Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TD85D

Renault 103 54 czy Renault 106 54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TD85D    0

zastanawiam się nad kupnem ciągnika marki renault i najbardziej interesują mnie modele 103 54 i 106 54 który z nich wybrać ?

jaroweres    6

to zależy co chcesz nimi robić:) Jak do cieższych prac np. orka, agregat ścierniskowy itp. to bierz 106 ( 6 cylindrowy wolnossący silnik będzie dużo lepszy w takich pracach). Natomiast jak chcesz traktor do tura czy do lżejszych prac to bierz 103 ( moim zdaniem jest bardziej zwrotna). Poza silnikiem te dwa modele to praktycznie to samo czyli jednym słowem mówiąc prostota i wygoda. uważam że napewno nie pożalujesz ze wybrałeś tą marke :)

i życie toczy sie dalej.........

kpiotr    16

tez mialem taki problem tylko wybierałem pomiedzy 103.14 a 106.14. wybrałem ten drugi. Nie żałuje ani trochę. Chodzi z plugiem 4x40 scierniskowcem 2.6m upr-siewnym 3,0m i ten ryk silnika 6 cylindrowego-bezcenne:)

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Wiadomość z agroFakt.pl

TD85D    0

a czy 6 cylindrowy silnik bez turbiny będzie palił więcej od 4 cylindrowego z turbiną ? czy 6 cylindrowy bez turbo będzie bardziej żywotny od 4 z turbiną ?

kpiotr    16

turbo jest dobre o ile jest dobre....czyli nowe.turbina po 15 latach pracy napewno jest troche juz zuzyta. wydaje mi sie ze 4T spali mniej w lekiej pracy miedzy innymi w transporcie ale w ciezkiej jak orka napewno nie spali mniej a moze nawet i wiecej. moim skromnym zdaniem (nie wszyscy sie pewnie zgodza) wolnossaca 6 jest zywotniejsza od 4T ale to tez zalezy jakie prace głownie ciagnik robi.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

chomik111    18

ja mam 120.54 na silniku MWM czyli dawna nazwa fenda 6 cylindrów bez turbiny i jestem z niej bardzo zadowolony. silniczek pracuję pięknie żadnych przecieków czy innych cudów. pracuję głównie z pługiem unia tur 5x45 i aktywnym agregacie uprawowo-siewnym na ponad 80ha.

alex777    0

Witam,

Zamierzam kupić ciągnik renault ok 70-80KM, ktoś może podpowie czy wybrać z silnikiem MWM czy perkinsa (na allegro 80 KM jest)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Które silniki są żywotniejsze i ekonomiczniejsze ?

Z góry dzięki za podpowiedz.

Pozdr.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ShunDevil
      Witam poszukujemy wraz z ojcem ciągnika o mocyktórej 110-140 koni.Ciągnik ma być główny w gospodarstwie.Ma być to ciągnik nowy i powinien zmieścić sie do 340 tys.

• Przez Zico99
      Witam poproszę was o opinię który waszym zdaniem i dlaczego? Tylko te dwa ciągniki mnie interesują. 
    • Przez globus512
      Witam. Proszę o opinie ponieważ zastanawiamy się nad nowym ciągnikiem, właściwie bierzemy pod uwagę tylko Valtrę lub John Deera. Moc 195 do 220km 
      Jeśli John to 6195R lub 6215R na skrzyni DD lub PQ czy AQ jak ona się tam nazywa
      Jeśli Valtra to T194 lub T214 Versu na Powerschifcie
      Na Valtrę T214 na oponach 710 tył i 600 przód, nawigacja do 2cm, skrętne błotniki, 4 pary hydrauliki, przedni tuz, miękka ośka, dolny zaczep smart Tuch i kilka innych cena 433 tyś netto mi zaproponowali. 

Co lepsze, mniej awaryjne, i mniej pali ? Będę wdzięczny za opinie. W gre nie wchodzi ani NH, ani Deutz biorę te 2 pod uwagę
    • Przez zielo0ony
      Witam serdecznie, 
      Przejrzałem nasze forum w poszukiwaniu opinii na temat traktorów wyższej mocy. Niestety nic sensownego nie znalazłem i w związku z tym postanowiłem założyć osobny temat. 
      Chciałbym aby każdy kto wie coś na ten temat się wypowiedział.
      Mamy do porównania Claas ARION, AXION oraz John Deere 7430 7530 lub 7720 7820.

• Przez SlaSzy
      Poszukuje jakiegos używanego konia pociagowego 150-180 KM, w okolicy pojawił się axion  cmatic w zadowalającym stanie , boję się skrzyni biegów cmatic , niby fajna ale to typowa bezstopniówka  ZF o której nic nie wiem. Ciekaw jestem tez ile może kosztować naprawa takiej skrzyni, vario z fendt za naprawe w okolicy cenią od 5 do 25 tyś , ZF będzie  taniej czy drożej ? Kolejna sprawa to jakoś bardzo duzo jest na sprzedaż tych axionów , czyzby ludzie byli niezadowoleni z nich ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.