniazdo do podlaczenia wycieraczki badz koguta jak by kto mial :P radze je zostawic moze sie przydac a obok zegara jest duzo miejsca na nowa dziurke

Wiadomość z agroFakt.pl

Davidastra    0

DOKŁADNIE JAK PISZA KOLEDZY ja zamontowałem dwa przyciski , grzanie swiec i starter , super sprawa

Uziu92    1364

ja zamontowalem tam gdzie byla kontrolka cisnienia powietrza w ukladzie (ta czerwona po prawej stronie )

krzychu9133    0

dla mnie najodpowiedniejszym miejscem będzie właśnie to gniazdo więc jak znajdę w najbliższym czasie czas to tam sie wsadzi ten przycisk ;]

Davidastra a ty to do ciapka te dwa dałeś? ;p

Karol0    3

ja też zrobiłem na 2 przyciski(zielony-start, czerwony-grzanie) tylko na przekaźnikach, przyciski są podświetlane diodami i służą również jako kontrolki (czerwony-ładowanie zielony-światła drogowe), muszę jeszcze przekaźniki dobrze zamocować. foto poniżej

post-30298-0-72655100-1310160881_thumb.jpg

post-30298-0-96945900-1310160941_thumb.jpg

Edytowano przez Karol0

Uziu92    1364

no bardzo pomyslowo zrobione z tymi przekaznikami i rozumiem ze ile trzymasz czerwony przycisk tyle czasu grzeja swiece ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co wam przeszkadza oryginalny włącznik?

rami    6

bo zapewne nie chce im się schylać to dlatego robią przeróbki ja tam c-330 od 28lat i mi nie przeszkadza ten starter bo jest wszystko wjednym

SLAWEK1987    2

Ja zamontowałem stacyjkę z malucha. włączenie zapłonu=grzanie świec, przekręcałem dalej to rozrusznik. tylko było trzeba pamiętać żeby odkręcić kluczyk do końca. nie wiem po co chcesz odłączyć świece :blink: . zawsze mogą się przydać

asharot    175

Obszarnik    3

Sory za odkop, nie chciałem zakładać nowego tematu.

Jestem w trakcie modyfikacji kabiny i deski rozdzielczej. Chciałbym przy okazji zamontować przycisk do rozruchu, a drugi do grzania świec. Podpowiecie jaki ten przycisk do  świec musi być żeby wytrzymał? Czy w ogóle nie ma sensu robić tego bez przekaźnika? Już kilka przekaźników dołożyłem (np do oświetlenia), zaczyna mi się trochę ciasno robić pod deską :)

bears    22

Nie ma sensu bez przekaźnika, nie nadążysz wymieniać przycisków.

Obszarnik    3

Czy przekaźnik 541 może być? Kupiłem ich kilka gdy montowałem dodatkowe lampy na kabinie. W sumie dołożyłem 4 lampy led po 36W każda, takie większe - 7 cali i 12 diod. Dałem po jednym przekaźniku na dwie lampy. Wiem, że to nie zaszkodzi ale się zastanawiam czy to nie był przerost formy :) ?

Jak podłączyć przekaźnik 541 do grzania świec i rozruchu? Z lampami sobie poradziłem, ale tu nie mam pewności.

Adi96    850

Nie wiem po co sobie utrudniać rozruch skoro grzanie świec i uruchamianie masz w jednym przełączniku taka stacyjka była montowana w późniejszych 3P

Obszarnik    3

No cóż, dobrze że napisałem pytanie na forum, bo faktycznie przyznaję Wam rację - dwa przyciski trochę bez sensu. Wywaliłem więc oryginalną stacyjkę i ogarnąłem temat przy pomocy stacyjki z MF. Wymusiło to jednak uruchamianie świateł osobnym przełącznikiem (na razie założyłem również przełącznik  z MF), który trochę mi teraz nie pasuje do całości, ale może poszukam czegoś innego. Ostateczny kształt deski jest i tak jeszcze w trakcie modyfikacji, jak już będę miał wszystkie zegary i przełączniki to jakoś całość sobie "zaprojektuję :) Kusi mnie jeszcze wspomaganie elektryczne, ale to wymusiłoby kolejną zmianę.

Mam jednak pytanie odnośnie tej stacyjki z MF: czy ona jest wytrzymała? Nie trzeba żadnego przekaźnika? Kupiłem polską stacyjkę produkcji LSN Lublin, nie skusiłem się na chińskie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się