TD85D

Duża kostka czy bele okrągłe

Polecane posty

drajwero    1
Napisano (edytowany)

Chwytak jest już zamówiony mają go w najbliższym czasie dowieźć, dokładnie ten model http://www.maszynyfa...lych_p_463.html

Jak rozpocznę sezon to zrobię nowy temat z zakiszaniem sianokiszonki w dużych kostkach i nabieżąco bede wklejał fotki z pracy tych maszyn.

Jak będe jeszcze miał czas to nakęcę krótki filmik, może przyda się komuś ta technika zakiszania.

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Robisz kostki kiszonki 120x80? Ja niedługo ruszam z kostkami 80x70, może będzie przy okazji pokaz owijarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1
Napisano (edytowany)

Tak robię kostki 120x80, w tamtym roku długość kostki wynosiła 230 cm.

Teraz będe musiał dostosować do wymiarów rolek na owijarce czyli nie więcej jak 200 cm

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A jak to wygląda cenowo? Koszt maszyny. Sznurka folii? A co z bardzo mokrym materialem?

 

Ja mislem zle doswiadczrnia z quadrantem. Nie chcial wiązać i wymienilem na welgera435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1
Napisano (edytowany)

Jakiegoś czasu temu widziałem na youtube jak koleś owijał owijarką pasową taki sam lub może podobny wymiar kostki jak twoja, widać było że dawał radę :D

 

O i znalazłem heh https://www.youtube....?v=YLb22Oc4jcU.

 

Tylko ja bym chyba pokusił się o zwiększenie (przerobienie) długości rolek na owijarce.

 

rolstudent

 

Hmm koszt maszyny to zależy czy interesuje cię nówka czy używana.

 

Za nową to trzeba już trochę dać, ale za to używki jak dobrze trafisz to za Krone 120x80 MultiCut w cenie 70-120 tyś zł dobrą prasę znajdziesz i jeszcze z tego z 10tyś utargujesz.

 

Moja była wystawiona za 65 tyś z tego utargowałem 15 tyś, przepracowała bez zastrzeżeń sezon 2013.

 

Tylko transport był trochę uciążliwy, prasa stała koło szczecina a ja mieszkam na mazurach ale znalazłem kolesia który wracał na pusto w moje regiony i zabrał ją na lawetę niskopodwoziową

 

Te prasy są mniej poszukiwane jak prasy do robienia bel okrągłych to i cena jest trochę inna i można się dogadać, utargować.

 

Sznurek a raczej chyba linka to TEX 7700 kosztuje od 75-95 zł za rolkę, w mojej prasie trzeba na jeden zakład 6 kłębków i to starcza średnio na około 200 kostek.

 

Owijarka używana zakupiona w tym roku Kverneland Taarup 7655 12 tyś, folia 750 mm silotite koszt 350 zł,

 

Ile kostek z jednej rolki to jeszcze nie wiem, wszystko wyjdzie w trakcie pracy tym zestawem

 

Pytasz się co z mokrą sianokiszonką, więc sprasowałem kilka kostek mniej podsuszonej sianokiszonki.

 

Przyczepą przeważnie mokre się zbierało by dobrze ugnieść na pryźmie, ale w kostce zauważyłem że całkiem inaczej jest.

 

Po zrobieniu kilka sztuk mokrego ciągnik z turem miał problemy z podniesieniem jej, szkoda sprzętu na takie przesilenia.

 

Lepiej jest robić bardziej podsuszoną i dla sprzętu lepiej a i krowy lepiej wyjadają z paśnika.

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Ej to moja maszyna i mój film owijałem na niej kostki 80/90 i szło to nie najgorzej ale teraz mam z 4 walcami i owija lepiej a to link do filmu jak próbę robiłem

od tamtej pory trochę rolek foli już poszło ,jednak jak czas pozwoli to zrobię pewną przeróbkę aby szybciej owijać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1
Napisano (edytowany)

Ahaha dobre jaki ten świat mały, nie za krótkie te wałki na owijarce tej z pierwszego filmu, jakiej długości robiłeś kostki ?

 

Już gdzieś widziałem taką owijarkę z czterema wałkami hmm, chyba ktoś owijał małe kostaki.

 

Kurczę prostota sama w sobie nic skomplikowanego, takie nalepsze są.

 

rolstudent nie lepiej było by ci kupić taka owijarke jak ma koses.

 

koses

 

duzo dałeś za nią ?

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Jak by to powiedzieć ? obie owijarki to jest moja produkcja, długości pierwszej nie pamiętam gdyż sprzedałem ją razem z prasą zwijającą .Druga ma 180cm ale kostki jakie owijam to 165cm .Drajwero ziomalu skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Wykonanie pierwsza klasa, owijarka jak i reszta twoich maszyn niczym wytwór fabryczny.

 

Masz talent to się chwali, że radzisz sobie w każdej sytuacji.

 

Jeszcze chwytak do owiniętych folią kostek jak byś zrobił to mniej miejsca w skladowaniu byś miał.

 

Ja mimo że zakupilem chwytak dedykowany, to myślałem by zrobić drugi ze starego wycinaka jako podstawa do dalszej rozbudowy.

 

Wówczas kostki nie brał bym po długości jak to ma się w tym nowym i muszę wtedy dostosowywać się z wymiarem kostki max 190 cm,

 

a brałbym ją z szerokości. O coś takiego mi chodzi tylko że w wydaniu pojedynczym

 

przewiń film na czas 2:12.

 

Ten drugi przeznaczył bym do ładowania siana lub słomy, wtedy mogę robić większe kostki 240 cm.

 

Narazie używam krokodylka ale zdeczko męka jest ponieważ materiał jest tak mocno sprasowany że nie sposób wbić widły w kostkę i trzeba kombinować.

 

Nidzica to jak rzut beretem :P prawie 90 km.

 

Ja mieszkam w miejscowości Piecki niedaleko Mrągowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Dzięki za uznanie ,o chwytaku myślę takim http://www.meijerholland.com/polski/asortyment-produkt%C3%B3w/owini%C4%99te-bale/zacisk-od-g%C3%B3ry/3666_jumbo-ckm-1 ( oczywiście zrobić ) a na razie mam inny chwytak do owiniętych bel .Zauważ że na zachodzie sianokiszonkę wszędzie robią w krótsze kostki ,a to pewnie dlatego że ciężar mniejszy i jeśli bok jest zbyt długi to folia słabo przylega . A Mrągowo to faktycznie nie daleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Masz rację z tym przyleganiem foli, ja spróbuje zrobić ciut dłuższe no może do 180 cm. Gdy w pryzmie składowałem to robiłem na 230 cm, zrezygnowałem z tego typu zakiszania conajmniej 10% kostek zgniło.

 

A co do chwytaka to coś podobnego robi Mchale chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No to chlopaki trzeba sie kiedyś spotkac. Ja do piecek mam z 50 km. Chetnie pogladam wasze sprzety w akcji. Bo ja po przyczepowo silosowy jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Silosy fajna rzecz jednak wady to zimowe odkrywanie pryzm, ugniatanie i konieczność koszenia dużych powierzchni aby zapełnić silos .Ja kiedyś myślałem aby zrobić owijarkę szeregową ale sianokiszonkę robię tylko jeśli pogoda mnie do tego zmusza ,a tak to wolę siano .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Na początlu po kupnie prasy przeszła mi taka myśl by kupić owijarkę szeregową, lecz nie znalazłem takiej by owineła 2 kostki jedna na drugiej.

Jedną to tak ale co to za sens owijac tylko na raz zbyt duzo miejsca trzeba by było na tasiemce.

Zaczełem szukać w różnych zakątkach świata i natknełem się na tego typu owijarkę

,

Pytanko do ciebie koses dałbyś radę zbudować taką by można było kłaść jedna na drugiej 3 kostki tak jak na tym filmiku.

Na 2 owijał by sianokiszonkę

a na 3 samo siano i słomę, dobre rozwiązanie jeżeli nie ma magazynu lub wiaty do przechowywania kostek siana i słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nie takie maszyny już robiłem ;) a na serio wszystko tylko ludzie robią więc i taką owijarkę bez problemu by można zrobić ,kwestia tylko ile kosztuje używana ? bo żeby zrobiona nie wyszła drożej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1
Napisano (edytowany)

No ok narazie temat owijarki odkładam nabok, w nastepny poniedzialek koszę trawę.

Prawdopodobnie do prasy będę miał wiekszy sprzęt na testy chcą dać nowego zetora o mocy 135 koni lub JD o mocy 170 koni.

W prasie założyłem noże tnące zobaczę jak testy z tymi ciągnikami przejdą.

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Z nożami zwycięzca jest już znany ...... JD jak trzeba z sprzedawcą gadać aby dostać ciągnik albo jakąś inną maszynę na testy ?i czy ją trzeba później kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1
Napisano (edytowany)

Przypadkiem zjawił się dealer zetor-a i zapytał czy nie potrzebujemy dodatkowej maszyny, pół roku wcześniej zakupiony był zetor major z turem w tej samej firmie.

Akurat miałem wystawioną prasę do przeglądu, powiedziałem ze potrzebny by był ciągnik o większej mocy do tej prasy.

On sam tego typu prasy nie widział w pracy więc zaproponował ciągnik na testy i po konsultacji ze swoim szefem powiedział że nic to nie będzie kosztowało,

jedynie paliwo.

Sami są ciekawi jak wypadnie test z zetorem forterra 135.

 

Dzisiaj w końcu opanowałem sterowanie owijarki, nie powiem ale jest trochę tych ustawień w komputerze maszyny.

Edytowano przez drajwero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Piękny skład ,gdzie tą owijarkę znalazłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Między Poznaniem a Piłą, gospodarz kupił ją 1,5 roku temu z myslą że będzie robił kwadratowe bele w foli.

Potem się rozmyslił a owijarka stała nieużywana, zrobiłem jej przegląd i działa jak ta lala.

Jeżeli owijareczka będzie działała beztresowo to raczej zostanę przy niej.

 

Jeszcze muszę pomyśleć nad inną zgrabiarką przy tej sporo czasu tracę na zgrabianie.

W sumie mam już pomysł tylko nie wiem czy będe teraz miał czas by to zrealizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grvsia
      Witam, mam pytanie ponieważ kupiłem prasę fortschritt 550, jestem nowy w tym temacie i chciałbym robić usługowo lecz nie mam pojęcia jak sobie liczyć za tą usługę, za sztukę, od hektara czy jeszcze od czegoś innego?
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez edward93
      Witajcie, planujemy zakup prasy jednak problem w tym że nie możemy się zdecydować jaki model i jaka firma dokładnie. Wybór mamy John deere lub kuhn rotor na pewno. Wiemy że to musi być jedna z tych firm jednak model nie jest wybrany. Chciałbym uzyskać jakies opinie na temat jakichkolwiek modeli tych pras czy polecacie czy nie i dla czego i na jakim pracowaliście. 
    • Przez duda30
      Witam . Proszę o radę. Pierwszy raz robiłem słomę w dużą kostkę i mi zmokła dosys mocno na polu i czy te kostki obeschną czy co mam z tym problemem zrobić?
    • Przez wojt3p
      Witam jestem użytkownikiem prasy od roku czyli jestem po pierwszym sezonie. Mam do wymiany tuleje na głównym korbowodzie. Moje pytanie do użytkowników  tych i podobnych pras. gdzie można dostać części ? Pytałem w jednym miejscu i wycenili mi ją na 3 tyś zł. i wydaje mi się że to lekka przesada. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących np wymiany sznurka itd...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj