Skocz do zawartości
Mardzi55

Co posiać na zielonke po zbożu?

Polecane posty

Mardzi55    0

W tym roku troche mi brakuje zielonki i chce coś zasiać po zebraniu zboża a konkretnie żyta. Myśle ze uda mi sie zebrać z początku sierpnia lub może nawet koniec lipca (zależy od pogody) i co wtedy najlepiej posiac aby jeszcze zebrac w tym roku? Dzieki

manik    34

Zasiej mieszankę jęczmienia lub owsa (możesz razem jęczmień i owies) z wyką. U mnie było już nie raz robione tak jak ty chcesz właśnie zasiać. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

rafalkom555    13

Siej owies z wyką, już 2rok tak sieje przed domem na zielonkę i byki żrą to aż im się uszy trzęsą.

damian40000    85

nie siej oziminy bo nic nie urośnie. Ja sieje po pszenżycie owies i potem pase to w październiku. Bardzo dobrze po tym doja.

Filipo    14

Amoze taką mieszanke traw poplonowych "futertrio" chyba tak to sie pisze. Słyszałem ze masy potrafi dac bardzo duzo. Minus ze nasiona są dosc drogie. Siał to ktos?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Chodzi mi o podsiew specjalnymi siewnikami do traw. oto i on http://www.agrotechnik.com.pl/images/stori...do%2006%20d.jpg

pozdrawiam Balzak
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez vailus
      Witam. Zastanawiałem się ostatnio czy ma sens robienie sianokiszonki troszkę inną metodą niż pisze w książkach. A mianowicie scinalbym trawę scinaczem zielonek i wozilbym to w pryzme od razu. Moje pytanie brzmi czy ma to rację bytu? Bez siekania i przesuszania? Oczywiscie byłaby dobrze ugnieciona pryzma i jeśli to konieczne dodałbym zakwaszacz. Dodam że nie posiadam prasy zwijajacej a usługa jak to usługa.. Jest dostosowaniem się do kogoś.
    • Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Pandowski
      Cześć Wszystkim!

Na początek dane:

Powierzchnia pola: 1,3 ha w bezpośrednim sąsiedztwie lasu; obecnie rośnie jeszcze seradela uprawna do przeorania
      Klasa gleby: V
      Kategoria agronomiczna gleby: lekka
      PH w KCl: 3,64
      P205: 5,9
      K2O: 2,0
      Mg: 1,6

Co chcę uzyskać?

Chciałbym założyć trwały (nawet 10 i więcej lat) użytek zielony, który będzie można łatwo odchwaszczać herbicydem. Zamierzam dać chętnemu rolnikowi pokosy z tego użytku w zamian za zbiór przynajmniej dwa razy w roku i wiosenne włókowanie. W tej chwili już mam 5 ton wapna na polu gotowego do rozwiezienia a następnie planuję wykonać orkę 15 cm.

Moje pytania są następujące

1. Jakie trawy zasiać?
      2. W jaki sposób je siać i kiedy? Czy teraz w październiku ma to jeszcze sens (a dziś na Północnym Mazowszu był już lekki szron) czy czekać do wiosny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
      Pozdrawiam
      P.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.