chris92

Zetor Forterra 8641 WOM 540/1000 rpm.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chris92    0

Witam.

Posiadam Zetor Forterra 8641 [2002r.], a w nim WOM jest uruchamiany poprzez wciśniecie przycisku i wtedy obraca się z 540rpm.

Moje pytanie brzmi czy mógł bym mieć dwie prędkości wałka, 540 rpm i 1000 rpm, które były by włączane poprzez dwa osobne przyciski, bądź w jaki kolwiek inny sposób??

Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No jak nie da rady. Włączasz WOM, bieg 2 i dajesz 20 km/h. Masz 1000 obr. ja tak robie i idze ekstra... :D

ReMeK8250    30

No tak jest ok ale to jest na zależnych a dało by się na niezależnych zrobić 1000 WOM? W sumie podłączam się do pytania.

Wiadomość z agroFakt.pl

chris92    0

Przegladalem ten temat

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/40498-fortrerra-zmiana-wom-z-540-na-1000obr/

i tu trzeba majsterkować aby mieć tylko WOM 1000rpm. przy 2000rpm silnika, a ja pytam czy zetor może mieć taki bajer że sam bym wybierał prędkość obrotową WOM przy stałych obrotach silnika 2000rpm, bez żadnego wczesniejszego przekładania walków.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie da rady.

UrsusCzesio    309

To jest po prostu taki a nie inny przełącznik obrotów WOM i tego nie zmienisz pisać tylko petycje do Zetora żeby unowocześnili ten przestarzały sposób który pamięta ursusy C-385

Mój Wladimirec podbija świat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kris14
      Witam.
      Przeglądając dzisiejszą dostawę fachowych czasopism rolniczych znalazłem informację że Zetor w "dalszej perspektywie" chce rozpocząć produkcję nowych, małych, prostych modeli które nazwie Zetor Major.
      Miały by być to ciągniki o mocach 50-70KM.

Co najciekawsze, producent chce zastosować w nich silniki Zetor, Perkins i John Deere.

Myślę że ten temat będzie dobrym miejscem do dyskusji i zbierania wszystkich informacji o tej serii.

Pozdrawiam.
    • Przez Mati190200
      Witam wszystkich. Od prawie 4 lat jestem użytkownikiem Zetora Forterry 110 HSX z 2015r. Dbam o oleje , ciągnik jest zalany fuchsem od przedniego mostu po tylni (oczywiście parametry z instrukcji)... Z jakimi usterkami się zmagam ? Otóż pierwszą rzeczą którą mi się nie podoba to stukanie/szarpanie podczas zmiany półbiegu podczas jazdy gdy zmieniam półbieg ciągnik szarpie i słychać stuknięcie , na rozgrzanym nawet wycie , gdy zredukuje z H na M słychać , a odwrotnie już nie. Następną rzeczą jest spalanie... Ogromne spalanie wydaje mi się , że ciągnik jak miał 400mth zrobione palił zdecydowanie mniej... Teraz spalanie z 4 obrotowa rozstawiana na 150 cm spala 22l na hektar , z resztą w transporcie też bardzo dużo pali. Kolejną rzeczą są dziwne dźwięki z przedniego mostu , otóż znalazłem informację o tym , że mechanizm różnicowy nie pracuje tak jak należy niech wypowie się ktoś kto miał podobny problem. Ciągnik bierze olej , lecz wydaje mi się że olej ucieka przez sprężarkę powietrza której nie da się wyłączyć. Dodam jeszcze mam wkład serwisowy DPF. Ciągnik podobno ma 107km często wydaje się , że ma z 80km i kopci. Dziękuję za odpowiedzi
    • Przez skarbek15
      Witam wszystkich mam problem ze swoim zetorkiem gdy odpalę go na postoju i dźwignia półbiegu ustawiona jest na zającu słychać stuki w skrzyni lub we wzmacniaczu gdy przestawię na człowieka lub żółwia jest cisza skrzynia 3x3. Oprócz tych stuków  półbiegi działają bez zarzutu.
    • Przez adamn999
      witam posiadam Proxima 2018 r i mam problem z załączaniem dzwigni WOM, po prostu nie idzie przełączyć dźwigni z pozycji neutralnej do góry, oczywiście wciskam sprzęgło i przy próbie podciągnięcia dźwigni do góry pojawia się zgrzyt tak jakby coś się mnie wysprzęgliło, zdarza się że nieraz gdzie włączyć bez problemu ale jest to rzadkość, dodam że przesuwając dźwignie w dół WOM przebiegi działa normalnie. podpowie ktoś co może być przyczyną
    • Przez tomciu86
      Witam potrzebował bym schematu skrzyni biegów 12/12 Proxima 8441 podejrzewam uszkodzony synchronizator 6 biegu raz wchodzi ran nie czasami zgrzytanie przy włączaniu robił to ktoś taki przypadek
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj