emilioo

pługi Krone

Polecane posty

radzio445    0

Poprostu gdy skręcam cięgło w pługu żeby ustawić większą szerokość to on się kładzie na bok. Wogóle nie ma w nim żadnego zabezpieczenia żeby nie dało się go ruszyć. Można go ręcznie obrócić nwm co robić, czy on tak ma i nie da się go więcej skręcić, czy czegoś poprostu w nim brakuje :( Doradż coś bo już nie mam pomysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

To że się przekręca to normalne poprostu tak jest wyważony ,żeby mógł się obracać i tak jest w każdym pługu,a za utrzymanie go w odpowiedniej pozycji odpowiada siłownik i zawór z zaworkami zwrotnymi.Pierwsza sprawa to uszczelnienie siłownika koszt do tego pługa to 50zł, (chyba z rozebraniem nie będziesz miał problemu to prosta sprawa), druga to ten zawór i jego czyszczenie żeby ruszał się ten trzpień o którym pisałem w poprzednim poście, możesz go również odkręcić i rozebrać zobaczyć stan sprężynek lekko je naciągnąć i całość oczyścić..Ten pług ze zdjęcia to dokładnie twój czy tylko podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

witam nie dawno kupilem plug 3-skibowy krone mustang 100/3 i ma problem z obrotem obrot jest na 2 węże. Obraca szybko i przy koncu obracania strasznie szarpie cagnikiem że aż boje sie zeby mi ramion nie urwał czy jest mozliwoś ustawienia wolniejszego przepływu oleju na kostce albo jakis dławik wstawic.

Podpinam go do Mtz 82 z nową pompą oleju i nowym rozdzielaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

W kostce nie reguluje się przepływu oleju tylko raczej w ciągniku możesz zainstalować na przewodach dławik taki z potencjometrem lub założyć krążek dławiący np. od bizona o otworze 1mm pod redukcję lub wtyczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Dzieki wszystkim za wskazówki.

Już uporałem się z tym szarpaniem, pomogło dwie sprawy:

Pierwsza

W MTZ mam dwa wyjcia hydrauliki i zamieniłem przewody hydrauliczne pługa podpiołem odwrotnie ( niewiem co to ma do rzeczy?) ale pomogło

Druga

miałem zle podpietą obrotnice do wierzyczki i kładło mi pług w orce.

Odwruciłem tak jak ma być i teraz obraca łagodnie bez szarpnięć i ładnie odkłada ziemie nie kładąc się w bruzde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Pisze tu bo niewiem gdzie zamieścic

Poszukuje 4 korpusa do obrotowki KRONE mustang 100/3 prześwit pod ramą 65cm bo trójka zamał do mojego MTZ na turbinie.

Model taki jak na zdjenciu

post-65912-0-05644500-1412721486_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

A czy produkowane są jeszcze pługi KRONE  czy wycofali się z produkcji ??


A czy produkowane są jeszcze pługi KRONE  czy wycofali się z produkcji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

na stronie internetowej nic o pługach nie ma więc raczej już pługów nie produkują...niemniej z oryginalnymi częściami zamiennymi do pługów nie ma problemu - tylko ceny chore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

Mam problem z obrotem przy pługu Krone mustang 100/3. Musze wajchowac wajcha w prawo i lewo zeby sie obrócił. Nieraz z cztery razy... Czasem sie nie chce obrocic a czasem mocno szarpie lub obróci sie do połowy i pozniej wraca do pozycji wejsciowej. Do kostki podpiete mam 2 weże. Kostke czyscilem , byla czysta. Jedyne co to troszke sie poci bo ta gumowa uszczelka puszcza.

Mogę prosić o jakies wskazowki co może być przyczyną? Gdy olej jest zimny to idzie to jako tako, a jak sie rozgrzeje to zaczynaja sie dziać cyrki.. Załączam zdjecia pługa.

post-2362-0-31050600-1445538833_thumb.jpg

post-2362-0-01890500-1445538903_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

@ zajac1 znalazłeś przyczynę ? Mam taki na podwórku na próbę i zastanawiam się czy kupować. Objawy takie same dopóki nie przełamie do połowy to trzeba wajchować a potem już gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszliście do ładu z tym pługiem? Oglądałem 100/3 ale już nie ma tej kostki i baniaczka tylko dwa węże bezpośrednio podłączone pod króćce siłownika. Gość u którego stoi mówi że z obrotem nie ma problemu. Chcę go do mtz. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Witam @ luki21 Trochę pokombinowałem z moim nowym nabytkiem (krone 100/3) W moim obrót na jeden wąż ,kostka i hydroakumulator. Jak go przywiozłem to do połowy obrotu zacinał się musiałem cofać dźwignię hydrauliki w drugą stronę i dalej kontynuować obrót na 2-3 razy po trochu. Tuż przed punktem przełamania siłownika (w połowie obrotu) zaczynał się płynny ruch. Diagnoza -pusty akumulator i faktycznie po odkręceniu zaworu b.mało gazu. W miejsce aku wkręciłem drugi przewód i obrót jest prawie płynny tylko w punkcie przełamania na chwilkę się zatrzymuje i rusza dalej.Myślę że po napełnieniu aku będą się płynnie obracać. Bez kostki będziesz musiał na dwa razy robić obrót do połowy i później szybciutko wajcha w drugą stronę by dokończyć obrót, Kostka wykonuje to za ciebie i w czasie pracy utrzymuje siłownik zablokowany bez kostki siłownik musi utrzymywać rozdzielacz w ciągniku.  Chyba w miarę jasno to opisałem.

Edytowano przez sdamigo6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaytek    0

Witam mam pytanie odnoscie pługa Askan 120/3 czy ktos zakladał odkladnice inne niz oryginale np Kg121 zamiast Kg12 ? bo jest łatwiejsza dostepnosc ale nie moge nigdzie potwierdzić czy beda pasowały a nie mam jak ich porownac. pozdrawiam  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Panowie, mam okazję kupić Krone Mustang 100/3, ciągnik jaki posiadam to MTZ82 z 93r. Czy ten pług nie będzie za lekki? Ziemie mam w większości ciężkie, jedna górka. Obecnie używam grudziądza zagonowego 4 skiby (waga 510kg)

post-149284-0-83796200-1502902645_thumb.jpg

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj