Sheamus

Moje gospodarstwo

Polecane posty

Sheamus    0

Witam mam 15 lat i powiedziałem tacie żeby mi pozwolił zabrać częśc swojego pola czyli ok 7/8 ha mam swój traktor i kilka maszyn do uprawy ziemi pod warzywa i zboża chce więc wiedzieć czy to jest

opłacalne bo chce udowodnić tacie że sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheamus    0

Jak miałem komunie dostałem 3,5 tys. i resztę zarobiłem rok temu za to kupiłem ursusa c360

Edytowano przez Sheamus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Tego jeszcze nie było :D Żeby ktoś za kasę z komunii kupił traktor :) A tak na serio to nie wiem jak się tym zajmiesz.. musisz przecież chodzić do szkoły, nie masz prawka nawet jeszcze na ciągnik. Owszem jak byłem w Twoim wieku też pomagałem i to dużo w gospodarstwie ale nie myślałem o tym, żeby powiedzieć ojcu tak ja k ty i zacząć samemu na własną rękę. Ale życzę powodzenia.. :)

Edytowano przez nic290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Kolego może troszkę źle powiedziałeś ojcu. Mogłeś spytać czy by mógł mniej ingerować w gospodarstwa. Bo żeby uprawić te 7ha musisz mieć paliwo a żeby mieć paliwo musisz mieć pieniądze. Najpierw ogranicz swoją działalność do uprawy zostaw finanse dla ojca. Gdy nabierze do Cb zaufanie i będzie pewien, że sobie poradzisz może i tą 2 działkę Ci przekaże.

 

Nie wiem czy dobrze opisałem to co chcę przekazać

 

PS: Jestem w twoim wieku^^


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

wow miałeś kasę z komunii ja do dziś się zastanawiam co się z nią stało <_< , i pewnie nie tylko ja :)

 

jeżeli pola są w jednym kawałku i nie musisz jeździć po ulicy jeżeli masz podstawową wiedzę dotyczącą uprawy i zapał który nie minie to jak najbardziej

Edytowano przez chaner123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheamus    0

dla waszej wiedzy na traktor prawko można robić w wieku 16 lat ale przy tym prawo jazdy nie można jeździć z przyczepami dwu osiowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

dla waszej wiedzy na traktor prawko można robić w wieku 16 lat ale przy tym prawo jazdy nie można jeździć z przyczepami dwu osiowymi

Jak to nie ? Mam 17 lat i zrobiłem te prawko jakiś rok temu i mogę normalnie latać z 2 przyczepami dwu osiowymi. Głupoty piszesz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

hehe jak macie te 7-8 ha i co dopiero teraz ty za pieniądze z komuni kupiłeś ciągnik???wcześniej nie mielieść??

będziesz umiał wszystko porobić???

skąd na prawko weźmiesz??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Moja kasa z komunii poszła na biurko i fotel bo komputera nie miałem na czym trzymać :D

A te warzywa z tylu hektarów czym chcesz sadzić i zbierać? Napisałeś że masz aby maszyny do uprawy ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A sprawa jeszcze taka: jak chcesz mieć warzywka i tam przy nich robić to na początek rezygnacja ze szkoły, bo to Ci dużo czasu zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheamus    0

Łącznie mamy 4 TRAKTORY 29 ha i maszyn mamy dużo tylko te co ja mam to mi dał tata bo on wszystkie nowe kupił a te stare mu nie potrzebne a i tak robiłem te 10 ha sam od dwóch lat ok pasuje wszystkim

 

i jeszcze sprawa SADZENIA TYCH WARZYW dostaje tyle kasy od taty za pomoc że wystarczy na opłacenie jakiegoś gościa żeby mi pomagał a na szkołę znajdzie się czas a po drugie to w większości będę siał zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

dajcie chlopakowi spokój. nie trzeba mieć prawka, zeby potrafić jezdzić traktorem. pozatym, jak chce sam pracować, to należy go wspierać. ja byłem w pdobnej sytuacji. sposów, w jaki mój ojciec prowadzi gospodarstwo mi nie obpowiada i ja sam sobie uprawiam ziemie ,a ojciec sobie. maszyny są wspólne, ale każdy robi dla siebie i jeden drugiemu w robotę się nie wtrąca. jeśli chłopak chce robić sam, to niech robi. jeśli mu się uda i da sobie radę to gratuluję i bedę trzymał za niego kciuki. nie wolno nikogo odrazu zniechęcać


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja rownież nie zgadzałem się praktykami rolniczymi stosowanymi przez mojego ojca, z tym że on nie chciał mi przekazać żadnej ziemi, dopiero program "młody rolnik" załatwił sprawę. Przepisał mi 10ha z kawałkiem ale na morde oddał całe 40ha i jak na razie mi się nie wtrąca więc warto próbować. A i dodam że prawko kat. T uprawnia do jazdy ciągnikiem z 2 przyczepami niezaleznie czy ma się 16 czy 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

zadużo sie dywanów naorałes

za kase z komuni traktor a na prezent brony zamiast roweru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheamus    0

gościu logiczne że kasę dostałem osobno a rower osobno w końcu mój tata to nie jest biedny rolnik tylko że ja robię połowę tego pola a kasy nie mam dlatego chcę sam spróbować OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj